knjiga ceste

magna

New member
Robert Koletić -Grba & MEC  PREDSTAVLJAJU  dugo očekivanu  knjigu za sve zaljubljenike u moto-putovanja „KNJIGA CESTE" Roberta Koletića-Grbe.

Robert Koletić-Grba rođen 1971. godine u Samoboru.Umirovljeni pripadnik Specijalne policije „Alfe" sa kćerkom Ani živi danas na Slavagori iznad Samobora u jednom od najljepših predjela Samoborskog Gorja. Putnik u duši moto avanture započinje u obližnjim državama sa željom da jednog dana napraviti jedan veliki put,Put oko Svijeta. Generalnu probu velikog putovanja napravio je 2010. godine kad je kao  prvi Hrvat ušao motorom u Irak,kad  smo se i upoznali na neobičan način, doslovno na cesti.

Probleme sa vizama cjepivima,dokumentacijama  i svim problemima koje jednog moto-putnika prate na takvim putovanjima sticao je u hodu na putovanju za Irak. Tada počinje avantura MEC-a i Grbe.

Put oko Svijeta za Grbu je bio izazov, a Indijanci, njegova strast od djetinjstva, vodila ga je u prekrasna bespuća Sjeverne Amerike i dalje prema Aziji. Krajem 2010. godine započinjemo planiranje puta i financija koje traje do samog polaska.

Znali smo da neće sve uvijek biti lako i da će sigurno doći do neplaniranih događaja.
Stoga je MEC prihvatio odgovornost praćenja Grbe i Patrika po cijelom svijetu i iznalaženje najboljih rješenja po pitanju servisa, izmjena guma, lanac i ulja na motorima , kao i traženja viza za određene države.

U ovome veliku pomoć imali smo od Varaždinske firme MOBILISIS koja nam je ustupila kompletnu opremu za praćenje trenutne lokacije kao i  vitalnih funkcija motora.

knjiga ceste_portal



Zajedno sa Patrikom Grgurićem koji kreće iz Kaštela započinju avanturu Put oko Svijeta 05.05.2011. godine.
Planiranje putovanja i samo putovanje prošlo je bez većih problema.Mnoge stvari su se dešavale koje nismo iznosili u javnosti više da bi zaštitili Robertove roditelje koji su sa strahom pratili putovanje.

Nije uvijek bilo lako pogotovo kad u ponoć dobijete SMS „...imamo problem vadi me odavde..." .Mnoge detalje koji do danas nisu bili poznati javnosti možete pročitati u Grbinoj knjizi KNJIGA CESTE , kao i što gsp. Veličan kaže :

"Kad netko ima hrabrosti svijetom putovati motorom, za mene je Petar Pan mog djetinjstva.
Miris dalekih krajeva, koje motorist osjeti pod kacigom, nitko tko putuje avionom nikad neće udahnuti.
Kada svaki od tih mirisa ispiše nekoliko stranica, moj Petar Pan živi i danas. Nadam se da češ, dragi Roberte, i dalje putovati i skupljati te mirise !"                                                                                                                            Boris Veličan



Putovanje je trajalo 120 dana ,prevalio je 45000 kilometara, 3 kontinenta ,mnoštvo zemalja ,kroz rezervoar je proteklo preko  2 tone goriva ,potrošena su 2 kompleta guma MICHELIN ANAKEE 2 koje nam je poklonio Auto Antonio d.o.o. ,jedan lanac, 4 puta  je mijenjano ulje ,pad u  Sibirsko blato ,a  najvrjednije sa putovanja su  poznanstava sa ljudima drugih kultura.

Knjiga ima 265 stranica sa preko 100 fotografija, a u prodaji će biti  od  25.05.2012. godine





Putopisne zapise KNJIGA CESTE možete naručiti :

1. Slanjem SMS poruke na telefon +385 98 737 604
(plačanje pouzečem 100 kuna+poštarina)

2. Uplatom na tekući račun    2360009-3210642136 (100 kn+poštarina)

Sa naznakom Robert Koletić za knjigu KNJIGA CESTE



Prilikom naručivanja knjige potrebno je navesti Vaše podatke :

Ime i Prezime: ....Marko Marković
Adresa : ..............Trg Marka Marulića
Grad:  ..................Split
Kontakt telefon: ....091 1234567
Količina: ...............2 knjige
 
poštarina je 30 kn i ide HP expresom.
ja sam uzeo pouzećem pa me je izašlo ukupno 145 kuna.
ima par dana da je čitam čitam polako upijajući svako slovo. nevjerojatno je koliko čovjek zna o američkim indijancima. knjiga vrijedi svake pare (y)
 
sad imam sve knjige koje su napisali hrvati koji su motorima prošli svijet

2i9s81.jpg