Koje gume

Damian

Member
Trebao bi uskoro mijenjati gume, jer ove na kotačima su već nešto starije, a bile su gore i kada sam kupio motor prošle godine, a lik koji mi je prodao rekao je da su gume onda bile stare oko 2 godine.
Naime htjeo bi pitati koje gume bi bile najbolji izbor za Yamahu XJR 1300, koji koristim većinom za turističku i u manjoj mjeri gradsku vožnju, te vrlo rijetko prelazim brzine veće od 150 km/h, ali često se vozim sa suvozačem i prtljagom.
Trenutno su gore Michelin gume, koje još uvijek služe svrsi, ali su ipak već stare oko 3 godine, pa bi ih ipak htjeo zamijeniti.

TNX
 
Damian said:
Trebao bi uskoro mijenjati gume, jer ove na kotačima su već nešto starije, a bile su gore i kada sam kupio motor prošle godine, a lik koji mi je prodao rekao je da su gume onda bile stare oko 2 godine.
Naime htjeo bi pitati koje gume bi bile najbolji izbor za Yamahu XJR 1300, koji koristim većinom za turističku i u manjoj mjeri gradsku vožnju, te vrlo rijetko prelazim brzine veće od 150 km/h, ali često se vozim sa suvozačem i prtljagom.
Trenutno su gore Michelin gume, koje još uvijek služe svrsi, ali su ipak već stare oko 3 godine, pa bi ih ipak htjeo zamijeniti.

TNX
miselin pilot power  (y)
 
miselin pilot power
 
Pitbull said:
Michelin pilot power ili qualifirera

Ja sam uzeo dunlopice i prezadovoljan sam , nejdem na stazu ali na mom vtr se ponašaju fenomenalno upija rupe u zavoju nije prenagli prijelaz te nisu tolko osjetljive na crtu kao michelin i treba im manje da se zagriju moja preporuka.

Vozio sam na 6-7 različitih marki guma i najsmješnije mi je kad se počne pljuvat po dunlopu a do prije 2-3g svi su vozili na njemu opr.207,208 .

Pitam ja ekipu za stolom( sve novi motori seru o gumama ) pa dobro dečki koliko ste vi guma promjenili u životu vele pa ovo je prvi par ...pametnom dosta.

Pirelli je po meni broj 1 ali se brzo troše i jebeno koštaju
 
urarmili said:
Ja sam uzeo dunlopice i prezadovoljan sam , nejdem na stazu ali na mom vtr se ponašaju fenomenalno upija rupe u zavoju nije prenagli prijelaz te nisu tolko osjetljive na crtu kao michelin i treba im manje da se zagriju moja preporuka.

Vozio sam na 6-7 različitih marki guma i najsmješnije mi je kad se počne pljuvat po dunlopu a do prije 2-3g svi su vozili na njemu opr.207,208 .

Pitam ja ekipu za stolom( sve novi motori seru o gumama ) pa dobro dečki koliko ste vi guma promjenili u životu vele pa ovo je prvi par ...pametnom dosta.

Pirelli je po meni broj 1 ali se brzo troše i jebeno koštaju

Na Dunlopu sam se vozio prije na GPZ-u 550, i bio sam skroz zadovoljan. Ali ipak pitam jer je ovo jači motor, a i sada idem na dulje relacije, pa svaki savjet dobro dođe.
 
Uzmi Michelin Pilot Road 2  ove dvokomponentne
i uzivaj u tvrdoj komponeti da duze traje i mekanim bocnim
stranama
kada te povede brza voznja po zavojima
frend ih ima na Fazer 600 s i ima vec 4000km
rekao da je fantasticna guma a promjenio ih je vec pun klinac

 
pasko said:
Uzmi Michelin Pilot Road 2  ove dvokomponentne
i uzivaj u tvrdoj komponeti da duze traje i mekanim bocnim
stranama
kada te povede brza voznja po zavojima
frend ih ima na Fazer 600 s i ima vec 4000km
rekao da je fantasticna guma a promjenio ih je vec pun klinac

Čuo sam za njih, jel netko zna dali ih imaju možda u Furlanu u Dobovi? Znam da tamo većina ekipe iz Zagreba ide po gume pošto dođe dosta jeftinije nego kad nas.
 
Trazis li vrhunsko drzanje ceste i cca 10tkm zivotnog vijeka??? Onda su gume za tebe Pilot Road ili Battlax BT-020 ili sasvim novi Battlax BT-021.
Vjerovatno ima toga jos ali ove su pun pogodak.
 
Pilot Power ti je vise za sportsku voznju i ja isto ti dajem glas za Pilot Road/

A posto vidim da ti gume traju godinama i da nevozis bas prebrzo moga bi da ustedis kupiti one plasticne a i bice ti ok samo se nemoj jos uz sve to i naginjati u zavoju.  :mrgreen: :mrgreen: Mala sala uzivaj
 
cosmic said:
Trazis li vrhunsko drzanje ceste i cca 10tkm zivotnog vijeka??? Onda su gume za tebe Pilot Road ili Battlax BT-020 ili sasvim novi Battlax BT-021.
Vjerovatno ima toga jos ali ove su pun pogodak.
Ovo gore mi se čini ponajbolji izbor a dodao bi još i Metzeler Roadtec Z6. Još i mala napomena, baš sam se jučer raspitivao za BT020 u lokalnom gumi centru, te mi je rečeno da ih više nema nego da se može dobiti samo BT021 koji ih je zamijenio.

 
Evo moja preporuka da gledaš 3 fela guma: Bridgestone BT-021, Metzeler Z6 i Michelin Pilot Rad 2. (ljudi još hvale Continental Rad Atack) Sve tri su dvokomponentne gume. Na mom motoru su BT-021 i imam samo riječi pohvale (ali svako svog konja hvali  :D)
 
pisalo se puno o gumama za xjr pa malo prosvrljaj...
ja sam sad uzeo metzeler m3 i jako sam zadovoljan  (y), a prije sam imao michelin pilot power i meni nisu valjale nis, nekako se nisam sigurno osjecao s njima i brzo su mi se potrosile, a prije njih sam imao dunlop d208 koje su mi odlicno odgovarale (kad se zagriju su grizle, a to bi potrajalo, ili se ne bi dogodilo u gradu)...

a i kolega XJR-ash ima gore metzeler m1 i kaze da mu ne valjaju a rekao je i da bi najpametnije bilo uzet metzeler z6...  :)

 
Za namijenu koju si naveo onda
DEFINITIVNO Metz.Roadtec Z 6.
Pošto vozimo isti motor vjeruj mi na riječ,jer kaj se tiče trošenja,turističke vožnje,
po potrebi i sportske vožnje(ali ne na nož),težina motora+suvozač+prtljaga itd.to
je najbolji izbor.
Ipak na tebi je odluka?
U SLO te izađe par guma+demontaža+balans+montaža=1934,00 kn.
 
Hvala svima na odgovorima. (y)
Za sad mi nekako prevagava Metzeler Z6, pa sam nekako najbliži toj soluciji.
 
Damian said:
Hvala svima na odgovorima. (y)
Za sad mi nekako prevagava Metzeler Z6, pa sam nekako najbliži toj soluciji.
Zna san da san zaboravija napomenit Metzelera Z6. My bad. Nisan ga vozia ali su po cilon svitu povratne info  (y) (y) (y) .
Buduci si u ZG a gore navedena cijene je vise nego dobra, ne preostaje ti nista drugo nego da krenes u kupovinu i da nam javis kako si zadovoljan.
 
Damian said:
Vidim da preporučate Pilot Power. Ali nije li to guma za više sportsku vožnju. Našao sam neku recenciju na netu i lik koji je testirao tu gumu, baš i nije nešto oduševljen.

http://www.canyonchasers.net/reviews/accessories/pilot-power.php

Ako bi uzimao Michelin nebi li ipak bila bolja Pilot Road?
Kako sada imam na motoru Pilot Power a prije njih sam imao Pilot Road mogu reći da je razlika izmeđi tih dvaju guma ogromna. Naravno, plusevi su na strani Power-a. Za ono za šta tebi treba guma su Pilot Road i više nego dobre, a trajat će ti skoro duplo duže već Pilot Road.
 
catevs said:
Evo moja preporuka da gledaš 3 fela guma: Bridgestone BT-021, Metzeler Z6 i Michelin Pilot Rad 2. (ljudi još hvale Continental Rad Atack) Sve tri su dvokomponentne gume. Na mom motoru su BT-021 i imam samo riječi pohvale (ali svako svog konja hvali  :D)
slažem se sa catevs-om, jedino cijene nekih guma su preko 3000kn (mich.pi. road 2CT) :shock:, a bridg. bt021 oko 2500kn u auto antonia. pa ako ti cijena ne igra neku ulogu michelinke su najbolje na testu guma (njih 7), po mokrome i po duljini prijeđenih km. (y)