Koji choper??

y2k

New member
Pozdrav!

Ovak,jako me zanimaju choperi i mislim da bi to bio idealan motor s obzirom na moje potrebe i konstituciju. Brzina mi uopce nije važna. Nemam narocito puno vozačkog iskustva, ali mislim da neki choper od 125kubika, nikako nebi pasao na mojih 197cm visine i 103kg.
dajte mi neku preporuku, kakav je dragstar 650??

da li je isplativo uzimati neki stariji choper ( 10-15 godina)??



Hvala!
 
Pozdrav (y)
Vozim Dragstara 1100;a vozio sam i 650.Motor nije loš i da se na njega staviti i nešto osobnosti.Nemoj kupiti prvo šta naiđe i što ti nije po guštu.
U rangu te kubikaže imaš još puno solidnih mot. kao vn,shadow,virago,intruder,marauder.....
Naravno moja preporuka je još uvijek (y) yamaha
 
A koliko novaca si spreman uložiti u motor, odnosno servis, gume ili eventualno doradu motora?
 
Probaj ipak nešto jače od 650 kubika.Znam da ti brzina nije problem, ali će postati s vremenom. Pogotovo kad zatreba neke snage na uzbrdici i po zavojima.

Nisi napisao jel se misliš sam voziti, ili ćeš imati i suvozača.

Ako ćeš bit sam, onda će Suzuki Marauder bit super stvar. Ako nećeš bit sam, onda Suzuki Volusia, Honda Shadow 750, Kawasaki VN800. Mislim da Yamaha tu nema ništa oko 750-800 ccm. Pa onda tu ostaje Drag star 1100.
U svakom slučaju, šta god od toga odabereš, nećeš pogriješiti za neku easy vožnju.
 
Ako padne odluka na stariji motor moja preporuka Honda Shadow. Može i ona od 600 ccm. Samo da je u dobrom stanju.

Ima dovoljno snage i mjesta za dvoje ljudi , nije nešto pretjerano startan ali nije ni jako trom.Zvuk je odličan.

Malo ga urediš , staviš šire gume i imaš pilu od motora.
 
Mislim da bi za motor dao max. 4000E, iako nisam siguran da u tom cjenovnom rangu imam neki poseban izbor.
 
y2k said:
Mislim da bi za motor dao max. 4000E, iako nisam siguran da u tom cjenovnom rangu imam neki poseban izbor.
Eto!

Prodaje se suzuki intruder VS 750 - 88.god., registriran.
Cijena: 4000 EUR


Više na http://oglasnik.motori.hr/cgi-bin/index.cgi
 
brum said:
A koliko novaca si spreman uložiti u motor, odnosno servis, gume ili eventualno doradu motora?


Evo imam srece što znam ljude koji se bave motorima, pa tako što se tiče servisiranja i dorade motora nebi bilo problema, a isto tako i s gumama, tata mi je vlasnik vulkanizerskog servisa, pa ni tu nema nikakvih velikih ulaganja.
Znaci ostajesamo glavno ulaganje,kupnja motora.
 
shonyo said:
Eto!

Prodaje se suzuki intruder VS 750 - 88.god., registriran.
Cijena: 4000 EUR


Više na http://oglasnik.motori.hr/cgi-bin/index.cgi

malo previse.. ili se netko zeznuo za godinu...

2002. kada sam uzimao drag stara 650 (97.) cijena mu je bila 10.000DM

al sto se tice drag stara, uzeti samo 1100! 650 ima nekih mana ako ga mislis voziti na duge relacije
 
Nego, jel ima kakva stranica od nekog našeg moto kluba, gdje bi se mogle dobit informacije o navedenim motorima, slike i sl.
 
Probaj u prodajnim salonima dobiti prospekte,ili jednostavno nabavi par moto revija i čitaj,a očito se znaš služiti internetom pa možeš skinuti što ti srce zaželi (y)
 
Ako se radi o tako starim motorima,Suzuki Intruder ili Yamaha Virago. Oba jako cijenjeni i traženi bez obzira na starost. Dokazali se kvalitetom i imageom. I teško ih je naći.

2 Demza
vjerujem da cijena od 4000eur nije pogreška. Kad sam čuo koliko su me tražili za Intrudera starog 10 god,kupio sam novog Savagea. jako su cijenjeni ti motori.
 
Oprosti y2k kaj upadam u temu, ali da ne otvaram sad novu posebno za sebe.

Ja bih uskoro zamjenio svoju zingu sa nečim jačim. Financije mi se kreću isto tako oko 4000 E.
Da li bi se mogao naći kakav chopper ili naked srednje zapremine (oko 500ccm),star oko 5godina?
Fala unaprijed na pomoći. 
 
Vladek said:
Oprosti y2k kaj upadam u temu, ali da ne otvaram sad novu posebno za sebe.

Ja bih uskoro zamjenio svoju zingu sa nečim jačim. Financije mi se kreću isto tako oko 4000 E.
Da li bi se mogao naći kakav chopper ili naked srednje zapremine (oko 500ccm),star oko 5godina?
Fala unaprijed na pomoći. 
Možda Kawasaki Vulcan? Nisam siguran.
 
suzuki intruder 800 ili marauder 800..... dobar izbor..... a nije loša ni honda shadow 750...... pa ti vidi šta ti paše....
 
Malo sam gledo i u uži izbor su ušli marauder 800, i drag star 650. Znam da po kubikaži i snazi nisu blizu.
  I sam mislim da bi marauder bio bolji izbor... Mišljenja, savjeti??
 
y2k said:
Malo sam gledo i u uži izbor su ušli marauder 800, i drag star 650. Znam da po kubikaži i snazi nisu blizu.
  I sam mislim da bi marauder bio bolji izbor... Mišljenja, savjeti??
Kaj se tiče mog ukusa, prije Marauder. Vozio sam Drag stara, i meni se osobno nije svidio. Potpuno drugačije sjedenje i vožnja. Meni Marauder djeluje upravljivije, čvršće. Uži volan, ravan. Dok Drag star ima viši volan, mekši je u vožnji. Maraudera sam morao čvršće držat u zavoju, a Drag star je nekako... Lakši je, mekši. I imao samo osjećaj ko da je cijeli od gume.
Drag star je bio obični model, ne Clasic.
 
Ja sam kupio Marauder prošle godine u rujnu kao 5 godina star motor s 4011 prijeđenih kilometara, u fantastičnom stanju!

Do danas sam prešao 16 500 km, jer se vozim svakodnevno, a vikendom žena i ja malo putujemo uokolo. Imamo i nekoliko dužih putovanja za sobom, pa mislim da možemo realno ocijeniti motor.

Motor je predivan, dosta sličan Yamahi Dragstar, vrlo je vozan, i za razliku od Yamahe 650 osjetno jači, s upside-down prednjom vilicom i prijenosom lancem, te troši 6 litara. Model Volusia se može uspoređivati vizualno s Dragstar Classicom, i ima kardan i centralni stražnji amortizer, za razliku od Marauder koji ih ima dva.

Marauder ima malo nizak i uzak originalni upravljač za moj ukus, pa sam ga ja povisio i zamijenio širim.

Obzirom da ga ja koristim kao putni motor za vožnju udvoje , imam i dodatni veliki winshield, dodatne lampe, grijače ručki, bočne kofere od 21 lit, te top case od 46 lit, ili naslon za suvozača.

Međutim, obzirom na ono što ja očekujem od motora, malo mi je premali (191 cm i 93 kg), ima jako malo i neudobno sjedalo, te vrlo tvrdi stražnji ovjes kratkog hoda, koji se doduše može podešavati u 5 stupnjeva, ali baš puno ne pomaže.

Kočnice su također stvar s kojom baš i nisam zadovoljan s obzirom na solo disk i stražnji bubanj, ali tako je kod svih chopera te klase.

Kao motor za solo vožnju, pogotovo nekog tko nije viši od 180 cm, mislim da je vrlo dobar, ali za vožnju udvoje, pogotovo na više od 200 km dnevno nije dovoljno udoban.

 To je naravno moje subjektivno mišljenje, i kao takvo razlog zbog kojeg prodajem svoj motor. Na žalost, cijenom se ne uklapa u tvoje zamišljene okvire, ali mislim da bi modeli od 97-99 mogli ući. Vizualno se osim boje ne razlikuju ničim drugim, osim izvedbom ispušnih grana.

Maraudera ima osjetno manje na cestama u odnosu na Yamahe, skuplji je, više troši, ali je ipak veći, jači i brži motor. Mislim da mu je najsličniji po perfomansama Kawasaki VN 800, s tom razlikom da on ima jedan, a Marauder dva rasplinjača. Kawasakija također ima puno više na cestama.

Kada bih mogao imati dva motora, sigurno bih ga ostaviom jer je u fantastičnom stanju i idealan za kraće vožnje u laganijem ritmu, a pri tome garantira vrlo veliku količini pažnje i radoznalosti ostalih učesnika u prometu ili slučajnih prolaznika, gdje god se njime prođe.

Ako te interesira još nešto slobodno pitaj  (y)!