Koji akumulator za beverly 250 '05

kewlnick

Member
Malo sam istraživao po netu, zivkao okolo i došao do prilično oprečnih odgovora, kako stvari stoje, cijene se kreću od 180 pa sve do skoro 500 kn, što mi je malo nategnuto. Meni treba 12V 12Ah akumulator, trenutno je unibatov, zanima me koje vi imat u beverlyima
 
Unibatov je dobar. Puno bolji od onih šta se prodaju u ovlaštenim servisima i imaju Piaggio Vespa i Gilera natpis na sebi! A ako želiš vrhunski akumulator moj izbor je Yuasa  (y)
 
potpisujem Yuasa, ja imam sranje sa natpisom piaggio i to mi je već drugi ove godine, i nezadovoljan sam u pm....
 
prije ovog je bio yuasa, a sad sam uzeo unibata za ni manje ni više nego 280kn manje od onoga što su tražili u ovlaštenom servisu, strašno
 
Kresimir-Ri said:
Unibatov je dobar. Puno bolji od onih šta se prodaju u ovlaštenim servisima i imaju Piaggio Vespa i Gilera natpis na sebi! A ako želiš vrhunski akumulator moj izbor je Yuasa  (y)
pa originalni akumulatori piaggio/gilera/vespa su yuasa i fiaam (klasicni sa cepovima za nadosipavanje)...dok su oni MF akumulatori bez odrzavanja FIAAM-ovi i YUASA-ni takodjer......neznam o cemu ti to pricas... :misli: :misli:


btw...ima tu nesto i MF akumulatora kineske proizvodnje...ali to je sad u manjem omjeru... 8)

Unibatt-ov akumulator nije nista bolji od originalnog akumulatora....pretezno akumulatori stradavaju radi ljudskog nemara i zaboravnosti....a na to nije otporan niti jedan akumulator svijeta... :wink:
 
moj je baš zbog toga i stradao  :?,
a iduću sezonu ćemo vidjeti kakav je u usporedbi sa yuasom, iako mi je malo teško povjerovati da je isti model Unibata(cb10l-bp), 185kn, toliko lošiji od Yuase(yb10l-bp)460kn koliko traže u ovlaštenom servisu, kao što bi razlika u cijeni sugerirala
 
yuasau sam dobio sa motorom, kad je riknula, dali su mi u servisu fiam kojeg sam nadopunjavao svaka dva tjedna, zamjenjen je kao neispravan u garantnom roku, opet sa istim fiam (čepovi), ovaj traje već 2 mjeseca  :mrgreen:
ali osjećam da je lagano u k...u
dali je problem što imam puno kratkih relacija, pa ispada gasi pali,?
jer kad napravim 200 tinjak km otvorene ceste sve je ok........ 8)
 
bmw m 5 said:
pa originalni akumulatori piaggio/gilera/vespa su yuasa i fiaam (klasicni sa cepovima za nadosipavanje)...dok su oni MF akumulatori bez odrzavanja FIAAM-ovi i YUASA-ni takodjer......neznam o cemu ti to pricas... :misli: :misli:


btw...ima tu nesto i MF akumulatora kineske proizvodnje...ali to je sad u manjem omjeru... 8)

Unibatt-ov akumulator nije nista bolji od originalnog akumulatora....pretezno akumulatori stradavaju radi ljudskog nemara i zaboravnosti....a na to nije otporan niti jedan akumulator svijeta... :wink:
Komentiram zamjenski koji kupiš u Piaggio servisu! Kod mene u mom starom Beverly-u prva ugradnja je bio Yuasa, trajao je 2 god. Zamjenjen je tim "famoznim zamjenskim" (bio je neki kineski) taj je trajao 7-8 mjeseci! (o.a.Garancija je 6mj.) Nakon toga kupljen Unibat-ov koji je trajao dok nisam prodao skuter (preko 2 god.) Skuter je vožen uvijek isto svaki dan cijelu godinu. Od tuda moje osobno iskustvo. Yuasu sam vjerojatno ja sjebo! Poslije nje sam i ugradio prekidač glavnog svijetla!