Koja marka minibike?

kronik

Well-known member
postavljam pitanje jer nisam nasao zadovoljavajuci odgovor. ono sto mi "treba" je za jednog bandita od 5 godina ( a i za jednu princezu za koju godinu ) neki cross mini bike. e i tu nastaje problem! ja nemam pojma o tim malim masinama. ali savrseno nista. e i ono sto mi treba je recimo skolovanje od vas iskusnih koju marku gledati a koju ne? na sto paziti kod kupovine polovnih i novih? da li se te masine mogu za pocetak prigusiti i kako ( komplicirano ili ne )?  cijene takvih novih masina se u njemackoj ( ebay) krecu od 120 pa do 150,-€. traziti takvo sto dalje ili bjezati od toga? koji proizvodjaci su OK a koji nikako? potpuni sam novajlija na tom podrucju. ali sam od strane tog gore navedenog bandita "prisiljen" traziti pomalo. uglavnom imam milion pitanja ali zato niti jedan odgovor :)
hvala na odgovorima.
 
za 200 € imaju  i moje curke cross (kosilicu), moj savjet bjes od toga njihov stoji u garazi vec duze (nece upaliti),pa cijelo ljeto plovak steka,pa pipica goriva steka itd.
 
kronik said:
postavljam pitanje jer nisam nasao zadovoljavajuci odgovor. ono sto mi "treba" je za jednog bandita od 5 godina ( a i za jednu princezu za koju godinu ) neki cross mini bike. e i tu nastaje problem! ja nemam pojma o tim malim masinama. ali savrseno nista. e i ono sto mi treba je recimo skolovanje od vas iskusnih koju marku gledati a koju ne? na sto paziti kod kupovine polovnih i novih? da li se te masine mogu za pocetak prigusiti i kako ( komplicirano ili ne )?  cijene takvih novih masina se u njemackoj ( ebay) krecu od 120 pa do 150,-€. traziti takvo sto dalje ili bjezati od toga? koji proizvodjaci su OK a koji nikako? potpuni sam novajlija na tom podrucju. ali sam od strane tog gore navedenog bandita "prisiljen" traziti pomalo. uglavnom imam milion pitanja ali zato niti jedan odgovor :)
hvala na odgovorima.
nemas tu bas nekih marki posebnih ak oces kineza ...vise manje su ti sve kosilice ..trimeri..motorke...itd...
 
To ti je veliki rizik moj susjed je kupil za 200€ i motor već 2 g radi,a jedan prijatelj je kupil za svoga sina i nakon 2 dana je krepo i gotovo,dijelova nema i ode 200€,ja sam  tomosa crossa 50 prodo za 2000kn 2006g a novi ti je 4500kn pa bolje tako neš pogledaj jer imaš dijelova i nisu skupi
 
u principu su to sve iste masine, samo je ime firme drugacije, jer su to masine koje postoje vec godinama, sa malo zastarjelom tehnologijom(neke su sluzile kao pumpe za vodu i tak) pa su oni pokupovali licence i sad rade po tome masine i ugraduju na svoju ramu...preporucio bi bilo koji 4T, a ako nema za nadobar je i 2T, samo 4T su puno izdrzljiviji...obavezno zamjenit ulje odmah prvi dan jer je kao voda, i to je to...ako ce i bit kakvih probleme to su sitnice, i svatko ko imalo kuzi mehaniku to moze rjesi. ima ih sa nekih 100 ccm,na jako malim ramama bas za djecu i nisu prejaki za tu kubikazu... mislim da ima automatika i sa brzinama...a i ako smatras da je prejak, jako jednostavno mu se gas mehanicki ogranici, kao sto i u tvornici rade, to im je kao blokada...stave nekakav serafic na leptir na fergazeru i nemozes dat gas do kraja... :) evo ima ovdje jedan slican
http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/oglas-602394/
 
e da i dijelovi su za to smijesno jeftini, pr. radi za taj kineski skuter 50ccm kompletna radilica je oko 200kn
 
Kaj da vam velim gospodo mislim da slika govori sve  obje ih imam u posjedu i preeeeeeeeeeezadovoljan sam  (y) : :rock: :piva: :  a na kraju i vi se možete urnebesno zabaviti :yoman: :polomljen:
 
tutor said:
Kaj da vam velim gospodo mislim da slika govori sve  obje ih imam u posjedu i preeeeeeeeeeezadovoljan sam  (y) : :rock: :piva: :  a na kraju i vi se možete urnebesno zabaviti :yoman: :polomljen:

po čitavim blatobranima i plastikama na maloj, vidim da se zabavljaš  (y)

:lipotan:
 
da se vratimo na temu. Gospon Kronik mislim da bi bilo puno bolje da kupite klincima bilo koji renomirani mini cross sve drugo bi bilo...  na kraju koliko vidim živite u austriji tako da su i cijene pristupačnije  (y)
 
hvala na odgovorima. u medjuvremenu sam isao sa svjojim sinom u razgledavanje. cisto da vidim u kom smjeru bi on tj. koje boje, oblik ......... i nakon dugog gledanja bandit je odabrao cbr1000rr u repsol boji. i to sav sretan :) :) naravno da ce to smjeti kupiti - ali od svojih novaca!  :LOL: 

dali ste mi dobre smjernice i sada mislim da znam u kom smjeru cu gledati i sto traziti.
 
http://www.auti.hr/motocikli/skuteri/oglas-701051/ uzmi ovo najbolje..
frend je imo kad smo bili cca 7god malu pw90 to je letilo...motor je nepoderiv cijelu smo sezonu dan za danom vozili po cca 40km dnevno nas 5-6 (y) (y)