Koji motor do 4000E

staklarstvo

New member
Evo odlucio sam koliko sam novaca spreman dati za svoj novi(polovni) motor. Surfajuci po netu i gledajuci cijene naisao sam na par modela koje cu navesti dalje u tekstu. Namjena motora bi bila voznja po gradu eventualno koji malo duzi put ali rijetko kada. Pocetnik sam tj vozio sam skutere i par 125 i jednu r6 cijeli vikend i to je to. Molim savjete koji motor da uzmem do navedenog iznosa

cijenom se uklapaju ovi motori:

yamaha tdm 850 99
kawasaki kle 500 03-05
suzuki bandit 600 00
pegaso 02
yamaha xj 600 03
honda cbr 600f 96-98
kawasaki er5 03-05
suzuki gsx-r srad 96
honda cb 500 98
suzuki gs 500 99
suzuki sv 650 99
honda hornet 600 98
 
Kawasaki kle najbolji omjer uloženo - dobiveno a i vidim da je najmalđi
među nabrojanim motorima  (y)
 
imaš na forumu napisano na što trebaš obratiti pažnju kod kupnje
rabljenog motora pa pročitaj malo odi pogledat motore raspitaj se malo
probaj užicat koji đir i sam češ vidjet.  
 
Dusan said:
CBR 600 F, HORNET 600 ili eventualno SV 650, jer ipak HONDA JE HONDA!!!!!!!!!!!!!

to su 7-9 godina stari motori treba dobro obratiti pažnju kod kupnje  :misli: moj savjet kupiti
nešto mlađi motor  (y)
 
Trenutno vozim Yamahu YBR 125, ali u planu imam veći i jači...
Mislim da je KLE 500 pravi izbor za ono što trebaš-praktički dobiješ novi motor, koji je idealan za grad, upija gradske rupe, tračnice, okretan je, a istovremeno je odličan za dulja putovanja i u dvoje, jer je prilično velik i udoban. Lak je za održavanje, spada u kategoriju osiguranja do 500 ccm, malo troši, pouzdane je mehanike, jedino što ne grize...Dobro, ni Bandit ne grize, ali je malo jači...
KLE 500 ili nešto od onog što nisi naveo...Yamaha Fazer 600...Prijatelj prodaje crveno-crnog iz 2003. za 4300€, pa ako te zanima, mogu vas spojiti...
 
Za 3700 eur imaš u Splitu Hondu FMX koja je u vlasništvu Honda servisa Split. Motor kao nov, mislim da je 04' godište. Po meni idealan za ulazak u moto svijet, ljep, kao nov, enduro ovjes, cestovne gume, a i Honda je (y)

fmx_1.jpg
 
Goran zzz said:
Kawasaki kle najbolji omjer uloženo - dobiveno a i vidim da je najmalđi
među nabrojanim motorima  (y)
ma kakvi kramasaki.. uzmi ti lepo sv-a :wink:
 
Kawasaki KLE radi malog broja godina, no ako mene pitaš ja bi se odlučio za CBR 600F jer taj motor je dobar za početnike jako se lijepo vozi i ono najvažnije nije agresivan na gasu, sšto god uzeo prvo dobro pregledaj polovan motor, jer vrlo četo se zna desiti da su pojednini motori koji su stariji i po par godina od drugih puno bolja investicija.
 
joke said:
Za 3700 eur imaš u Splitu Hondu FMX koja je u vlasništvu Honda servisa Split. Motor kao nov, mislim da je 04' godište. Po meni idealan za ulazak u moto svijet, ljep, kao nov, enduro ovjes, cestovne gume, a i Honda je (y)

fmx_1.jpg

:shock:
zvuči super (y)
 
Normalno da je super, najmlađi je, kao nov, i Honda je, a cijena prava sitnica. S druge strane, za ono što je naveo da mu treba, idealan je.

Osim toga ne pišem ja "Moj motor je najbolji" nego savjetujem najbolju kupnju 8)
 
ovo je dobra cijena samo mislim kao i sa kacigama, svi bi kupili samo da je mukte  :mrgreen:, ako je malo više od mukte onda je problem što nije novo
 
Frane said:
e ovo je odlicna prilika, fmx ima motor od dominatora koji se pokazao nepoderiv tako da ne nemaš brige oko tog motora

Mali ispravak, FMX ima kao bazu motor od Dominatora, a još mu je povečana trajnost nauštrb smanjenja konja tako da je još nepoderiviji (y)
 
Ja sam za te novce uzeo yamahu xj 600 n
'02 - imala je 19000 km i bila je ko nova (i sad je  :mrgreen: )
To je za mene najbitnije kod kupovine polovnog (naravno da ti se mora i sviđat, ali nać bajk sa servisnom od 1. vlasnika, održavan i to je to )