Koju foliju?

Na motore je dosta teško postaviti foliju, a kao što sam već pisao, ona za reklame i kineski jeftikaneri se s vremenom nagužvaju od topline (šire se) i nastaje ruglo.

Frend mi radi u jednoj firmi koja se bavi folijama i pričao mi je o Lamborghini Murcielagu iz Švicarske koji mu je došao da skine folije koje su postavljane u Bosni. Kaže da je to izgledalo odvratno.
 
3-4 puta skuplje nego u HR, što znači brat bratu jedno 10-11 puta skuplje od Bosne.  :LOL:
 
ja inace radim folije, neki motori se mogu presvuci neki ne da to izgleda i bude najbolje... imate moj profil na fejsu Folije Marin pa mozete pogledati sta sam sve radio....
folije za reklame su jedno a folije za wrapping su drugo. folija za reklame kosta po 1m kvadratnom od 10 kuna pa do 50 kuna vise, dok wrapping folije kostaju od 160 kuna pa na vise crom folije cak i po 200eura...
a ovi likovi sto pricaju u bosni ne valja ovo ono pricaju puste price... sto ti ne vidis koliko imas fushera u sisku... ja sam poceo raditi folije 2005 godine zatamnjivati auta i poslije ne sjecam se koje godine presvlaciti auta. radim samo sa kvalitetnim folijama presvlacenje auta kao sto su 3M serija 1080, Bruxafol, PWF, Arlon. zadnje 3 godine radim u Njemackoj svakakva nova auta i Molitor Racing System team http://www.molitor-racing.de sve porsche GT3, GT3 RS, GT3 CUP, McLaren MP4-12c....
Mozete neke motore presvuci folijama ali vam te folije nece zastititi u potpunosti od kamencica.. imate PPF folije providne koje su namijenjene zastiti od kamencica i drugoga ali su one jako debele i ne mogu se puno oblikovati rastezati savijati i slicno...
 
"Nevidljiva" folija ima vidljivi rub (barem na autima na Srkijevoj poziciji), a tijekom vremena i sama poprimi blago žućkastu nijansu, pa se vidi. Ima ju većina automobila, a ne samo Srkimobil.  :mrgreen:
 
MarinM, u Sisku ne znam nikakve fušere koji se bave folijama. Ako imaš kakva saznanja, slobodno ih podijeli.
 
dentist said:
"Nevidljiva" folija ima vidljivi rub (barem na autima na Srkijevoj poziciji), a tijekom vremena i sama poprimi blago žućkastu nijansu, pa se vidi. Ima ju većina automobila, a ne samo Srkimobil.  :mrgreen:
ako uzmes jako kvalitetnu foliju rub ne bi smio pozutiti, jedina razlika je sto je boja auta gdje folija malo sjajnija od ostatka auta
 
Pranja said:
MarinM, u Sisku ne znam nikakve fušere koji se bave folijama. Ako imaš kakva saznanja, slobodno ih podijeli.
nije moje da imenujem nikoga, nije to lijepo i ugodno, za razliku od nekih tamo koji su pricali sve i svasta za mene.... a krajnje musterije zadovoljni ili nezadovoljni klijenti govore sve  (y)
 
MarinM said:
nije moje da imenujem nikoga, nije to lijepo i ugodno, za razliku od nekih tamo koji su pricali sve i svasta za mene.... a krajnje musterije zadovoljni ili nezadovoljni klijenti govore sve  (y)

U Sisku ja jedino znam za Folije Čamber, gdje mi i radi prijatelj. A sad, ne znam nikoga drugoga, bilo fuš, bilo firmu, zato i pitam o kome je riječ.
 
MarinM said:
ako uzmes jako kvalitetnu foliju rub ne bi smio pozutiti, jedina razlika je sto je boja auta gdje folija malo sjajnija od ostatka auta

Ne pratiš. Rub je vidljiv jer je to naprosto tako kada se nešto na nešto prilijepi, a cijela folija s vremenom lagano požuti/potamni/dobije boju (otprilike kao stari polikarbonatni farovi). Auto bi na tom djelu mogao biti sjajniji, ali ga ne gledaš nikada pod kutem gdje se ta OEM zaštitna folija nalazi.
 
Ak imaš love  :D  https://www.youtube.com/watch?v=ChKdgG0GIHc&list=UUQMELFlXQL38KPm8kM-4Adg