kočione pločice-koliko vam traju ?

Sve ovisi o stilu vožnje možeš puštat gas 500m prije zavoja pa ni netrebaš kočit, možeš vozit 80 pa nikad ni upotrebljavat kočnice osim kad treba stat, tako sigurno mogu izdurat 30000km. Međutim ako voliš zavoje ko speedattack onda buš prije zavoja sa 300kmh na 150 pa osjetiš kako ih disk glođe  :mrgreen: :LOL:
Ja minjan otprilike jednom misećno prednje, a zadnje svaka 2-3miseca  :)
A imaš kupit onih pločica željeznih što pojedu disk pa ih netrebaš nikako mijenjat samo diskove nove kupuješ  :LOL: :mrgreen:
 
paky said:
Sve ovisi o stilu vožnje možeš puštat gas 500m prije zavoja pa ni netrebaš kočit, možeš vozit 80 pa nikad ni upotrebljavat kočnice osim kad treba stat, tako sigurno mogu izdurat 30000km. Međutim ako voliš zavoje ko speedattack onda buš prije zavoja sa 300kmh na 150 pa osjetiš kako ih disk glođe  :mrgreen: :LOL:
Ja minjan otprilike jednom misećno prednje, a zadnje svaka 2-3miseca  :)
A imaš kupit onih pločica željeznih što pojedu disk pa ih netrebaš nikako mijenjat samo diskove nove kupuješ  :LOL: :mrgreen:
Na čemu mjenjaš jednom mjesečno? Kaj su s repe :mrgreen: Ako ko tjera KLE-a onda sam to ja, a pločice su još ok! Kak se tek vozi onaj koji potroši zadnje pločice za 3000 :misli: :mrgreen:
 
PRObike Bojan said:
Kak se tek vozi onaj koji potroši zadnje pločice za 3000 :misli: :mrgreen:
  taj se uopce ne vozi, taj samo koci




:mrgreen: :mrgreen:


 
Zamjeni kad se potroše. Bar ja tako radim. A i kočenje loše utječe na prolazno vrijeme; reče meni Drmeš.
 
mkt said:
prednje pločice nakon cca 8,000km, stražnje nakon 3000km


2 SVJETLI na 53,000 se mjenjaju diskovi a ne pločice :mrgreen:



Pa nešto mi je serviser pričao o promjeni diskova ali ne vidim zašto ? Izgledaju dobro, koliko oni traju ?
Zadnje pločice nisam gledao ali sigurno su gotove .  A kolega je na KLE-u zdero i pločice i gumu jer je prije toga vozio DR- a skoro bez prednje kočnice pa mu je trebalo da se navikne kočit prednjom !!
 
SVJETLI said:
Pa nešto mi je serviser pričao o promjeni diskova ali ne vidim zašto ? Izgledaju dobro, koliko oni traju ?
Zadnje pločice nisam gledao ali sigurno su gotove .  A kolega je na KLE-u zdero i pločice i gumu jer je prije toga vozio DR- a skoro bez prednje kočnice pa mu je trebalo da se navikne kočit prednjom !!

ma pusti servisera ako nemaju onaj zub na kraju dobri su  (y)
 
Na mojem Scarabeu 500, sa svojih 250 kg bez opterećenja u mojem obliku, rekoše na servisu na 6.300 km da su prednje još najmanje toliko, a o zadnjima da i ne vodim računa, mada se i one dobro deru preko integralnog sustava...
 
Meni su mjenjanje nakon 14000 prednje i zadnje u kompletu.
Bilo je jos nesto mesa ali nije neka cifra u pitanju
Imam onaj integralni sitem kocenja u kojem dere jedna prednja i zadnja, tako da su prednje nejednako potrošene.
Sad cu opet na servis na cca 24000 pa ćemo visit oće bit šta za mjenjat
:misli:
 
na mojem drag staru je bivši vlasnik mijenjao ploćice (vjerovatno nije nin trebalo ) a sad sam ja napravio još nekih 20000 km i ima ih za još toliko a možda i više -org gume su napravile 30000 km  :mrgreen:
 
SVJETLI said:
Pa nešto mi je serviser pričao o promjeni diskova ali ne vidim zašto ? Izgledaju dobro, koliko oni traju ?...
Piše ti na disku sastrane njihova minimalna dozvoljena debljina. Pogledaš kolko piše i izmjeriš.
 
SVJETLI said:
Pa nešto mi je serviser pričao o promjeni diskova ali ne vidim zašto ? Izgledaju dobro, koliko oni traju ?

ovisi koliko su potrošeni mislim da su nakon 53,000 zreli za promjenu.


P.S. kakvog DRa vozi kolega?
 
PRObike Bojan said:
Kak se tek vozi onaj koji potroši zadnje pločice za 3000 :misli: :mrgreen:

često iza vage i slabo koristi kočenje motorom :mrgreen:

ja ne znam kolko često treba mjenjati pločice jer nikad nisam imao jedan motor dovoljno dugo da bi ih mjenjao... :?

:mrgreen:
 
SVJETLI said:
Ovo mi je prvi motor pa ne znam, mijenjao sam ih na 53 000  (aprilia falco), kolega je na KLE-u mijenjao zadnje na 3000 !!

Potvrđujem i na mom Falcu sam mijenjao na 48.000 a bilo je još malo do granice.
 
SVJETLI said:
Pa nešto mi je serviser pričao o promjeni diskova ali ne vidim zašto ? Izgledaju dobro, koliko oni traju ?
Zadnje pločice nisam gledao ali sigurno su gotove .  A kolega je na KLE-u zdero i pločice i gumu jer je prije toga vozio DR- a skoro bez prednje kočnice pa mu je trebalo da se navikne kočit prednjom !!

Diskovi se mijenjaju kada su ispod tolerancije, min. debljina ti piše na diskovima.
Kad počneš osječat da ti pri lakšem kočenju pumpa kočnice vibrira to je početak, nastavak je da ti pri lakšem kočenju malo trese i volan a rasplet je mijenjanje diskova.
 
mkt said:
ovisi koliko su potrošeni mislim da su nakon 53,000 zreli za promjenu.


P.S. kakvog DRa vozi kolega?


Kolega je vozio DR 600,a sad vozi RSV 2004 i izmjenijo plocice na 35000 km dobre voznje :LOL:
 
...koči se tek kad vidiš boga..jel tako Speed.. :mrgreen:
tako ti traju duuugo čak duže od motora samog.. :mrgreen:
 
triple_9 said:
Stvarno sto kaze wayander, kao da imate plocice od titana...
on stunta i napreže kočnice više nego itko
 
Pa to znam,ali da plocice traju po 30 000 km to mi zvuci kao da se netko vozi od kafica do kuce u 2. brzini...iliti caffe raceri :LOL: