Knauf

ADAM

Active member
Probao sam u ostalim raspravama,ali ne mogu tamo otvoriti temu..
Dakle,ima nekoga da se bavi knaufom?
Nešto me interesira,išao bih u uređenje tavana,imam lijepe grede sa napravljenim rubom i sad bih između njih stavljao knauf ploče.
1.ideja da šarafim knauf na drvene letve zabijene u grede je bezvezna? Drvo radi pa bi došlo do pucanja knaufa,zar ne?
2. Ako idem sa CD  profilima (ili možda treba i UD profile ? ) budući da je razmak između greda cca 80 cm,to bi bio preveliki razmak?

Što i kako napraviti?

Po gredama zašarafiti UD profile,pa onda između njih CD na cca 40 cm ili?

Hvala
 
to možeš napravit kak god hoćeš...
Koliko želiš da ti se vidi greda ? cijela visina ili samo dio?
Jedan od načina koji bi ti ja savjetoval da staviš na grede okomito profile i onda na njih šerafiš kanuf. Spoj knaufa i grede rješavaš ili kutnom letvicom ili tajnoelastičnim kitom...
 
Prob1em said:
a zakaj 40, a ne 62,5 kak je normalno za ploču?  :)

Jer bi onda točke spoja bile cca 62,5x80 cm.
Mislim da je to malo previše?

zwer_1982 said:
to možeš napravit kak god hoćeš...
Koliko želiš da ti se vidi greda ? cijela visina ili samo dio?
Jedan od načina koji bi ti ja savjetoval da staviš na grede okomito profile i onda na njih šerafiš kanuf. Spoj knaufa i grede rješavaš ili kutnom letvicom ili tajnoelastičnim kitom...

Pa dio...
Ono,stavim 5 cm vune,knauf 12,5 mm a grede su 12 cm,znači cca 5,5 cm da se vidi

Prob1em said:
ja bi stavio ud na grede/rogove i na njih samo poštancao cd

Između greda?
 
62,5 bi bilo dovoljno.

Šta je tebi greda?  :mrgreen:

rog (roženica, zovi kako očeš), ili nadzidnica ili podrožnica (to dvoje su grede)  :misli:

@davor: on misli imati vidljivu konstrukciju

i tek tolko da znaš da sa 5cm izolacije se neces bas usreciti ;)
 
davor_77 said:
Jel ti i kod kupnje motora najvažniji izgled i kakvi su mu oklopi, a za mašinu te nije briga? Ili po pitanju termoizolacije, paropropusnosti, zračnog prostora... sve znaš?  :mrgreen:

http://www.knauf.hr/pocetna-stranica/informacije-za-projektante-i-arhitekte/knauf-cad-detalji/oblaganje-potkrovlja.aspx

Da znam,ne bih pitao  :wink:

A iskreno od ovih slikica,kurca ne kužim,a i ono kaj kužim mi je ionako svejedno,jer nemam takvu situaciju...imam jebene grede,koje su ravne( paralelne sa podom) na visini od 2,60,hoću zatvoriti,a na potkrovlju imam izolaciju...
 
Ud po gredama i izmedju onda stavis cd. Razmak kak god oces i amen.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 
Prob1em said:
62,5 bi bilo dovoljno.

Šta je tebi greda?  :mrgreen:

rog (roženica, zovi kako očeš), ili nadzidnica ili podrožnica (to dvoje su grede)  :misli:

@davor: on misli imati vidljivu konstrukciju

i tek tolko da znaš da sa 5cm izolacije se neces bas usreciti ;)

(y)

Vidim da kužiš  (y)

Pa,roženice,ali na njima nije crijep,zato sam napisao da su grede...(12x12 cm a možda su i 14x 12) nisam mjerio,a i nebitno je...
Ova izloacija od 5 cm je MAXIMALNA ako hoću da mi se vide grede,a služi samo za to dase izolira prostor između te prostorije i samog tavanskog dijela (ono malo između rogova cca 2 m visine u najvišem dijelu i 0 u nanjižem)

Da sad ne crtam,a ne da mi se ni slikati...
 
crobiker1 said:
Ud po gredama i izmedju onda stavis cd. Razmak kak god oces i amen.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

(y)

Jednostavno i brzo  (y)

I onda na pivu  :mrgreen:
 
nemam pojma o postavjanju knaufa al razmisli o tome da ne spustis strop na 2,6 vec da postavis knuauf uz izolaciju krovista a grede da ostanu u prostoru  :mrgreen:
sjecam se da smo negdje raspravljali da ti grijanje nije visoka stavka pa si mozes to dozvolit  :mrgreen:
 
ImageGen.aspx


radiš kao i na ovoj slici samo nosivu podkonstrukciju s gornje strane šerafiš okomito na te drvene grede a poslije između greda krojiš ploče

edit; možeš i drvene letvekristit ko na ovoj slici
ImageGen.aspx



 
davor_77 said:
Ne kužiš ti ni sa slikama ni bez. Ravne ili kose grede - isti kiki. Napisao si da uređuješ tavan, a sad je etaža ispod potkrovlja koje je izolirano. Zašto onda želiš vunu u stropu?

Nemoj mislit da se nadmudrujem s tobom, nego te želim upozorit da ćeš previdjet bitne stvari. Nađi nekog frenda-inženjera koji će ti uz pivu skicirat detalj prema kojem ćeš izvest ili kontrolirat majstore što izvode. NE SLUŠAJ MAJSTORE, nađi inženjea. jeftinije je.

Ma nije etaža...
tavan je,ali ...
Vunu,napisao sam gore da ne grijem bezvze još  cca 60-70 m3 prostora
 
crobiker1 said:
Ud po gredama i izmedju onda stavis cd. Razmak kak god oces i amen.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

da si par posta gore procitao sta sam ja napisao nebi trosio vrijeme na tipkanje svojeg posta  :jesus:
 
Jebeno je čitati savjete kad ne kužiš. :mrgreen: Nađi si dobrog majstora i nek ti to napravi. :mrgreen:
 
mate said:
Jebeno je čitati savjete kad ne kužiš. :mrgreen: Nađi si dobrog majstora i nek ti to napravi. :mrgreen:

A jesi partibrejker  :palacdolje:


Neka još malo objašnjavaju

boli me kičma,ležim,pa mi dosadno  :mrgreen: