Kojom rutom kroz Njemačku?

marac_zg

Member
Pozdrav svima..


Pitanje za poznavatelje njemačkih cesta i krajolika i za sve koji se tako osjećaju..  :mrgreen:

Početna točka je Flensburg.
Krajnja Salzburg. ( Ok, nije Njemačka, ali je jedan od gradova u kojem bi se svakako noćilo prije nego se dođe do Zagreba. )

Da li biste išli preko Fulde i Nurnberga? 
Ili preko Magdeburga i Leipziga?
Ili imate neki treći, četvrti, peti prijedlog rute?

Traži se ruta za guštanje u vožnji i krajolicima.
Što se spavanja tiče, jedno noćenje je u planu, eventualno dva, ako bi se moralo to noćenje ostvariti zbog neke super fenomenalne rute koja se ne smije propustiti.  :mrgreen:

U gore navedenim rutama noćenje bi bilo u Fuldi ili Leipzigu.

Ako ćete se možda pitati zašto tako malo noćenja, problem je u tome što se nema puno vremena.
Znači, glavni cilj ove vožnje je čisto uživanje u vožnji po super cestama za motore koje prolaze kroz fenomenalne krajolike.  :mrgreen:  Turistički obilasci lijepih gradova su ovaj put sporedna stvar.  :mrgreen:

Dakle, navalite s prijedlozima.

I hvala unaprijed svima.  (y)
 
To je soma km, i po autobanu ti triba dva dana motorom, tako da je sve to na silu... Da si reka 5 dana moga bi ti složit lipu rutu... Gorje Harz, thuringer wald, frankische Schweiz, nimberg, regensburg, Wasserberg, chiemsee, Salzburg...
 
Marac,

Ja sam tim putem prošao nekoliko puta, svaki put kad sam bio u Skandinaviji, ili samo tek tako (kad sam obišao Wadensko more), svaki puta sam išao drugom rutom i uvijek je bilo vrlo lijepo i nadasve zanimljivo. Mislim da je glavni razlog ugodnosti putovanja kroz Njemačku ne toliko krajolik koji jeste prekrasan (iako malo dosadan na sjeveru sa toliko ravnica) koliko njihove fenomenalne ceste. Pri tome mislim na ceste 2, 3 i 4. reda, ne na auto-ceste.
Mislim da se ne trebaš toliko zamarati rutom - uhvati olofku i ravnalo, povuci neke crte na karti i kreni - ne možeš omanuti.
Ja jedino u principu zaobilazim veće gradove (ako ih nemam želju razgledati) čisto da izbjegnem gužvu i da skratim (vremenski) putovanje, ili ih prolazim kroz njihove zaobilaznice.

Inače, ako mogu (tj. ako mi je na putu) uživam prolaziti po cestama koje su uz rijeke (Rajna, Elba, Neckar - te su mi ostale u posebnom sjećanju).

Eto, pa sad zaključi ....

Vojo :D
 
alpine said:
To je soma km, i po autobanu ti triba dva dana motorom, tako da je sve to na silu... Da si reka 5 dana moga bi ti složit lipu rutu... Gorje Harz, thuringer wald, frankische Schweiz, nimberg, regensburg, Wasserberg, chiemsee, Salzburg...

Znam da je preko soma kilometara, ali nažalost, kao što rekoh, ograničenost vremenom je ta koja diktira ovaj put.
U svakom slučaju, bacit ću malo pogled na ove lokacije što si spomenuo.
Thx.  (y)


vojo said:
Marac,

Ja sam tim putem prošao nekoliko puta, svaki put kad sam bio u Skandinaviji, ili samo tek tako (kad sam obišao Wadensko more), svaki puta sam išao drugom rutom i uvijek je bilo vrlo lijepo i nadasve zanimljivo. Mislim da je glavni razlog ugodnosti putovanja kroz Njemačku ne toliko krajolik koji jeste prekrasan (iako malo dosadan na sjeveru sa toliko ravnica) koliko njihove fenomenalne ceste. Pri tome mislim na ceste 2, 3 i 4. reda, ne na auto-ceste.
Mislim da se ne trebaš toliko zamarati rutom - uhvati olofku i ravnalo, povuci neke crte na karti i kreni - ne možeš omanuti.
Ja jedino u principu zaobilazim veće gradove (ako ih nemam želju razgledati) čisto da izbjegnem gužvu i da skratim (vremenski) putovanje, ili ih prolazim kroz njihove zaobilaznice.

Inače, ako mogu (tj. ako mi je na putu) uživam prolaziti po cestama koje su uz rijeke (Rajna, Elba, Neckar - te su mi ostale u posebnom sjećanju).

Eto, pa sad zaključi ....

Vojo :D

Thx.  (y)

Dobro je znati da se gotovo pa i ne može pogriješiti s izborom rute.

A autoceste će se pokušavati što više izbjegavati, lokalne ceste su prioritet. Samo moram dobro proučiti njihov sustav obilježavanja cesta. A nadam se da će i navigacija malo pripomoći tu.  :mrgreen:

A za rutu uz Rajnu sam čuo da je fenomenalna i da se mora svakako obići. Nadam se da ću je provesti jednom prilikom.

Ustvari, za cijelu Njemačku sam čuo da ima fenomenalnih ruta. I da se ima tamo šta voziti i otkrivati.  (y)
 
alpine said:
To je soma km, i po autobanu ti triba dva dana motorom, tako da je sve to na silu... Da si reka 5 dana moga bi ti složit lipu rutu... Gorje Harz, thuringer wald, frankische Schweiz, nimberg, regensburg, Wasserberg, chiemsee, Salzburg...

Otvorila se sitna šansa i mogućnost da ćemo imati tih 5, možda i 6 dana za put kroz Njemačku pa ako bi ti se dalo složiti te neke moguće rute, bez autobahna, bilo bi super.  (y)
Polazna i odredišne točke se nisu promijenile, od Flensburga do Salzburga.
 
Flensburg na granici sa Danskom? Zakaj ne ideš preko Češke na Prag-Dresden-Berlin-Hamburg?
 
Direktor said:
Flensburg na granici sa Danskom? Zakaj ne ideš preko Češke na Prag-Dresden-Berlin-Hamburg?

Jap, taj Flensburg.  :mrgreen:

Ova ruta koju spominješ je rezervirana za neki drugi put, onaj kad će se baš ići u te spomenute gradove, Dresden i Berlin, uz još neke druge gradove, tipa Szczecin, Gdansk, Wroclaw . A sve to kad će biti vremena za pošteni put i obilazak, barem dva tjedna.  (y)

Ovaj put se Salzburg želi posjetiti.  :mrgreen:
 
Radiš u Flensburgu? Ja povremeno idem do Nordborga u firmu...
Salzburg je ok, bio sam nedavno. Ima dobrih stvari za dva dana obilaska...
 
Direktor said:
Radiš u Flensburgu? Ja povremeno idem do Nordborga u firmu...
Salzburg je ok, bio sam nedavno. Ima dobrih stvari za dva dana obilaska...

Nisam poslovno vezan za Flensburg..Frendica mi je bila tamo i rekla je da je skroz fora gradić i od onda mi je nekako uvijek u planu da ga posjetim. A ako se sve poklopi, ove godine bi se to moglo i ostvariti napokon.

A Salzburg mi je valjda oduvijek u planu.
Prvo je bio plan da će se samo jedna večer biti tamo, ali ako se ostvari ova druga opcija, gdje ćemo ipak imati viška vremena, bit će barem jedna večer i cijeli dan.  (y)
 
Flensburg- Hamburg-Hannover-Kassel-Fulda-Würzburg-Schweinfurt-Nürnberg-Regensburg-Passau-Salzburg
Autoceste su poslagane po logici.
Od sjevera prema jugu idu A2,A4,A6 i A8 a od zapada prema istoku A1,A3,A5,A7 i A9. Da ces za tako malo vremena to odraditi bez dosta km AC, je prakticno neizvodivo. Ali vrijedi na pojedinim mjestima, napustiti AC i krenuti nekim od U ?? ( obilaznica npr. U42 oznacena na plavoj podlozi), i nakon par km se ponovo vratiti na AC, da ne bi gubio previse vremena. Ima dosta cesta (Bundessstrasse, oznacene sa B i neki broj na zutoj podlozi) koja prolaze kroz super krajolik. Za preporuku je sigurno Fränkische Schweiz u okolini Nürnberga, te Bundessstrasse od Regensdorfa prema Passau, na ovoj mojoj ruti.Prosao sam je par puta kamionom, gdje sam bio "osudjen " voziti polako, i onda se ima vremena za pogledati krajolik.
 
Problem je što je Njemačka ogromna zemlja koja se autocestom može priječi čak i za jedan dan, ali kad izadješ na lokalne ceste, možeš izgubit i mjesec dana. :mrgreen:
 
prpa said:
(y) stavi koju sliku-nekam (y)
Evo,nema problema.
Dan bio hladan..maglovit..boje nikakve.
Ipak,evo nekoliko slika da se vidi o cemu pricamo..Dunav je bio u nekakvoj normali  (y)
 
Moj prijedlog ti je da prodjes i kroz park prirode Spessart sa prekrasnim šumama, još boljim cestama te puno dvoraca npr. "Schloss Mespelbrunn"za vidjeti. Pansiona  i hotela imaš na svakom uglu.
Posto živim tu dnevno viđam po 50tak motora iz svih krajeva

http://www.schloss-mespelbrunn.de
http://www.motorradonline.de/reportagen/spessart/87225
http://www.spessartland.de/burgen_schloesser.shtml
http://www.spessartland.de/motorrad_fahren.shtml