Koji motor?

Racunam kad je reka tu klasu Versys ili V strom 650cc da je to u rangu kubikaze i cijene.

Afrika kosta skoro duplo ;)
Rang kubikaze je to...ali cjenovni rang jos neznamo,s kojim sholdima se barata...jeerbo ovisi i godina proizvodnje,a tu postoje vec razlike...
 
Tenera 700 ako ces putovat i vatat se makadama. V strom i Versys je 0 na makadamu, moze se al nije to to.
Evo pogledao sam Teneru rally edition i to je skoro to, sve je dobro osim toga sto ne znam da li je za dalje puteve. Ne znam da li mogu namontirati kofere na njega i tako te neke stvari koje su bitne za dalje puteve, poput udobnosti i sl.

Hajde da olakšamo situaciju i tebi i nama.
S koliko novca raspolažeš za motor?
Recimo oko sigurnih 8.500$ i jos mozda uspijem prikupiti od 1.000 - 2.500€. S tim da si moram kupiti opremu, a volim kvalitetno uzeti ono sto je bitno, poput kacige, moram polozit vozacki :) i neznam dal mi jos sto treba... Opet volio bi i da mi nesto novaca ostane ako je moguce.

Pa ja ne vozin taj motor......
I ako sa razumjevanjem procitas sta momak trazi onda se obicna Africa bilo DCT ili klasicni saltung namece kao rjesenje
Bas kako san i i prije navea
Putovanja i malo skrenit na makadam......
Da je reka makadam a ponekad malo putovanja onda bi T700 bia OK izbor.....

Ali valjda glavno da se prigovori sa glupin komentarima......neko ce zagucat
I ti dobro velis jednim dijelom. T700 mi se cini najbolji izbor za ovak svakodnevne voznje, ali imam u planu za god ili 2, kad steknem malo samopouzdanja s motorom i kad ostanem bez posla negdje u tom vremenu, zapaliti na neki dalji put. Otputovao bi prema jugu prema Izraelu i mozda prema Egiptu. Zanimaju me duhovna sveta mjesta, tak da bi sigurno vozio po neasfaltiranim putevima, najvjerojatnije pustinjskim (znaci jos gore od makadama). Isto tako cuo sam da je u Siriji cesta katastrofa, kroz gotovo cijelu Siriju je cesta ispucana i to ne mislim na ispucanost kao kod nas, nego na 5 puta gore stanje, ako ne i vise, znaci puno veci razmaci medju cestovnim plocama, poput vecih rupa izmedju svake ploce. Sad koliko je istinitio to sto mi je covjek rekao, ne znam, ali bilo to istina ili ne, ni ostatak puta sigurno nece biti bajan.

Uglavnom pogledao sam na yamahinoj stranici teneru rally edition 700 i cini mi se najidealnijim za to, ali bi bilo najidealnije kad bi se nekako mogao izmijesati, ili kada bi postojao tip motora koji je izmedju njega i Super Tenere XT 1200 Z World Travelera. Od tenere 700 bi uzeo sve, i dodao opremu za put od 1200 Super Tenere, i ostalo ako mi zatreba, posto se ne razumijem niti u jedan od ta 2, nego samo ovako po izgledu zakljucujem.

Ako vam trebaju dodatne informacije, slobodno pitajte.

I hvala svima na dosadasnjim odgovorima.
 
  • Like
Reactions: neven
Buđet mu je taman za SH 150 plus ovo ostalo. :unsure:
 
Recimo oko sigurnih 8.500$ i jos mozda uspijem prikupiti od 1.000 - 2.500€. S tim da si moram kupiti opremu, a volim kvalitetno uzeti ono sto je bitno, poput kacige, moram polozit vozacki :) i neznam dal mi jos sto treba... Opet volio bi i da mi nesto novaca ostane ako je moguce.
V strom 650 XT ti je sve sto ti treba, mozeš vozit ture,makadam,u dvoje,sam,stavis kofere ili bisage a da se nać i i polovnih sa svom opremom. održavanje nije pretjerano zahtjevno a ni skupo,ni potrošni dijelovi nisu skupi a kasnije se da lako prodat dalje tako da je to po meni dobra ženidba
 
  • Like
Reactions: BradatiGad
Danas na putu Smb-Deln-Smb vidjeh toliko Vstromova 650 natovareni i sa suputnicama da sam prestal brojat nakon 10... valjda ti to nesto govori o tome koliko je to dobar motor.
 
  • Like
Reactions: neven
V strom 650 XT ti je sve sto ti treba, mozeš vozit ture,makadam,u dvoje,sam,stavis kofere ili bisage a da se nać i i polovnih sa svom opremom. održavanje nije pretjerano zahtjevno a ni skupo,ni potrošni dijelovi nisu skupi a kasnije se da lako prodat dalje tako da je to po meni dobra ženidba
Slazem se, djeluje zanimljivo. Al ne znam dal dobro podnosi neravne terene. Pogledao sam na njihovoj stranici i vele da je ok za avanture, al ne znam u kojoj mjeri oni misle i tocno za kakve van cestovne terene?

Danas na putu Smb-Deln-Smb vidjeh toliko Vstromova 650 natovareni i sa suputnicama da sam prestal brojat nakon 10... valjda ti to nesto govori o tome koliko je to dobar motor.
Govori da, al ne znam dal je to ono sto mi treba. Trenutno mi je ovo najbolji izbor, ako nema nista bolje. Mozda eventualno staviti druge gume, ak mislim ici negdje gdje je divljije, al opet nije sve u gumama, dal motor sam moze podnijeti to. Isto tako napisao sam da ne mislim voziti rally, nego me zanimaju tereni koji su izmedju rallya i makadama.
Ovaj motor mi djeluje dobar za putovanja i moze na malo zahtjevnije ceste, znaci pitanje je na koliko zahtjevnije?
Isto me zanima da li je 1050 XT puno bolji od 650 XT-a? Osim snage, mislim na opremu, dodatne opcije. I zbog moje visine (190cm).
 
Slazem se, djeluje zanimljivo. Al ne znam dal dobro podnosi neravne terene. Pogledao sam na njihovoj stranici i vele da je ok za avanture, al ne znam u kojoj mjeri oni misle i tocno za kakve van cestovne terene?


Govori da, al ne znam dal je to ono sto mi treba. Trenutno mi je ovo najbolji izbor, ako nema nista bolje. Mozda eventualno staviti druge gume, ak mislim ici negdje gdje je divljije, al opet nije sve u gumama, dal motor sam moze podnijeti to. Isto tako napisao sam da ne mislim voziti rally, nego me zanimaju tereni koji su izmedju rallya i makadama.
Ovaj motor mi djeluje dobar za putovanja i moze na malo zahtjevnije ceste, znaci pitanje je na koliko zahtjevnije?
Isto me zanima da li je 1050 XT puno bolji od 650 XT-a? Osim snage, mislim na opremu, dodatne opcije. I zbog moje visine (190cm).

Pogledaj di i kako mu stoji filter ulja.
 
Ako misliš vozit i po terenu, kupi šta teži putni enduro/adventure bike, tako da ga, kad se izvrne ili ukopa u blato, ne moraš izvlačit.

😎
 
Za dva navedena definitivno versys, centralni kofer mu stavis bez problema a lako dodas i bocne ukoliko se pokaze potreba, idealan za duze voznje, a makadam zavisi koliko i kakav, s tim nema iskustva osim sa ceste gdje mozes skrenut tamo di bi mogao i autom. Svakako probaj prije kupnje sve sto si uzeo u obzir, pa makar samo sjest da vidis kako ti se cini ali versys ce se sigurno bolje pokazat naspram Z po tome
 
Pozdrav, ako se dvoumiš imeđu dva modela koje si naveo, preporučam versys, vozio noviji model, puno udobniji i upravljiviji, možeš ga i natrpat sa koferima da ne izgleda ružno.