Koji jeftini mobitel sa navigacijom?

NobrainNopain said:
Dečki, ne filozofirajte. Za nokiu su karte besplatne i točka. Nikakvih problema ,skidaš što hoćeš i koliko ti treba.  Radi dobro od najmanje lumie 530 pa do onih najskupljih. Ima i na androidu dobrih navigacija ali važi pravilo o parama i muzici. Nokia je po tom pitanju iznimka i ima zaista kvalitetnu navigaciju potpuno besplatnu. O ostatku ne treba trošiti riječi. Sa svakim telefonom možeš čak i telefonirati bez obzira jeli iphone, android ili win phone. Malo više love za telefon i imaš veći ekran i tralala....ali ko ih beje, meni mob nije dio životnog stila pa mogu nositi bilo kakav. Važno mi je da je ekran taman toliko dobar da ga mogu čitati sa postojećom dioptrijom. sve više od toga je, za mene, bacanje novaca. bolje ih je (novce) zapit, zakartat, zakurvat ili baciti na bilo što drugo osim fencyšmency moba.
http://www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia520/
Krivo sam rekao,  mape su besplatne za skinuti,  ali turn by turn glasovno navođenje je ograniceno na zemlju, regiju u kojoj se prodaje,  kao sto i piše npr za ovu Lumiu 520,  ta je trenutno najjeftinija u vipu
 
Ne kužim! jel to znači da ako kupiš mob u Hrv da onda i glasovna navigacija radi na hrv.  A na kojem jeziku bi trebala, mandarinskom kineskom? Nisam 100% ali mi se čini da to ima veze sa postavkama operacijskog sustava Win phone 8.1
i odabirom jezika, regije i nacionalne tastature ali kako god bilo možeš otići u settingse HERE drive programa (to je onaj simbol zupčanika) i tamo ti nudi opociju navigation voice i download jedno stotinjak jezika za glasovnu navigaciju pa možeš izabrati voljeni Afrikanski ili nekaj slično :D
 
Mozes skinut jezik koji hoces,  ali ona ili on, bu pricala u Hr, ali u Slo nebu pricala,  nego bu ti samo prikazivala na ekranu
 
here mi je jako crpio resurse moba ... dok navigon gotovo ništa :neznam:
 
Meni Sygic izmuči telefon, Copilot je OK, a Michelinova navigacija radi neprimjetno. Najbolja je za na motoru, jedino kaj moraš biti on-line, tak da si u inozemstvu 0 bodova.  :palacdolje:
 
Nokijin Here drive (navigacija) i Here maps (karte) na lumia 630 rade savrseno. Karte se skidaju besplatno i često ih updataju. Prava stvar, jednostavno, dosta precizno i ne zdere bateriju.
Moja preporuka.
Samo jos da ubodem dobar waterproof nosac i to je to.
Ima li tko kakvu preporuku a da nije ebay?
Di uopce ima dobar izbor ovakvih stvari?
 
probaj ovdje ... http://www.njuskalo.hr/nokia-oprema/nokia-lumia-oprema-maska-futrola-ostala-oprema-puno-modela-oglas-13466792
 
bendix said:
Nokijin Here drive (navigacija) i Here maps (karte) na lumia 630 rade savrseno. Karte se skidaju besplatno i često ih updataju. Prava stvar, jednostavno, dosta precizno i ne zdere bateriju.
Moja preporuka.
Samo jos da ubodem dobar waterproof nosac i to je to.
Ima li tko kakvu preporuku a da nije ebay?
Di uopce ima dobar izbor ovakvih stvari?

Ako imaš tank torbu lijepo ti stane mob ispod prozirne folije za kartele i zaštićen je, ja sam iphone držao tako na putu po HR i bilo mi ok. Ionako od kacige ne čujem šta priča ali pratim nacrtano na ekranu, mana je što moraš biti online da bi te uputio na neku adresu.
 
Nemoras biti online da bi te uputio na adresu,  ali prilikom traženja adrese,  ako ju ne nađe,  onda te pita želiš li traziti online,  kad ju nađe i odaberes rutu,  mozes opet na offline
 
Tank torba je ok kad sam na duzem putu, ova futrola-nosac mi treba za jednodnevne ture kad u nekoj pripizdini ne znas je li treba skrenit lijevo ili desno.
Imam nesto za prvu ruku, ali od refleksije ne vidim nista.
Karte su isprobane i pronađu dosta toga bez da si online.
Jedino nisam probao pod jakom naoblakom ali i to cemo uskoro.
Btw lumia je sluzbena ali sam toliko zadovoljan ovom navigacijom da cu kupit jos jednu.
BT je u kacigi i teta prica ne mos je zaustavit.
 
Evo nabavio i isprobao Nokia Lumia 530 + here maps + drive, zadovoljan navigacija radi odlično  (y) nokiu sam kupio novu za sve mreže za 600 kn