Kod kojeg vulkanizera u ZG-u a da ne izgrebe felgu?

cvancek

Member
Pukla guma danas,zakrpana ali je vrijeme za novu. Felga mi nema nijednu ogrebotinu i htio bi da ostane tako,gdje idete?
 
Kako vulkanizer moze izgrebati felgu...
 
  • Haha
Reactions: maRRin 06
Unikomerc Gornji Stupnik, jako spori za Enduro, nisam vidio ogrebotine.

Viktor Motosport Jarun, cestovne 17", nisam vidio ogrebotine.
 
JA idem godinama u Unikomerc u Velikoj Gorici, nemam prigovora ni na što, sve odrađeno profi svaki puta bez ikakvih.
Ono što me vodilo kod traženja vulkanizera za motor je činjenica da nemaju sve radnje majstora koji zna raditi motore, bilo je radnji gdje su mi rekli da dovezem velge skinute sa motora jer nemaju nikoga tko to zna raditi. tako da si to pazi. ima svega.
 
JA idem godinama u Unikomerc u Velikoj Gorici, nemam prigovora ni na što, sve odrađeno profi svaki puta bez ikakvih.
Ono što me vodilo kod traženja vulkanizera za motor je činjenica da nemaju sve radnje majstora koji zna raditi motore, bilo je radnji gdje su mi rekli da dovezem velge skinute sa motora jer nemaju nikoga tko to zna raditi. tako da si to pazi. ima svega.
Bio sam na kraju u gorici u unikomercu,zadovoljan
 
  • Like
Reactions: Luke
Gotovo da se ne sjecam promjene koja nije ostavila barem malu uspomenu. A mijenjam cesto...
Ideš kod krivoga vulkića. Oštetit se može vrlo lako, prilikom drmontaže kotača za motocikla ali ako se trudi i stroj ima pvc pakne i pvc petu teško....ali i tada se podmeču gumene oblge....guma na sunce....i ništa bez vrhunskih lubrikanata! 😁
 
Gotovo da se ne sjecam promjene koja nije ostavila barem malu uspomenu. A mijenjam cesto...

Vrtni patuljci, mijenjaju mi gume zadnjih 15-tak godina sto je cca 30tak izmjena do sada (x2 kotaca= 60x). Ni najmanjeg ostecenja nikad. Moze se, stroj je tako napravljen, ako dodje do ostecenja, to je do ljudske greske/brzopletosti/nemara. Najvise me strah kad se prije skidanja gume pritisce hidraulicki da se odvoji guma s rubova felge, vjerujem da bi to u brzopletosti moglo i felgu savinut/potrgat jer to je do "operatera", al ne sjecam se da sam ikad cuo da se to nekom dogodilo, valjda svi na to jako paze, a eventualna ostecenja budu kad paznja popusti prilikom svlacenja gume s felge.
 
Last edited:
Vrtni patuljci, mijenjaju mi gume zadnjih 15-tak godina sto je cca 30tak izmjena do sada (x2 kotaca= 60x). Ni najmanjeg ostecenja nikad. Moze se, stroj je tako napravljen, ako dodje do ostecenja, to je do ljudske greske/brzopletosti/nemara. Najvise me strah kad se prije skidanja gume ptisice hidraulicki da se odvoji guma s rubova felge, vjerujem da bi to u brzopletosti moglo i felgu savinut/potrgat jer to je do "operatera", al ne sjecam se da sam ikad cuo da se to nekom dogodilo, valjda svi na to jako paze, a eventualna ostecenja budu kad paznja popusti prilikom svlacenja gume s felge.
jedno vrijeme, nakon zatvaranja svog servisa, radili su partnerski sa auto slavićem, dok se nisu raspršili :mrgreen: jedan je kod tomića drugi ducati.

slavić ima novi, super stroj i pedantan je do bola(y)
 
Podjetilo me na jedan auto kojeg sam kupio novog raqnih 90tih...... Kupiop gume na Tresnjevci, imao besplatnu ugradnju 100 metara dalje jer su imali takav deal sa vulkanizerom. Sve 4 felge , stare niti godinu dana ostecene po rubovima (alu felge, lakirane bezbojnim lakom). Lak ostecen cijelim obodom. Popizdio sam skroz
 
jedno vrijeme, nakon zatvaranja svog servisa, radili su partnerski sa auto slavićem, dok se nisu raspršili :mrgreen: jedan je kod tomića drugi ducati.

slavić ima novi, super stroj i pedantan je do bola(y)

Bas s njima prije cca 2 mjeseca komentirao kak sam ih pratio kak su mijenjali adrese: od Trnskog, Slavonske avenije, Preckog (gdje sam se i upoznao sa Matom :D ), Slavica, do male garaze u sklopu obiteljske kuce gdje Dario zivi (tamo su mi zadnje mijenjali gume) :D Inace, dosao do Slavica da s njima dogovorim termin za zamjenu guma, veli on da ne rade oni vise tamo, ali da on to moze obavit. Cijena cca 2-3x veca, hvalio se dinamickom balansirkom, a ja sam old school - staticna je za moto kotace uvijek moj prvi izbor i grozim se dinamickih. :D Kako bilo, dok mogu doc do njih da mi mijenjaju gume, dotle cu se prilagodit svim promjenama koje su vezane uz njih :D
 
Last edited:
...i kako sada doci do njih?
Unikomerc Rudeš imao loša iskustva. Prvi put doživio da sa šublerom mjere kako treba biti stegnuti kotač, a pokraj kiloključ
Citam gore da su sada ok.
 
...i kako sada doci do njih?
Unikomerc Rudeš imao loša iskustva. Prvi put doživio da sa šublerom mjere kako treba biti stegnuti kotač, a pokraj kiloključ
Citam gore da su sada ok.

Adresa vise nije ista, ali brojevi telefona jesu (vrtni patuljci, Mario/Dario)

1692877057791.png
 
  • Like
Reactions: zaprudanec
...i kako sada doci do njih?
Unikomerc Rudeš imao loša iskustva. Prvi put doživio da sa šublerom mjere kako treba biti stegnuti kotač, a pokraj kiloključ
Citam gore da su sada ok.

btw, sublerom su gotovo sigurno mjerili da su obje strane zadnjeg kotaca na istoj udaljenosti kako bi bio paralelan sa prednjim (zapravo da je u vilici pozicioniran simetricno, da budem skroz precizan). To bi ubrojio pod plus svakom majstoru ako se o tome radi. Sigurno subler nema sto trazit kod momenta stezanja jer su to kruske i jabuke
 
Inace, osim sto je jeftinije sam donijet kotace na promjenu guma (cesto i ne treba zicat termin), ima to i bonusa: ocistis sve, semeringe, distancere, provjeris lezajeve kotaca, podmazes nanovo npr litijevom masti....... To vulkaziner sigurno nece radit, nije mu to posao, a to je nesto sto spada pod odrzavanje.