Kod kojeg vulkanizera u ZG-u a da ne izgrebe felgu?

Razumljivo je kao i tvoji kompleksi da koristiš svaku priliku kako bi pljuvao po boljima od sebe.
 
ali pazi sad ovo; ja nisam mehaničar (ekonomist sam po struci) i radim isključivo svoje motore, ali ako treba zamijeniti gumu, uspijem i to odraditi s 0 sekundi radnog iskustva u tom poslu i bez da ostavim 5 cm uspomenu na felgi

i ne pišem to da se hvalim, nego da dočaram kako je to prosti posao
 
Nikad nisam imao problema sa vulkanizerima,il da bi ocrtali felgu.,pa ako bi sta ostetio i popravio bi.,inace uvijek mjenjam u Antonia u Sibeniku, posao od par sekundi, balansiranje super...i novi ventil...djir i kafaSlag usput,a ima ga jos u Trogiru i Splitu.
 
Bas s njima prije cca 2 mjeseca komentirao kak sam ih pratio kak su mijenjali adrese: od Trnskog, Slavonske avenije, Preckog (gdje sam se i upoznao sa Matom :D ), Slavica, do male garaze u sklopu obiteljske kuce gdje Dario zivi (tamo su mi zadnje mijenjali gume) :D Kako bilo, dok mogu doc do njih da mi mijenjaju gume, dotle cu se prilagodit svim promjenama koje su vezane uz njih :D
dario i mario, dok rade i mogu doći do njih prst u uho.
zadnja zamjena guma: koliko košta? ništa, častimo 👍👌
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
dario i mario, dok rade i mogu doći do njih prst u uho.
zadnja zamjena guma: koliko košta? ništa, častimo 👍👌

Imao sam prije dosta godina period kad sam cesto imao probusnu zadnju gumu. Tipa, 3-4-5x u toj sezoni (mozda je bilo neko gradiliste na mojoj ruti gdje sam uredno uhvatio nesto sto bi ju probusilo). Kako bilo, ne jednom su mi besplatno krpali. Od tada je proslo skoro 10 godina i jedini gumidefekt kojeg sam imao je bio prije godinu-dvije kad sam razrezao zadnju gumu na djiru na nesto (ne znam sto, samo je motor odjednom poceo leluljat jer je u kratkom roku zadnja guma ostala bez pritiska, srecom parsto metara od benziske, a bila nedjelja kao bonus), al rez je bio cca 1cm i crv nebi pomogao, al sam sa sprejom kojeg sam kupio na benziskoj uspio doc do doma (iz Krapine u ZG) pumpajuci gumu na svakoj benziskoj usput. Doduse, imao sam sto cistit kad sam dosao doma jer je sprej frcao iz gume ko da nema sutra, al poanta je da sam dosao na motoru, a ne šlepi, max 50-60 km/h izmedju dopumpavnaja kad bi sa 3 bara palo na 1 u najgorem slucaju, cak je pred kraj puta tlak manje padao i sutradan bilo preko 1 bar, valjda je konacno sprej zabrtvio rupu (jer sam niti 10min nakon spreja krenuo nazad kuci) :D
 
Last edited:
Razumljivo je kao i tvoji kompleksi da koristiš svaku priliku kako bi pljuvao po boljima od sebe.
Pa šalimo se, valjda je to jasno.🙂
 
Nitko nije rekao da je to tezak i zahtjevan posao, problem vulkanizera je vrijeme i nedovoljno koncentrirana radna snaga.
Upravo zato sam se naučil to radit sam…
Svaki, ali svaki put bi mi sjebali felgu, bilo na skuteru, bilo na motoru, svakom kojeg sam imal… i uvijek posebno napomenem, platim duplo, samo pazite i nemojte napravit oštećenje (bilo kakvo, jbg, fakat sam picajzla)… ali naravno, bez obzira na to, pajser u ruku i zagrabi ju momački, njima je svejedno jel felga od imt-a ili od formule 🤣…
Dakle, to mi je najveći stres oduvijek bil, ta jbna promjena guma, ALI više ne!
Prosto je jednostavan posel, uz naravno par trikova, a samo mrvicu treba pripazit’ i tjt.

E sad, pitate se možda, pa to i nema smisla i nema veze baš puno i bla bla, ali vodim se onom logikom ak’ bum dns/sutra imal nekaj s marchesini felgama, ili bilo kakvim karbonskim, mislim da mi ta vještina bude sačuvala puno živaca 🤣🤣
IMG_6579.jpeg

IMG_6709.jpeg
 
Ekipa, neki vulkanizer gdje se moze doci a da ne kaze dodji za 2 tjedna za zamjenu guma?
 
Ja sam sad nedavno otišao u Auto Slavić na jankomir. Gazda je skorz kul, vozi motore isto. Zamolio da nazovem dan ranije samo da potvrdim kad ću doći. Tak je i bilo. Tip koji radi tamo na servisu motora je pedantno zamijenio gume, balansirao i sve super.