KLE 500-PREDNJE DISK PLOČICE????

fergazer said:
OVO JE SLUŽBENI ODGOVOR OD KAPTOL CARGA


Poštovani!

Po dosadašnjim iskustvima iz prakse prednje disc pločice kod KLE 500
traju od 2000-2500 km. Sve ovisi o snazi kojom kočite.
Disc pločice su potrošni materijal i izuzete su iz garanciju
( isto kao i kod svih marki motocikala i automobila).
Sa Vašim kočnicama je sve u redu po opisanoj kontroli sa Vaše
strane.

Hvala! R. Mihalinec.

kakve su ovo gluposti????????????????????????' :?
 
Pa kaj to znači "prema iskustvima"?
Jel to normalno ili nije?
Pa i na onom ford exploreru eksplodirale su tvornički stavljene gume "prema iskustvu" nakon par tisuća milja, pa jel to bilo normalno ili je proizvođač opozvao cijelu seriju automobila i zamijenio gume?
Stvarno ne shvaćam da to može biti tumačenje.
Ajde vi koji nešto znate, jel to vama pije vodu i jel ima sličnih iskustava i sa drugim motorima?
Pa ispast će da svako drugo tankiranje na tank šteli moraš uzeti i nove pločice!!!
Btw, kad sam ja obavljao servis na 6.000 km u Kaptolu mi nisu ni spomenuli promjenu pločica i evo već se skoro 8.500 km vozim sa prvima.
A "mesa" na njima još nešto ima.
 
meni danas opet riknule plocice sta da vam kazem nema dve nedelje kako sam ih stavio poludeo sam nisam presao ni dve hiljade, Zdnje ferodo su negde na pola nema mi druge nego da nadjem neki supermoto kit i da zamenim i disk i kociona kljesta mozda ce mi onda duze trajati!!!!!
 
EasyRider said:
Imam i ja sličnih problema, isto sam i ja to pitanje htio postaviti. Imam Yamahu Dragstar 1100 koju sam kupio prošle godine s 2500 km (kupljena je kod Markeza) sad ima 10 000 km. Nedavno sam bio u servisu i disk pločice su bile na pola milimetra (isto prednje). Pa sam htio pitati zar ih je moguće tako brzo potrošiti s obzirom da se ja stvarno vozim polako ko baba i ne divljam s kočnicama :?:




Ma to ti je OK vec, eto meni na viragu otisle na 12000 izgleda da se na yamahama ove orginalne plocice dosta brzo trose, pogtovo kad se dosta furas po gradu.
 
maxb said:
meni danas opet riknule plocice sta da vam kazem nema dve nedelje kako sam ih stavio poludeo sam nisam presao ni dve hiljade, Zdnje ferodo su negde na pola nema mi druge nego da nadjem neki supermoto kit i da zamenim i disk i kociona kljesta mozda ce mi onda duze trajati!!!!!

Stari moj,tebi nekaj NE ŠTIMA i gotovo.Kako je gore napisao Freshman,i ja imam više od 7000km,orginalne pločice još imaju dosta mesa(vidi se kanal u sredini).Ne vozim nekakve "trke",al,svejedno po tvojem bih morao barem već drugi "set"potrošit.Odgovor iz Kaptola neću komentirat :evil: .Bok.
 
mislim da bi bilo dobro da se javi KAZE, on se u to ipak razumije, ali po meni ova izjava od Kaptolcarga je totalni bullshit :evil:
 
Juce sam bio sa ortakom da gledam KLE 2003 god. koji ima 5000km. i na prodaju je covek je upravo bio na servisu a plocice je vec istrosio i zamenio to je stariji covek koji je 2000km. razradjivao motor po njegovoj prici uglavnom na auto putu po motoru se vidi da je stvarno u perfektonm stanju a i on mi ne deluje bas kao divljak ali one se opet potrosile na 5000km.Dva brata iz panceva koji su kupili dva KLE-a 91 god kazu da su prve plocice zamenili na nekih 17000km. a verujte mi dosta brzo voze ali po secanju kazu da su te originalne dosta losije kocile od EBC-a koji su posle stavljali verovatno je to i bio razlog sto su u KAWASAKI-u stavili nesto mekse plocice koje se trose dosta brze a i pitanje je od trzista do trzista sta se stavlja posto vidim u nekim postovima da se nekima trose a nekima ne u svakom slucaju meni su danas stigle EBC pa videcemo sta kaze jer cu vec za cetiri dana napraviti nekih 2500.km pa do sledece prilike lep vikend i sigurnu voznju zeli vam MAXB!!!!!!!!!!!!!!!!1