Koliko kosta Yamaha FZS 600

cemix

New member
Interesuje me koliko kosta Yamaha FZS 600 ('03 reg) sa oko 10-12 000 km. Ne zivim u hr vec duze vreme pa me interesuje koliko takav motor vredi na hr trzistu.

Imam takav pa neznam sta mi se vise isplati, da li da ga prodam ovde (UK) ili da ga uvezem.

Ja sam ga platio £3000, 15 meseci star, 2100 milja, alarm i imobilajzer ugradjen (Datatool - System 3 - Cat 1 Alarm Immobiliser)
http://www.datatool.co.uk/productB.asp?ProductID=231

Sad ne mogu dobiti vise od £2800 sa 7200 milja na satu (oko 11500 km).

Cito sam na glavnom sajtu clanak o uvozu novog motora da se sad uopste ne isplati, ali cini mi se da sam primetio da je nekakva carina za polovne 100%. Ispada da moras drzavi da kupis jos jedan motor.

E da, koliko je osiguranje za njega, jel ako nije nesto preterano velika razlika u ceni, mozda ga doteram i vozim sa UK tablicama.
 
Nemozes to homologirati u Hrvatskoj. Imas volan na krivoj strani. :mrgreen:
 
cemix said:
E da, koliko je osiguranje za njega, jel ako nije nesto preterano velika razlika u ceni, mozda ga doteram i vozim sa UK tablicama.

ne možeš to raditi...tj. možeš, ali ćeš najebat....od naše i vaše milicije :mrgreen:
 
Pitam za hr.

Ja imam uk vozacku i ne vidim problem u tome sto cu da imam motor sa uk tablicama.

Koliko sam nasao to bi trebalo da bude kao da sam dosao na godisnji i prema tome mogu da ostanem max 3 meseca u zemlji sto i nije problem.

Madjarska mi blizu i svaka 3 meseca se malo provozam i dobijem pecat i to je to.
 
A tehnički pregled (ili kak se to već zove u UK) i osiguranje :?:
 
Tehnicki pregled (MOT) nije problem. To sredim da i ne idem ako hocu.

Moj motor svejedno i ne mora da ide na tehnicki do sledeceg marta. Sva vozila prve 3 godine to ne moraju da rade.

Ovde je osiguranje drugacije. Nije osigurano vozilo, nego ja da mogu da koristim to vozilo. I ako ja ne uzmem osiguranje da jos neko moze da vozi moj motor niko ga drugi ne moze voziti bez obzira ako ima vozacku.

E sad ima tu jos, ovde je sve spetljano, mozes ti da npr imas osiguranje da mozes da bilo cije vozilo vozis i da ono i nije osigurano od vlasnika. Treba samo da je tehnicki ispravno, tj. da imas MOT certifikat.

Ma sve u svemu sistem za osiguranje i tehnicki im je sranje.

Primer, kupis motor, auto itd i kaze imas MOT jos 5 meseci kad zoves osiguranje oni ti prodaju osiguranje na godinu dana. Ako ti ne uradis tehnicki pregled kad ti je isteko prethodni tebi osiguranje i dalje ide i placas ga (ili si sve odjednom uplatio) dok to ne resis ili ga otkazes.
 
Veliš ti meni da je kod nas sve smotano. 5 puta sam moral pročitat kaj si napisal da bi shvatio kak to tam funkcionira :mrgreen:
 
Jos mi niko nije odgovorio koliko se takav motor krece na hr trzistu :(
 
Otvori www.oglasnik.hr i pogledaj pod motocikle s tim da te cijene uglavnom idu par sto eura dole
 
Zaboravih ti reć da je u izdanjima od utorka najveća auto-moto ponuda - možeš birat izdanja po datumu.
 
Hvala