koliku gumu

jozy

New member
Zanima me kolika bi se najsira guma mogla stavit na originalnu felgu od suzukija gs500e iz 1994. a da se s obzirom na malu snagu motora ozbiljnije ne ugrozi sigurnost.Original guma je sirine 130 a ja vec duze vrijeme vozim na gumi 140 bez ikakvih problema. Takoder me zanima od kojeg motora bi moga ugradit zadnju felgu s promjenom vilice ili bez nje ali bez vecih modifikacija na rami motora. Cuo sam da se moze upasat felga od gsxr-a iz 1989. Ako iko ima slicnih iskustava bilo bi mi od velike pomoci.
 
Osobno nemam iskustva sa stavljanjem sirih guma na motor, ali moras imati na umu da i 1cm sira guma znatno utjece na ciklistiku i voznost motora tako da nebi preporucio preveliko odstupanje od serijske velicine.
 
Andreas said:
Osobno nemam iskustva sa stavljanjem sirih guma na motor, ali moras imati na umu da i 1cm sira guma znatno utjece na ciklistiku i voznost motora tako da nebi preporucio preveliko odstupanje od serijske velicine.


AMEN :!:
 
osobno mislim da tvornica ipak najbolje zna koliku gumu da stavlja na svaki motor pa tako i za tvoj gs.vecu gumu ti tehnicki mos uvijek stavit, medutim mislim da se sa vecom gumom,no sto je predvideno smanjuje kontakt ceste i gume prilikom naginjanja.
 
Kad kazes da je tehnicki mogu stavit mene zanima do kojih ja dimenzija mogu ic? Mogu li ja na felgu predvidenu za gumu 130 stavit gumu 160 bez opasnosti da mi ispadne sa felge ili nesto slicno? [/quote]
 
pa kad kazem tehnicki odnosno fizicki znaci da je moguce ali posljedice tj nus pojave ce usljedit sigurno u kojoj mjeri ne znam.Znam covika sat je na GSX-R750K2 tija zaminit 180ticu sa 190ticom pa je ipak odusta jer su mu rekli da je triba kupit 1000 ako mu je to toliko bitno.
 
mario15 said:
osobno mislim da tvornica ipak najbolje zna koliku gumu da stavlja na svaki motor pa tako i za tvoj gs.vecu gumu ti tehnicki mos uvijek stavit, medutim mislim da se sa vecom gumom,no sto je predvideno smanjuje kontakt ceste i gume prilikom naginjanja.
zna tvornica kitu cvijeća...skoro svi motori(pogotovo japanci) kao original imaju preširoku zadnju gumu...
 
imam frenda s GS-om i stavio je 150 nazad.. vise ti i netreba
no prva dva dana je mogao pasti par puta jer se motor promjenio skroz na skroz
 
bikerboy said:
imam frenda s GS-om i stavio je 150 nazad.. vise ti i netreba
no prva dva dana je mogao pasti par puta jer se motor promjenio skroz na skroz
Toliku san i planira stavit. Znas li mozda marku i tip gume?