kocnica prednja - zapleo

kraut

Member
pozdrav,

skinuo sam prednju kocnicu (celjusti) sa yamahe sr250, jer sam farbo vilice...

uglavnom, sada ih ne mogu vratit gore jer se ponasaju kao da su stisnute...disk ne moze proci izmedju pakni..ispistio sam ulje ali razmak se nije popravio, kaj delam krivo?
 
nisi trebao ulje ispustati, sa sarafcigerom rasiriti plocice i to je to..
staviti gore i onda uliti ulje u sistem i odzraciti
 
a nemrem rasirit, taj "bubanj" koji pritisce vanjsku paknu je izaso van i nemrem ga nagurat natrag
 
a zasto si stiskao rucicu kocnice kad si je skinuo sa prihvata i odvojio od diska ? vjerojatno je bilo i malo plocica i kad si to stisnup do kraja klipic izasao van :/
trebao bi se moci vratiti unutra
 
Ak je vec klip ispao, sad je prilika da se sve dobro opere i sastavi.
 
Paše sa auta, nije bitno jel glava 8 ili 10mm, bitan je navoj koji ulazi u čeljust.
 
Ostavi se ti toga da te nebi kostalo.To je posao za profesionalca.Kocnice nisu igracka. :misli:
 
baš kako barba veli . daj to nekom tko zna ili tko je to več radio. zajebal buš si gumice unutar čeljusti, tj pukle budu ili ako si to več napravio možda si ih precvikal pa bu počelo ulje curit van, a ako nisi imaš sreče više neg pameti (y)
kaj se ventila tj odrzračnika tiče skini ga i traži okolo isti zbog navoja ako nisu isti kao na autu a vjerijatno su malo krači
 
barba said:
Ostavi se ti toga da te nebi kostalo.To je posao za profesionalca.Kocnice nisu igracka. :misli:

Nije toliko težak posao,pipljav je.

Da se naučiti u kratkome roku,ali se svejedno pridružujem savijetima da to ostaviš za profiće  (y)
 
Angie said:
Nije toliko težak posao,pipljav je.

Da se naučiti u kratkome roku,ali se svejedno pridružujem savijetima da to ostaviš za profiće  (y)
           
Imaš pravo kad kažeš da se da naučit  u kratkom roku ali samo ako ti je iskusna osoba "učitelj". 
Inače ,ako  on  to radi sam neče ni znat di je pogrišija a otkrit če na cesti kad bude probava al onda je več kasno. (y)     
S obzirom da to i nije tako skupa operacija bolje je platit i gledat ,učit. (y)
 
barba said:
           
Imaš pravo kad kažeš da se da naučit  u kratkom roku ali samo ako ti je iskusna osoba "učitelj". 
Inače ,ako  on  to radi sam neče ni znat di je pogrišija a otkrit če na cesti kad bude probava al onda je več kasno. (y)     
S obzirom da to i nije tako skupa operacija bolje je platit i gledat ,učit. (y)

Je tu si u pravu,ja sam prije obavljanja poslao pogledaj 10-15 tutoriala.

Shvatio sam i poslije jednog,ali sam ih pogledao 10-15 da ništa ne propustim  (y)

Otad na biciklu i motoru redovno hidrauliku servisiram.