Koliko je teško položiti vozački za motor/skuter ?

zoran123456

New member
Sorry sigurno je offtopic za ovaj podforum, međutim nemam ovlasti otvaranja nove teme u drugim podforumima ...

Dakle prije par mjeseci išao sam na vozački za B kategoriju. Sve je prošlo dobro od teorije koju sam položio iz prve. Međutim problemi su nastali kad sam sjeo u auto... jednostavno se panično bojim prometa i vožnje automobilom. Odvozio sam jedno 15 sati i onda sam odustao od vozačkog jer sam vidio da nema baš nikakvog pomaka (imao sam problema i sa šaltanjem brzina).

Mislio sam polagati vozački za M kategoriju (vjerojatno bi mi pravi motor bio previše) , tako da barem mogu nekakvo prdekalo vozikati po gradu. Morati ću sve ispočetka teoriju + liječnički + pp ali što ćeš ...
Pa me zanimalo koliko je zapravo teško osobi od 29 godina, koja nije nikad ništa vozila i boji se prometa vozikati se skuterom pazeći na prometna pravila idr.

Hvala.
 
ako se bojis prometa u autu onda ne znam sta ce ti biti na motoru... a ako ti je na autu problem saltanje,na motoru to rjesisi jednostavno,kupis skuter(hvala bogu imas svih boja oblika snage namjene...). jesi kad probao skuter? ako nisi javi se pa cemo i to rjesiti. a auto ti je stari moj potreba i nemoj to sad ostaviti jer si daleko dogurao,ako pustis sada neces nikada!
 
Panika u prometu, pogotovo na skuter/motoru, nikako nije dobitna kombinacija. Jedna od reakcija može biti naglo stiskanje kočnica, odn. blokada točkova, a to rezultira padom.
 
milanche said:
ako se bojis prometa u autu onda ne znam sta ce ti biti na motoru... a ako ti je na autu problem saltanje,na motoru to rjesisi jednostavno,kupis skuter(hvala bogu imas svih boja oblika snage namjene...). jesi kad probao skuter? ako nisi javi se pa cemo i to rjesiti. a auto ti je stari moj potreba i nemoj to sad ostaviti jer si daleko dogurao,ako pustis sada neces nikada!

Potpis  (y)
 
Ostavi se voznje u bilo kom obliku,prijateljski savjet

Sent from 1000RR u brisucem letu
 
zoran123456 said:
Sorry sigurno je offtopic za ovaj podforum, međutim nemam ovlasti otvaranja nove teme u drugim podforumima ...

Dakle prije par mjeseci išao sam na vozački za B kategoriju. Sve je prošlo dobro od teorije koju sam položio iz prve. Međutim problemi su nastali kad sam sjeo u auto... jednostavno se panično bojim prometa i vožnje automobilom. Odvozio sam jedno 15 sati i onda sam odustao od vozačkog jer sam vidio da nema baš nikakvog pomaka (imao sam problema i sa šaltanjem brzina).

Mislio sam polagati vozački za M kategoriju (vjerojatno bi mi pravi motor bio previše) , tako da barem mogu nekakvo prdekalo vozikati po gradu. Morati ću sve ispočetka teoriju + liječnički + pp ali što ćeš ...
Pa me zanimalo koliko je zapravo teško osobi od 29 godina, koja nije nikad ništa vozila i boji se prometa vozikati se skuterom pazeći na prometna pravila idr.

Hvala.
Zašto si uopće odustajao ?
Uplati si dodatne sate i peglaj. Netko vožnju shvati odmah, netko je u prosjeku a netko treba malo više.
Odustati je najgore što možeš učiniti
 
deco mir.

čovjek ima problem sa korištenjem motoriziranog prometala u javnom prometu... a obzirom koliko ljudi najebe dnevno u tom istom prometu ima i pravo biti nervozan.

2 zoran; ako si dovoljno siguran voziti bicikl kroz grad, onda je skuter stepenica više, nervoza je realna, ali sa dovoljno sati vježbe vjerujem da ćeš pobjediti svoj strah.  (y)
 
Ne mogu višestruko citirati tako da će biti malo nezgrapno odgovarati ali ...

1. nisam još odabrao skuter, ali meni se jako sviđa Vespa LX 50. Malo je skupa ali mi izgleda stvarno genijalno. Plus dvotaktni je tako da vjerujem da će mojih 190cm i 100 kg vući po uzbrdici :)

2. bio sam u vojsci, kakvo je to pitanje ? Bilo je to zanimljivo 10mjesečno iskustvo i moram reći da sam konačno naučio kako dobro oprati pod !

3. Problem je ovdje u Rijeci gdje je promet užas i cijelo vrijeme gužva, imaš tu jednu glavnu cestu koju koristim do posla, a tamo auti nerijetko idu i 80. Iako je u centru grada. Zato me ta panika hvata, nebi bio problem da sam u nekom prigrađu.

4. Ostavio sam se vožnje auta jer to jednostavno nije za mene i pogriješio sam. Istina da je to potreba ali, ah i puno toga drugoga je potreba, kao npr. životno osiguranje ili kupnja stana, pa siguran sam da mnogi od nas niti su osigurani niti žive samostalno. Nije to sada niti bitno.
 
probaj kad okusiš strast vozikanja skuterom ništa neće biti isto,a s vremenom će nestati i strah. Vespica je jako dobar izbor
 
dannyghost said:
deco mir.

čovjek ima problem sa korištenjem motoriziranog prometala u javnom prometu... a obzirom koliko ljudi najebe dnevno u tom istom prometu ima i pravo biti nervozan.

2 zoran; ako si dovoljno siguran voziti bicikl kroz grad, onda je skuter stepenica više, nervoza je realna, ali sa dovoljno sati vježbe vjerujem da ćeš pobjediti svoj strah. (y)
Sićan se kad san polaga, doša prvi dan i sija s instruktorom u auto da se dogovorimo oko polaganja, isprid nas vozi kandidatkinja vespu i idemo mi za njom lagano po gradu.
Ženska u životu nije doslovno ništa na dva kola vozila i oće pošto-poto položit za motor.
15-ak puta je pala vožnju i uzela je još dodatnih sati (to šta je vozila isprid nas)... ne moš je uvjerit da to nije za nju.
Krivuda, ševrlja, gasi joj se vespa, ne koči, ne pali žmigavce, ne razumi ajmebožetebe, ali ne popušta, oće položit i gotovo.
Instruktora boli briga, lova ide...
Ali ono šta je mene prestravilo je to, šta će takva tuka jednog dana ipak dobit dozvolu (zakon velikih brojeva), i uključit se u promet...

Ne povlačim paralele, samo kažem da (ni dodatni) sati odvoženi u autoškoli ne garantiraju osposobljenost/mentalno-fizičku spremnost za vožnju.

Just my 2 cents.
(y)
 
Znan ih ja par šta su položili za auto iz prve, ali nisu neki šoferi, dok su na dva kola fenomenalni...
Probaj sa skuterom, možda se budeš bolje snalazio, pa ćeš usput razbit strah od prometa.


©
 
Uzmi frenda/zensku/nekog i auto i grobničko polje i dok oni svi ljepo piju cugu u kaficu ti imaš cijelo polje za sebe. Ja kad sam tek uzeo motor (položio već) moj je bila potpuno druga priča od onoga u autoškoli. Ja,motor i lokalna cesta širine 2 metra i do glavne ceste 2.5km.. piči gore-dolje razradi motor & nauči ga držat, treba vremena dok uloviš sve u prometu. U početku sam i ja bio paničan, nesiguran nije išlo, par puta htio odustat od motora... Danas kad pogledam krecem se izmedu auta bez problema,vidiš sve sta se dogada oko tebe još ovi touch mobiteli :D, nit držim ruke na volanu (10-12 km nizbrdice) a počelo je s krutim stavom drži volan kao da je od suhog zlata...

Samo negdje otić opušteno i vježbat.
 
Zorane, posto smo u istom gradu skrenut cu ti paznju na par stvari. Kazes bojis se prometa? Mislis da je skuter od 50 ccm dobra ideja? Zamisli kad se nadjes na uskom djelu ispod Ri (Agaticeva) kraj harmonike pa jos recimo bus ili kamion iza tebe. Imas po Rijeci hrpu mjesta gdje ti nece biti bas najugodnije sa pedeseticom. Zamisli sa svojom tezinom voziti uz Piramidu ili prema Skurinju pa ti idiot s busom sjedne na metar od tablice. Govorim iz vlastitog iskusva.

Savjet, primjenjeno u praksi: nadji frenda s autom koji je voljan potrositi malo vremena na tebe, pravac Grobnicko polje (najbolje kod betonare) i vjezbat. Nema druge!

Ajde sretno!
 
malaga said:
sta je ovo neka zajebancija?

:LOL: :LOL: :LOL:

zoran123456 said:
Dakle prije par mjeseci išao sam na vozački za B kategoriju. Sve je prošlo dobro od teorije koju sam položio iz prve. Međutim problemi su nastali kad sam sjeo u auto... jednostavno se panično bojim prometa i vožnje automobilom. Odvozio sam jedno 15 sati i onda sam odustao od vozačkog jer sam vidio da nema baš nikakvog pomaka (imao sam problema i sa šaltanjem brzina).

Šta si odustao kvragu  :?
Kupi neki Uno i nek te netko odbaci do nekog poligona, ispeci mu čevape i žuju nek on ždere dok ti peglaš, nema druge... Kad se dobro ispraksiraš i dobiš osjećaj za auto, ostalo je lako  (y)
Auto je malo sranje za nekoga tko prvi puta sjeda u njega, tko prvi puta vidi mjenjač, kvačilo... Isto vrijedi i za motocikl... Čuj ja sam s autom prašio po bijelim putevima tak da kad sam došao u auto-školu je bilo piece of cake, dok su frendovi koji auta vidili nisu bili malo u panici, nesigurni, 100puta se ugasi i tak... Isto i za motor, dođem u auto-školu a tamo pisada od 200+kg a meni doma ni jedan nema prek 140 :shock: al imam već naviku i osjećaj za ruke (kočnica,kvačilo,gas) pa sam brzo uvatio, al da nemam već bi bilo sranje, panika i tako to... Vježbaj, vježbaj i vježbaj, na te pare šta budeš bacio na dodatne sate hebiga si možeš kupit neki Fiat Uno u ok stanju, pa polako... A motori, najbolje da kreneš sa 50ccm pa polako, ima vremena za A  (y)
 
Mislim da je stari Ford najbolje odgovorio na to,

If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right.
    Henry Ford, (attributed)
    US automobile industrialist (1863 - 1947)



pozdrav.
 
Kažu da se sve može naučit, ali neki ljudi jednostavno nisu rodjeni za vožnju, i toga se ne triba sramit.
Bolje se pomirit s time, nego ubit sebe i nekoga.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Ja mislim da svako moze nauciti voziti od motora do aviona.Nekome to ide od ruke i brzo a nekome trebaju godine da dobije rutinu i sigurnost.Medjutim, to nije prepreka samo treba biti svjestan da si nesiguran i polako vjezbati voznju u pocetku tamo gdje poznajes cestu i uslove a kasnije dalje.Jako bitno je i upoznati vozilicu, od mogucnosti preko mana, karakteristika i sl. i onda lagano...
 
dannyghost said:
deco mir.

čovjek ima problem sa korištenjem motoriziranog prometala u javnom prometu... a obzirom koliko ljudi najebe dnevno u tom istom prometu ima i pravo biti nervozan.

2 zoran; ako si dovoljno siguran voziti bicikl kroz grad, onda je skuter stepenica više, nervoza je realna, ali sa dovoljno sati vježbe vjerujem da ćeš pobjediti svoj strah.  (y)


riders block  :misli: :LOL: :LOL: