KAZNA: za voznju bez kategorije

leo77

New member
koja su vasa iskustva i sta kaze zakon:
sta ako vas policija zaustavi na motoru 600 ccm a vi imate vozacku B kategorije i motora do 125 ccm,
po meni je to kazna za ne posjedovanje valjane kategorije 2000 kuna  ili se to gleda kao nemanje vozacke i kazna do 15 000 kuna
puno ljudi tvrdi da je to isto kao da nemas vozacku i gotovo

sta kaze praksa i iskustvo
 
Huh, dobro pitanje, najvjerojatnije će snage reći: 15.000kn jer nemate valjanu vozačku kategoriju kada pokažeš prometnu od kW koje prelaze granicu.
 
leo77 said:
po meni je to kazna za ne posjedovanje valjane kategorije

to


malo je kompliciranije kad tako skrivis nesrecu - osiguranje ce platit stetu ostecenom, ali ti ces sve do lipe vratit osiguranju iz svog djepa
 
mislim da je najjefinije položit a kategoriju , nisu više vremena ko tam prije 10-15god. za zafrkavat se (y)
 
leo77 said:
po meni je to kazna za ne posjedovanje valjane kategorije 2000 kuna

sta kaze praksa i iskustvo

tako kaže praksa i iskustvo, iz prve ruke. :mrgreen:

al bio sudac razuman, a ja brzo položio, pa sam prošao sa sudskim troškovima, a 2000 investirao u vozačku.
 
3alfa3 said:
to


malo je kompliciranije kad tako skrivis nesrecu - osiguranje ce platit stetu ostecenom, ali ti ces sve do lipe vratit osiguranju iz svog djepa
Neće baš do lipe ako je velika šteta, ide određen broj mjesečnih primanja, ne znam točno na pamet, ali spominje se u par tema na forumu.

U svakom slučaju, najjeftinije je položit i bit miran.

(y)

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Ja sam jedva dočekao polaganje za A, prošle godine u 10. mjesecu sam napunio 24, međutim nije bila financijska situacija dobra a i zima se bližila, sada je konačno malo lijepše vrijeme, još čekam da mi odobre diners  tako da mogu na rate platiti vozački, i konačno se rješiti toga. :021:
 
Shepa said:
Neće baš do lipe ako je velika šteta, ide određen broj mjesečnih primanja, ne znam točno na pamet, ali spominje se u par tema na forumu.

U svakom slučaju, najjeftinije je položit i bit miran.

(y)

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

U pravu si, ali u slucaju materijalne stete, tesko da ce motorom napravit vise od tog iznosa. Druga stvar je ako stvarno napravi vecu stetu iz nekog razloga, ili ako dodje i do jaceg ozlijedjivanja drugih - ali i tada ce "racun" bit skuplji, jer ce privatna tuzba gotovo sigurno urodit plodom


Ukratko - "voznja bez karte je najskuplja voznja"  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
U pravu si, ali u slucaju materijalne stete, tesko da ce motorom napravit vise od tog iznosa. Druga stvar je ako stvarno napravi vecu stetu iz nekog razloga, ili ako dodje i do jaceg ozlijedjivanja drugih - ali i tada ce "racun" bit skuplji, jer ce privatna tuzba gotovo sigurno urodit plodom


Ukratko - "voznja bez karte je najskuplja voznja"  :mrgreen:
aha nek se zaljepi u Teslu,samo retrovizor prelazi tu granicu 3-4 puta :mrgreen:



 
milanche said:
aha nek se zaljepi u Teslu,samo retrovizor prelazi tu granicu 3-4 puta :mrgreen:

E jebiga, onda mu je bolje da izbjegne Teslu i zabije se u hrpu osnovnoskolaca na busnoj stanici  :LOL:


Evo totalno napamet, radi se o 12 mjesecnih prosjecnih placa, tako nesto.....
 
zlogi said:
Ja sam jedva dočekao polaganje za A, prošle godine u 10. mjesecu sam napunio 24, međutim nije bila financijska situacija dobra a i zima se bližila, sada je konačno malo lijepše vrijeme, još čekam da mi odobre diners  tako da mogu na rate platiti vozački, i konačno se rješiti toga. :021:

Sta za quad jos treba A kategorija :misli:

Ja isao polagat a2 s 18 kad sam imao quad i poslje kad sam ga prodao se promjenio zakon al ok sad vozim motor :mrgreen:
 
Netreba, vozim ga cijelo vrijeme sa B. To i je jedini razlog zašto sam quad kupio, dok ne napunim 24 i sada tek polaganje!
 
leo77 said:
koja su vasa iskustva i sta kaze zakon:
sta ako vas policija zaustavi na motoru 600 ccm a vi imate vozacku B kategorije i motora do 125 ccm,
po meni je to kazna za ne posjedovanje valjane kategorije 2000 kuna ili se to gleda kao nemanje vozacke i kazna do 15 000 kuna
puno ljudi tvrdi da je to isto kao da nemas vozacku i gotovo

sta kaze praksa i iskustvo
Članak 223. ZOSPC  (y)
 
diesel power said:
Aha a jel mora bit homologiran na 20 ks ili mozes vozit grizllyia samo tako?
idemo u offtopic, svi u ti kak ti ga "homologirani" na to lol
 
danc00 said:
Jel imal HR tablice  :mrgreen: Da riješimo onda tu dilemu  (y)

900x0_tesla-konvoj3.jpg