keeway speed 125 struja

modus15

New member
Dakle o čemu se radi... Ide moj stari danas sa posla i tu negdje blizu kuće mu se motor sam od sebe ugasi,kaže nema struje.Ne bi ga upalio ni po duhu svetom.Zove mene da vidim šta bi moglo biti,otvorim "haubu" i prvo pogledam osigurač...Kad stvarno,osigurač je pregorio,ima dva osigurača,jedan je riknuo a drugi je bio ok.Stavim novi osigurač i motor ide,pali,sve ok...Znači da je struja prešla nazivnu odnosno dopuštenu vrijednost ali zašto? Koji bi mogao biti uzrok? Motor ima 5000 km i većinu km odrađuje u šumi,na kamenju itd,do sada je sve bilo ok,na redovnom servisu je bio prije par dana i sve je bilo u redu...
Hvala  (y)
 
osigurac od koliko ampera... 10...15...30...? Po tome mozes otprilike znati gdje traziti kvar...Osiguraci nize amperaze obicno stite i slabije potrosace(10 A sirena...poziciona svjetla...zmigavci..15 A dugo/kratko svjetlo..30 A glavni osigurac...napajanje/ubrizgavanje...el.ventilator hladenja..itd) Osigurac zna izgorit radi neispravne zarulje..instalacije odnosno el. prekidaca...ostecenih zica..a ponekad zna i sam od sebe pregoriti(rijetko ali zna se desiti)...
 
Osigurač je od 10A.Ne razumijem zašto nije opet izgorio kad sam stavio novi ako je u pitanju negdje kratki spoj ili nešto,a moguće da je i sam  od sebe izgorio,svi potrošči rade sad u redu,svjetla,žmigavci,sirena,alnaser.... Vidjet ćemo,ako opet izbaci znači da ga ipak nešto muči :misli: