Kawasaki Z900 ABS-2017

prešao sam oko 300 km od prošlog vikenda sa rs cafeom .Na satu 22000 km.Nožicu menjača sam spustio oko 1 cm i sada se ubacivanje u šestu tolko poboljšalo da na otprilike nekoliko desetina ubacivanja imam jedno malo podrhtavanje nožice i to jako malog inteziteta.
Nije idealno ali je mnogo bolje nego pre.Čitao sam engleski z900 rs forum gde imaju posebnu temu o problemu menjača.Ima 34 strane gde se ljudi uglavnom žale ali bez ikakvog rešenja problema.Kawasaki dileri kažu da je to normalna pojava koja ne utiće na rad i da nema kvara i ljudi šta će moraju tako da voze.Većina je imala proble odma pri kupovini motora dok se meni javio tek posle oko 15000.
 
prešao sam oko 300 km od prošlog vikenda sa rs cafeom .Na satu 22000 km.Nožicu menjača sam spustio oko 1 cm i sada se ubacivanje u šestu tolko poboljšalo da na otprilike nekoliko desetina ubacivanja imam jedno malo podrhtavanje nožice i to jako malog inteziteta.
Nije idealno ali je mnogo bolje nego pre.Čitao sam engleski z900 rs forum gde imaju posebnu temu o problemu menjača.Ima 34 strane gde se ljudi uglavnom žale ali bez ikakvog rešenja problema.Kawasaki dileri kažu da je to normalna pojava koja ne utiće na rad i da nema kvara i ljudi šta će moraju tako da voze.Većina je imala proble odma pri kupovini motora dok se meni javio tek posle oko 15000.

Kawasaki mjenjaci obicno traze cvrsto prebacivanje brzina, a polozaj poluge tu dosta dolazi do izrazaja. Ja sam spustio koliko je fizicki moguce na Z900 (ima limit ispod kojeg ne moze jer poluga zapinje svojom kuglom za nosac fuzera). Srecom, dovoljno je nisko da mi odgovara i u zadnjih 72.000km sam mozda par puta "premekano" saltao u visu pa nije presaltao nego ili ostao u postojecoj brzini, ili sam pogodio "false neutral".
 
Kupio neki dan novi mob (Samsung A54), pa se pocastio i sa Quad Lockom, narucio ga u ponedjeljak, danas dosao.

Gledao malo po jutubu sto mi sve treba za Z900 pa shvatio da trebam osim nosaca i koljeno da mob stoji ravno, a ne nagnut u desno za 45 stupnjeva zbog zakosenja volana. .Obzirom da imam poviseni vizir, kupio sam klasican Quad Lock nosac s kojim dodje i produljenje od 5cm koje se pokazalo odlicnim jer bez toga nebi bilo mjesta zbog povisenog vizira. Koga interesira, a ima serijski kratki vizir, jeftinije je kupit svaki element Quad Lock nosaca posebno i ne kupit to produljenje - ustedi se 8-10 eura jer je nepotrebno u tom slucaju.
Dodao sam u narudzbu i vibration dampener da ne strada kamera na mobu, a i crnu rucku mehanzizma jer mi plava koja dodje standardno ne pase vizualno.
Trebalo mi je vjerojatno i vise od sat vremena da to sve pripasem za Z900 jer sam pokusavao to smontirat bez te 5cm duge polugice, al ne ide nikako na povisen vizir. na trecoj slici se vidi koliko je blizu mob tanku kad je volan skroz u lijevo - prilicno blizu, ali dovoljno daleko + sto i da mob dira tank lagano, vibration dampener daje malo lufta.


Dakle, ovo sam kupio:
Komplet u kojem je nosac za volan i mag case za mobitel, koljeno, vibration dampener i crnu polugicu mehanizma za prihvat mobitela. (mag case ima ravnu zadnju stranu, a obican case izbocinu pa se mob ljulja kad je na stolu - ovako je savrsno ravan, skuplje nekih 6-7 eura).

Sve skupa sa 10% popusta nemalih 112 eura, al jbg, pocastio sam se, znao sam i vise novaca na gluplje stvari potrosit. :mrgreen:
 

Attachments

  • 20240222_144500.jpg
    20240222_144500.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • 20240222_144626.jpg
    20240222_144626.jpg
    3.2 MB · Views: 0
  • 20240222_144906.jpg
    20240222_144906.jpg
    2.7 MB · Views: 0
  • 20240222_145849.jpg
    20240222_145849.jpg
    2.4 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: roberto
koristim ga već nekoliko godina, nikad problema.
jedino od ovih svih ponuđenih mountova, najviše preferiram "riser" mount, dakle mount mi je prišarafljen u jedan od 4 šarafa koja drže bar.
i da, svejedno je stari mob gore, na vibration damperu.
 
koristim ga već nekoliko godina, nikad problema.
jedino od ovih svih ponuđenih mountova, najviše preferiram "riser" mount, dakle mount mi je prišarafljen u jedan od 4 šarafa koja drže bar.
i da, svejedno je stari mob gore, na vibration damperu.

Na Z900 je "brzinomjer" na tom mjestu, nosac se moze stavit ili na volan, ili na retrovizor (doduse, sad quad lock ima i opcije da se stavi na nosace retrovira ili serafe posudice kocione tekucine, ali ovo mi je djelovalo kao najbolja opcija). Zapravo mi se ovaj moj setup svidja: vizir stiti gotov cijeli mob od insekata koji se mogu pobrat u voznji.
 
Last edited:
Pomaze li ista taj vibration dampener ili kamera svejedno nahebe s vremenom?

Bez njega je lutrija za Samsung iako nisam izguglao da bi i bez njega oni najebali. Iphone bez njega je gotovo sigurna smrt stabilizatora kamere, a sa njim ima slucajeva da su najebali, ali to su promili.

Vec neko vrijeme i onaj aliexpress nosac postoji sa tim dampenerom, ali vidio jutub video usporedbu sa originalnim i to je nebo i zemlja razlika: ovaj od quad locka ima puno mekse gume (silikon), a aliexpress tvrdu gumu pa ko zeli aliexpres nosac, a ima mobitel sa stabilizatorom objektiva, bolje kupit od quad locka dampener jer ovaj s aliexpressa vjerojatno nicem ne sluzi.


Evo video sa usporedbom (ima autotranslate pa se skuzi sto covjek govori)

 
Last edited:
Bez njega je lutrija za Samsung iako nisam izguglao da bi i bez njega oni najebali. Iphone bez njega je gotovo sigurna smrt stabilizatora kamere, a sa njim ima slucajeva da su najebali, ali to su promili.

Vec neko vrijeme i onaj aliexpress nosac postoji sa tim dampenerom, ali vidio jutub video usporedbu sa originalnim i to je nebo i zemlja razlika: ovaj od quad locka ima puno mekse gume (silikon), a aliexpress tvrdu gumu pa ko zeli aliexpres nosac, a ima mobitel sa stabilizatorom objektiva, bolje kupit od quad locka dampener jer ovaj s aliexpressa vjerojatno nicem ne sluzi.


Evo video sa usporedbom (ima autotranslate pa se skuzi sto covjek govori)

zato stavis stari iphone i stvar rijesena 😋
 
Bez njega je lutrija za Samsung iako nisam izguglao da bi i bez njega oni najebali. Iphone bez njega je gotovo sigurna smrt stabilizatora kamere, a sa njim ima slucajeva da su najebali, ali to su promili.

Vec neko vrijeme i onaj aliexpress nosac postoji sa tim dampenerom, ali vidio jutub video usporedbu sa originalnim i to je nebo i zemlja razlika: ovaj od quad locka ima puno mekse gume (silikon), a aliexpress tvrdu gumu pa ko zeli aliexpres nosac, a ima mobitel sa stabilizatorom objektiva, bolje kupit od quad locka dampener jer ovaj s aliexpressa vjerojatno nicem ne sluzi.


Evo video sa usporedbom (ima autotranslate pa se skuzi sto covjek govori)

Zašto davat 100e+ na quadlock stranici, kad na Aliexpressu mozes kupit orginal Quadlock za puno jeftinije
Evo mene je ovaj Quadlock PRO (sa vibration damperom) kostao 40e (orginal 1/1)
Cak i gumice na damperu imaju quadlock logo, i dolazi u kutiji orginalnoj
Treba malo trazit po Aliexpressu da se naleti na ovaj orginal, jer brzo sellera skidaju s Aliexpress-a, evo sad sam gledao ovaj od kojeg sam ja narucio ovaj PRO verziju, vise sellera nema, imam jos jedan doma non-pro quadlock, isto orginal narucen s alija, također je seller skinut nakon par dana..
Treba po komentarima tražit što ljudi ostavljaju recenzije, ovako na naslovnu sliku oglasa nece nikad stavit sliku quadlocka..
 

Attachments

  • 411357248_309527875420955_5962102335224373241_n.jpg
    411357248_309527875420955_5962102335224373241_n.jpg
    108.5 KB · Views: 0
  • 415712501_3087931888004263_7452459699032786834_n.jpg
    415712501_3087931888004263_7452459699032786834_n.jpg
    144.2 KB · Views: 0
  • 415777971_24503716385942306_4815756803235877701_n.jpg
    415777971_24503716385942306_4815756803235877701_n.jpg
    113.5 KB · Views: 0
  • 415870813_1554768668612213_1532942467210404188_n.jpg
    415870813_1554768668612213_1532942467210404188_n.jpg
    93.7 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: roberto
ja imam malo drugačiji pristup tomu. Za na motor imam neki stari mobitel koji samo punim bonbon paketom internet. Volim iz iskustva mob kojim se koristim imat negdje zakopan u đepu jakne jer shit happens su se dešavala svakakva, npr klizneš negdje dešavalo se u nekoj neđođoliji i skršiš sve to skup s motorom.
Štaš onda iza iz ruksaka vadit goluba pismonošu? 😅
 
  • Like
Reactions: Nino777
ja imam malo drugačiji pristup tomu. Za na motor imam neki stari mobitel koji samo punim bonbon paketom internet. Volim iz iskustva mob kojim se koristim imat negdje zakopan u đepu jakne jer shit happens su se dešavala svakakva, npr klizneš negdje dešavalo se u nekoj neđođoliji i skršiš sve to skup s motorom.
Štaš onda iza iz ruksaka vadit goluba pismonošu? 😅
Ista stvar 😄
 
Bez njega je lutrija za Samsung iako nisam izguglao da bi i bez njega oni najebali. Iphone bez njega je gotovo sigurna smrt stabilizatora kamere, a sa njim ima slucajeva da su najebali, ali to su promili.

Vec neko vrijeme i onaj aliexpress nosac postoji sa tim dampenerom, ali vidio jutub video usporedbu sa originalnim i to je nebo i zemlja razlika: ovaj od quad locka ima puno mekse gume (silikon), a aliexpress tvrdu gumu pa ko zeli aliexpres nosac, a ima mobitel sa stabilizatorom objektiva, bolje kupit od quad locka dampener jer ovaj s aliexpressa vjerojatno nicem ne sluzi.


Evo video sa usporedbom (ima autotranslate pa se skuzi sto covjek govori)


Kamera će otići samo snimaš u vožnji. Ajfone držim na ram mountu i nikad nisam imao problema, osim s 12kom jer sam naivno zamislio da ga mogu koristit kao zamjenu za gopro. Otišla je samo kamera koja je tada snimala, ostale su ok i dan danas, nakon hrpu kilometara na motoru.
 
Kamera će otići samo snimaš u vožnji. Ajfone držim na ram mountu i nikad nisam imao problema, osim s 12kom jer sam naivno zamislio da ga mogu koristit kao zamjenu za gopro. Otišla je samo kamera koja je tada snimala, ostale su ok i dan danas, nakon hrpu kilometara na motoru.

Kamera sa optickom stabilizacijom u mobu se ne "parkira" kad prestane snimat pa da je cvrsto uz kuciste/unutrasnjost moba, cijelo vrijeme je na ovjesu i taj ovjes zapravo strada od vibracija tako da je mit da stradava samo dok radi - moze stradat i na ugasenom mobu.
 
  • Like
Reactions: LukaSokol
Moguce, ali po mom nekom iskustvu, sa ajfonima od i6 do i13, jako mala sansa, a na motoru su mi u svakom vangradskom djiru jer volim saltat muziku dok vozim. Veca sansa da ispadnu i slomiju se / auto ih pregazi (2 kom).
 
kakav je Z900RS za putovanja u dvoje?
zadnjih dosta godina sam na Transalpu700, putujemo dosta žena i ja, udoban nam je (ili smo navikli hahaha) i dosta pouzdan motor... naravno zimi kad se motori manje voze, pada mi napamet minjat i uzet nešto šta bi vjerovatno bio motor koji bi opet duže zadržao jer bi vjerovatno uzimao ii novi ili najviše star 3 godine... e sad, uvik sam naginjao tim touring motorima, i kako sam odlučio neki buđet 13-15 k€, tako sam i gledao te motore litrenke tipa Africa, Strom, Versys... i onda puf... noga u bubrige... ugledam ovog lipotana Z900RS... ja nešto lipše u životu vidija nisan, majke mi... jedino možda da gospu vidin, al onda bi uzeja 5 ovih nakon par godina... a posli Z900RS, Versys mi je prvi "favorit"... sa osnovnom cijenom 13.700€ za novi motor (vidija negdi na webu) zbilja je dobar deal u današnje vrime...
gledan polovne, pa jarcatipasa u oglasniku motor 2019. godina traži 11.000 Eura, oglas poviše isti takvi novi motor 13.700€... nisan baš toliko lud uzet polovno...
 
kakav je Z900RS za putovanja u dvoje?
zadnjih dosta godina sam na Transalpu700, putujemo dosta žena i ja, udoban nam je (ili smo navikli hahaha) i dosta pouzdan motor... naravno zimi kad se motori manje voze, pada mi napamet minjat i uzet nešto šta bi vjerovatno bio motor koji bi opet duže zadržao jer bi vjerovatno uzimao ii novi ili najviše star 3 godine... e sad, uvik sam naginjao tim touring motorima, i kako sam odlučio neki buđet 13-15 k€, tako sam i gledao te motore litrenke tipa Africa, Strom, Versys... i onda puf... noga u bubrige... ugledam ovog lipotana Z900RS... ja nešto lipše u životu vidija nisan, majke mi... jedino možda da gospu vidin, al onda bi uzeja 5 ovih nakon par godina... a posli Z900RS, Versys mi je prvi "favorit"... sa osnovnom cijenom 13.700€ za novi motor (vidija negdi na webu) zbilja je dobar deal u današnje vrime...
gledan polovne, pa jarcatipasa u oglasniku motor 2019. godina traži 11.000 Eura, oglas poviše isti takvi novi motor 13.700€... nisan baš toliko lud uzet polovno...
To je to :mrgreen:

 
  • Like
  • Love
Reactions: pikacu79 and gvo