kn filter -ciscenje???

mirko9

Member
ima li kakvo  alternativno  rjesenje za ciscenje kn  filtera osim  onog original  spreja ??  i  na kolko  ga cistite  ????
 
Ja ih operem u toploj vodi+deterdžent, tako operem i papirnati filter na autu pa izdrži bar još pola od novog.
 
mirko9 said:
ima li kakvo  alternativno  rjesenje za ciscenje kn  filtera osim  onog original  spreja ??  i  na kolko  ga cistite  ????


Ivasol i poslje ispereš vodom ali ne pod mlazom vode a kada se osuši nasprejaš ga sa wd40  (y)


KN imam u autu i na motoru i tako ih održavam već 10 godina  :mrgreen:


Nikako na kompresor ispuhivati  :palacdolje:
 
ok ,u  globalu potrebno  je neko  sredst´vo  za odmascivanje a da nije agresivno  na taj  materijal od filtera (sto  li  je to-aluminij??) ....???hm ..ovo  da se namascuje poslije  sam cuo  tek  nakon  par mj... nakon  sto  sam ga montirao  prvi  put  ..tako  da sam  sad odvoziio nekih 6000 km a da nije "podmazan" filter  ...nisam osjetio  nikakve razlike u  radu motora niti  je imao  kakve smetnje ...uvijek  isto ....cemu  sluzi  to  -da se bolje hvata prljavstina ??
 
mirko9 said:
....cemu  sluzi  to  -da se bolje hvata prljavstina ??

Da, masni filter bolje filtrira prasinu od suhog
 
mirko9 said:
ok ,u  globalu potrebno  je neko  sredst´vo  za odmascivanje a da nije agresivno  na taj  materijal od filtera (sto  li  je to-aluminij??) ....???hm ..ovo  da se namascuje poslije  sam cuo  tek  nakon  par mj... nakon  sto  sam ga montirao  prvi  put  ..tako  da sam  sad odvoziio nekih 6000 km a da nije "podmazan" filter   ...nisam osjetio  nikakve razlike u  radu motora niti  je imao  kakve smetnje ...uvijek  isto ....cemu  sluzi  to  -da se bolje hvata prljavstina ??

Novi ti je tretiran tako da nemoraš ništa ali kad ga opereš moraš ga namastiti a wd je ok

Kupi ivasol na ini u boci litra ti je oko 20 kn i to ti je za par pranja  (y)
 
Zog said:
Daj mi argumente da ja pričan pizdarije.

Svi enduro motocikli imaju spužvene filtere koje moraš namastiti posebnim uljem, mnogo gušćim i ljepljivijim od npr motornog ulja.
Ulje služi kao medij koji zadržava prljavštinu, jer npr pijesak može proći kroz nenamašćeni filter. Također to ulje zadržava i vodu i vlagu na površini filtera i ne dozvoljava joj ulaz u karb/fi..naravno govorim o manjim količinama vode.....

Lijepo ti je branko reko da pričaš pizdarije, sad ti i ja isto kažem.

(y)
 
zavisi kakav je filter.papirnati se ne peru a platnene se moze prati.kod mene je dna platneni filter i svakih 5 ooo km ga operem i to je to.ima jedna spuzvica pored filtera koja skuplja višak ulja i goriva.i ona se moze oprati i dobro osusi prije vracanja
 
zoran gsx-r 1000 k5 said:
zavisi kakav je filter.papirnati se ne peru a platnene se moze prati.kod mene je dna platneni filter i svakih 5 ooo km ga operem i to je to.ima jedna spuzvica pored filtera koja skuplja višak ulja i goriva.i ona se moze oprati i dobro osusi prije vracanja


:misli: jel nije bilo pitanje za KN filter a ne za neke druge proizvođaće


Ja sam smo napiso kako održavati KNa bez original sredstva za čišćenje i podmazivanje  (y)
 
zoran gsx-r 1000 k5 said:
zavisi kakav je filter.papirnati se ne peru a platnene se moze prati.kod mene je dna platneni filter i svakih 5 ooo km ga operem i to je to.ima jedna spuzvica pored filtera koja skuplja višak ulja i goriva.i ona se moze oprati i dobro osusi prije vracanja
imam Aprilia perfomance air filter, izgleda isto kao i ovaj kn koji se ulji, bar na oko, ali napomena je suhi (y)

Evoluzione performance air filter

Add power and the ability to wash your filter.

Fits 04-09 RSVR, 06-10 Tuono, 06-10 SXV and RXV

Please note, this is a dry type filter (white filter element), it does not need to be pre-oiled.  It is washed with soap and water only.

http://www.af1racing.com/store/Scripts/prodView.asp?idproduct=952
 
mirko9 said:
ok ,u  globalu potrebno  je neko  sredst´vo  za odmascivanje a da nije agresivno  na taj  materijal od filtera (sto  li  je to-aluminij??) ....???hm ..ovo  da se namascuje poslije  sam cuo  tek  nakon  par mj... nakon  sto  sam ga montirao  prvi  put  ..tako  da sam  sad odvoziio nekih 6000 km a da nije "podmazan" filter   ...nisam osjetio  nikakve razlike u  radu motora niti  je imao  kakve smetnje ...uvijek  isto ....cemu  sluzi  to  -da se bolje hvata prljavstina ??

u K&N filterima zraka je višeslojna pamučna mreža zatvorena između 2 vanjske aluminijske mreže. . .
 
sto ga neki znaju zakomplicirati oko jednostavnih stvari  :eek:hne:

a posebno mi nije jasno zasto neko stavlja k&n i onda ga nemre cisti kako spada  :?
 
markookram said:
sto ga neki znaju zakomplicirati oko jednostavnih stvari  :eek:hne:

a posebno mi nije jasno zasto neko stavlja k&n i onda ga nemre cisti kako spada  :?

(y)

jbg. cca 120 kn za 10 tak ciscenja je stvarno prevelik izdatak,
 
sacs-in-line four said:
platiš filter 500-ak kn i onda škrtariš na sredstvu za čišćenje. . .

jbg. kad paket za ciscenje traje mizerni 60.000 km

ko ce svakih 60.000 dati po 120 kuna.

:shock:
 
  :misli: jel valja to čemu?

ja ga nemam, a tu pitam, jer vidim da ima puno onih koji ga čiste?


  :mrgreen:
 
ok stvar, pogotovo s otvorenijim auspuhom, ali nis dramaticno