knjige o motociklima i putovanjima Pending

Status
Not open for further replies.

borivoje

Member
Pozdrav , ja sam Borivoje , motociklista iz Vršca, Srbija. Autor sam tri knjige , od kojih je poslednja upravo izašla iz štampe. Naslov je : Dve noći u Kjahti, Prošlog leta sam putovao kroz Rusiju do Ulan Batora i nazad, prešavši 17800 kilometara za 30 dana. Putovao sam sam, 35 godina starom Hondom CB 400 N. Utisci i razmišljanja sa tog puta su sažeta u ovoj knjizi. Istim motorom sam putovao po Južnoj Americi 2009. i takođe tada ojavio dnevnik putovanja , Krusero Alto. Sada honda ima 118 ooo kilometara i u dobrom stanju je, motor do sada nije otvaran.
 
Honda CB 400 N je jako dobar motocikl. Relativno lak, totalno pouzdan, i da budem do kraja iskren, meni se oduvek mnogo sviđao :).  Ja sam ga malo prilagodio za duga putovanja, i veruj mi da je pun pogodak. Jedina stvar koja se danas ne uklapa je relativno visoka potrošnja, ali to je preko trideset godina star motocikl i tada je ta potrošnja bila u proseku klase. Kupio sam je u Švedskoj pre 11 godina za 550 eura. Bio sam sa njom u Južnoj Americi. 12 puta preko 4000 mnm na Andima. U Boliviji 4865m prevov iz La Paza za Koroiko ( putem smrti). Prošao celu Atakamu od Arike do Santijaga. Zemljanim putevima amazona u Boliviji, Naska pustinja u Peruu.. Honda mi nije pravila apsolutno ni jednu nezgodnu situaciju... Imam još jednu u originalnom stanju, vozi moj sin , imam CB 650 4 culindra 1981. nju spremem za put oko sveta. Imam CB 750 F1 u originalnom stanju (vozimo je) , MZ ES 175/2 i ES 150 , Suzuki GSX 750 R 86. i GSX 1100 G 92. Sa ovim Suzukijem ću pokušati ove godine i Julu mesecu da vozim iz Lisabona do Vladivostoka za 11 dana.
 
Svaka čast
Moja cb125t je napravila 113000km prije generalke tak da ti vjerujem da je ova tvoja toči i vozi.
Gdje ima link, pdf ili za kupiti knjige koje si napisao?
 
Hvala ti na interesovanju.. Ja nism baš vešt u ovom načinu komunikacije, ali nemam pdf koji je moguće skinuti sa neta. Prvu knjigu iz J.Amerike odavno nemam, ali može se naći na netu i u dve knjižare u Beogradu.i Novom Sadu. Potraži na google: Krusero Alto dnevnik putovanja. Na Amazonu traže preko 20 eura to je mnogo . U Srbiji ona košta, kao staro izdanje ili polovna oko 5 eura. Drugu knjigu, Rečnik za motocikliste, to je džepno izdanje i nju imam. Možeš da pogledaš na youtube čitanje rukopisa pre izdavanja, kod mene u klubu. Tražiš: Rečnik za motocikliste Borivoje Vlaisavljević. I ovu novu knjigu, posle puta kroz Rusiju do Ulan Batora i nazad, pod naslovom Dve noći u Kjahti, imam i mogu da isporučim. Sve info u vezi sa tim via [email protected] ili [email protected]. Ima i fb strana : Dve noći u Kjahti. Eto..
 
borivoje said:
Honda CB 400 N je jako dobar motocikl. Relativno lak, totalno pouzdan, i da budem do kraja iskren, meni se oduvek mnogo sviđao :).  Ja sam ga malo prilagodio za duga putovanja, i veruj mi da je pun pogodak. Jedina stvar koja se danas ne uklapa je relativno visoka potrošnja, ali to je preko trideset godina star motocikl i tada je ta potrošnja bila u proseku klase. Kupio sam je u Švedskoj pre 11 godina za 550 eura. Bio sam sa njom u Južnoj Americi. 12 puta preko 4000 mnm na Andima. U Boliviji 4865m prevov iz La Paza za Koroiko ( putem smrti). Prošao celu Atakamu od Arike do Santijaga. Zemljanim putevima amazona u Boliviji, Naska pustinja u Peruu.. Honda mi nije pravila apsolutno ni jednu nezgodnu situaciju... Imam još jednu u originalnom stanju, vozi moj sin , imam CB 650 4 culindra 1981. nju spremem za put oko sveta. Imam CB 750 F1 u originalnom stanju (vozimo je) , MZ ES 175/2 i ES 150 , Suzuki GSX 750 R 86. i GSX 1100 G 92. Sa ovim Suzukijem ću pokušati ove godine i Julu mesecu da vozim iz Lisabona do Vladivostoka za 11 dana.

Ma ne sumnjam da te stare honde mogu to, vidim da i ti imaš honditis !
 
Status
Not open for further replies.