Koja je ovo država?

Imam stari i voljeni Suzuki GSX1100 i odlučio sam mu srediti zajebavajuću strtuju. Bolji i poznatiji na tom područjz su engleski Elextrex. Kupim od njih stator za 83.66E i regulator punjenja za 77,22E, ukupno 160,87E Na to odmah 35,10E za DHL transport. Po dolasku u HRV. DHL traži svu dokumentaciju (kao da ju nisu dobili od Elextrex kad su njihov partner za EU) i za posredovanje, carinu itd. mi uzmu još79,22E. Pojednostavljeno 114,32E svih mogućih troškova, carina itd. Pa to je više od2/3 proizvođačke cijene. Jesmo li mi u Kongu ili gdje? Ovo samo kao opomena ostalima da ne nasjednu. Švercajte i muljajte kako god znate ili možete!
 
  • Like
Reactions: liberty and Feis123
DHL ti naplati špediciju a ne bi smjeli. Ta suma ide u brzi carinski postupak.
Pisao prije koju godinu, prijavio ih institucijama ali pojeo vuk magare, svi umRReženi
Odjebo ih i vratio cijelu pošiljku.
Narućujem, ako je u pitanju carina, samo preko državnih pošta.
 
  • Like
Reactions: liberty and prpa
Ne mogu sad naći žalbu pravno sroćenu
Za građane do određene sume ne treba uzimati špeditera nego roba ide u skraćeni carinski postupak. Par puta platio carinu ali ne i usluge špedicije.
Tu te dhl i slični zakolju
 
Ne mogu sad naći žalbu pravno sroćenu
Za građane do određene sume ne treba uzimati špeditera nego roba ide u skraćeni carinski postupak. Par puta platio carinu ali ne i usluge špedicije.
Tu te dhl i slični zakolju

Nisam ni ja sretan zbog toga jer ponekad koristim njihove usluge, ali oni imaju svoju špediciju i carinsku ispostavu i uredno to naplaćuju.
Doduše moji iznosi su bili uvijek preko 500 EUR.
 
Naruci sa aliaexpressa...i nista ne placas...dodatno...
 
  • Haha
Reactions: seki22
Ne mogu sad naći žalbu pravno sroćenu
Za građane do određene sume ne treba uzimati špeditera nego roba ide u skraćeni carinski postupak. Par puta platio carinu ali ne i usluge špedicije.
Tu te dhl i slični zakolju
180 kn je bilo. Carina tj drzava je dopustila spedicijama koje imaju svoje carinsko skladiste da zbog garancije koju prijavljuju za robu koja je u njihovom skladistu moraju oni ocariniti jer u protivnom im Carina moze naplatiti ogromne kazne pa cak i ukinuti skladiste.
 
  • Like
Reactions: koss
"Pošiljke do 5000kn za fizičke osobe se carine po skraćenom carinskom postupku i nisu potrebne usluge špeditera"
Ovako je bilo
E sad zašto za tu robu oni naplaćuju extra troškove špediterske usluge nadležne službe mi nikad nisu odgovorile .
Uredno sam im platio poštarinu koja nije mala, platit ću i carinu i porez al nećeš me batje.
 
  • Like
Reactions: prpa
nešto novo, na web shopu fcmoto daju plaćanje na rate putem paypala ali samo ako si iz njemčije, koji k? Kad se logiram,kurac od rata