Koliko ulja u Yamahi R1 2003 dioda

Karlo9696

Member
Pozdrav decki imam pitanje ako se netko susreo sa slicnim, kupio sam motor u 2 mjesecu ove godine i tu kada sam mjenjao ulje izvadio sam 2.5L, kada sam stavljao novo ulje sa filterom naravno pratio sam staklo da mi bude na full crtici pa kad cukne filter deci to je to jos dodam i zavrsen posao, medutim nakon sto sam ga upalio i ugasio pricekao pola sata meni na staklu kaze preko full crtice (puno staklo) a stavio sam 3L unutra po manualu je 3.1L sa zamjenom filtera, 2.9 bez zamjene filtera tako da sam morao ispustat deci, dva da dobim izmedu dvije crtice, i evo danas mjenjam ulje i opet isto ovaj put sam stavio 2.8L i opet puno dali zna netko o cem se radi jel u motoru ostane 3 deci ulja ili sto? Normalno zagrijem motor na 75 stupnjeva i onda ispustam ulje.. Svaka pomoc dobro dosla
 
Makni motor s nogare i malo ga nagni lijevo desno, bude taman iscurio ovaj deci koji ti je bio viška. Onda sjedneš na njega i još ga malo uz stisnutu prednju kočnicu zaljuljaš i to je to.
 
Malo zesca voznja i eto na crti jos jedna voznja i onda si izmedju, treca voznja na min pa eto. Voznje nisu turisticke po cijeli dan vec kratko i jasno :p stotinjak km, saltanje pred crvenom crtom :mrgreen:
 
I da ostane 2-3 dcl nema veze. A niti to da je malo iznad crte, pojest ce yamaha.😄

Makni motor s nogare i malo ga nagni lijevo desno, bude taman iscurio ovaj deci koji ti je bio viška. Onda sjedneš na njega i još ga malo uz stisnutu prednju kočnicu zaljuljaš i to je to.
A ti mi sad pricas kad ispustam ulje, ulje je novo sad u motoru
 
Ako je i ostao koji dec starog ulja, nema veze...jbt ako ima previse izvadi visak i gas...vi sa japancima ste bas komplicirani, sta da vozi talijene pa da vas jebe pedeset stvari odjednom
 
Ako je i ostao koji dec starog ulja, nema veze...jbt ako ima previse izvadi visak i gas...vi sa japancima ste bas komplicirani, sta da vozi talijene pa da vas jebe pedeset stvari odjednom
Jao jao umjesto da objasnis zasto je to tako ne ti moras hejtat🤪 mene zanima zasto je u manualu prepisano 3.1 aa zamjenom filtra a ja kad sipam 2.8 L meni je prozorcic vec pun, nije problen izvadit nego me zanima zasto, razumijes?
 
Jao jao umjesto da objasnis zasto je to tako ne ti moras hejtat🤪 mene zanima zasto je u manualu prepisano 3.1 aa zamjenom filtra a ja kad sipam 2.8 L meni je prozorcic vec pun, nije problen izvadit nego me zanima zasto, razumijes?
Mozda je netko vario dekl iznutra pa smanjio volumen.😄
 
  • Like
Reactions: Nino777
Jao jao umjesto da objasnis zasto je to tako ne ti moras hejtat🤪 mene zanima zasto je u manualu prepisano 3.1 aa zamjenom filtra a ja kad sipam 2.8 L meni je prozorcic vec pun, nije problen izvadit nego me zanima zasto, razumijes?

Motoröl ohne Filter:
2,7 L SAE 10W-40
Motoröl mit Filter:
2,9 L
 
Oce ga glava ponekad i cufiknut ne bi se ja odmico od zida da sam na tvom mjestu. Vidim da u tvom topicu ima vise njegovih reakcija nego u svim drugim pa reko nije fora ne upozorit :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: elektricar86