KLE-problem

ivan -zg

New member
dakle,jucer sam promjenio svjecice,ulje i filter.upalim motor i nadolijem nakon sto je malo proradio ono kaj je filter povuko.opet ga upalim i pricekam da radi kojih 10 minuta.odem đir i nakon 200 m motor pocne trokat kad se okretaji spuste ispod cca 3000 te se ugasi.uvijek moram pricekat 10 ak sekundi i upalit ga s ful gasom i drzat ga iznad 3000 okr da dođem doma.a doma u leru radi ko sat i prima gas bez problema.vraco sam stare svjecice i isto sranje.stavio drugo ulje i opet isto.nista drugo osim svjecica,ulja i filtera nisam diro.sumnajmna fergazere al kako odjenom?pa ako netko ima kakvu ideju il je mozda imo istih problema nek to podjeli samnom.HVALA!
 
Koje si svječice stavio (točan model i marku) i dali osjetiš miris nesagorenog benzina iz auspuha i dali ti kaplje benzin iz karburatora na onoj cijevčici za preljevanje ? Napiši to pa će mo dalje. Pozdrav...  (y)
 
svjecice su  NGK DR9EA.takve iste su bile.miris iz auspuha je normalan ko i uvijek.nista ne curi na oduske.skuzio sam da kad pocne trokat i gasit se da kad stisnem kuplung il ga brzo ubacim u ler i pustim gas da normalno radi a cim dam gas odma se davi. kad malo pricekam da radi u leru onda je opet par metara dobro.stvarno neznam kaj je...
 
To su ok svječice. Ulje nema puno utjecaja (jedino ako nije neko za kamione, šala  :LOL: ). A, sad glupa pitanja, da nisi negdje priklještio crijevo od benza ili ti je na rezervi možda, pomaknuta špinica (pipa) ili .... Po ovome opisanom, u prvom postu i drugom isto, taj mali redovni servis ne bi trebao pokvarit karakteristike karburatora nikako, a sviječice si vraćao stare i opet isto, jedino, sad mi sinulo da ti nije neki od kablova sa svijeća u malom prekidu pa kako si sad mijenjao da se razdrmao do kraja. Mislim da na KLE-u u lulice kabel ulazi na šaraf (sam kabel se zašarafi da tako kažem) pa probaj malo pogledati kako ti to izgleda i stoji i na bobinama naravno isto tako pogledaj. Ajd pa javi...
 
rijeseno...valjda...tud po selu (3km) je odradio sve kako treba.kasnije cu otic napravit malo vise km.ocito je,kako si naveo,bobina gubila spoj...lulice sam isšarafio i natrag ušarafio i sad je sve OK.
svaka cast i HVALA na trudu!kad cu ic u Pulu imas pivu! (y)
 
Eto, baš mi je drago da si uspio  (y) . Lijep pozdrav. Pivica uvijek..  :mrgreen: