Koliku mješavinu da radim na Aprilii RS 125

prle

New member
Isključena mi je uljna pumpa pa sam radim mješavinu, ali neznam koliko je najbolje stavljat s obzirom da točim TTS. Neki kažu 3, neki 4, a neki i 5% ulja, pa koliko onda???
 
Pola vino, pola voda :mrgreen: :mrgreen: Prolazi i malo više vina, manje vode.... :mrgreen: 8) :mrgreen: 8)
 
na serijali 2% na nafrkanom 3% ja mećem... sve leti...

odjebi tts.. kupuj valvoline..isiti qurac a osjetno jeftiniji... i bolje miriši :mrgreen:
 
Ja sam s najskupljim Valvolineom (tad je bio najskuplji na tržištu) sjebao motor, od tada Valvoline nema mjesta u mojim vozilima, radije Ina - dvotaktol, btw. Valvoline i je nešto kao Ina samo u Americi.
Meni je Selenia bila mrak, a i Silkolene ima odlična ulja.
 
na svim 125 2t odprilike ide od 2%-3,5%.A ti slobodno sipaj 3% mjesavine.Naravno motor ako ima kit trebasipati malo vise
 
Mrki said:
Ja sam s najskupljim Valvolineom (tad je bio najskuplji na tržištu) sjebao motor, od tada Valvoline nema mjesta u mojim vozilima, radije Ina - dvotaktol, btw. Valvoline i je nešto kao Ina samo u Americi.
Meni je Selenia bila mrak, a i Silkolene ima odlična ulja.

Ja san zbog cijene presao na valvoline jer su svi govorili da je to odlicno ulje ali mi se cini da motor dosta vise dimi i puno se vise grije, sada kad san jos vidija i ovaj post cini mi se da bi treba prominit proizvidaca. Jesu li te price Valvolineu istinite? Koje ulje livat a da nije naravno TTS i da je nesto jeftinije 30-40 kn litra i da nije sintetika jer je ovo dosta star motor, kojih 28 god?
 
pa kaj nije proizvođač tvog motortočka naveo koliko % mješavine se stavlja?
ja naprimjer imam vespu px 200 i stavljam 2 %, kako je propisao proizvođač...i stavljam INA for SCOOT (jebiga, država je naredila kupujmo hrvatsko, pa moram).
 
poison said:
Mrki said:
Ja sam s najskupljim Valvolineom (tad je bio najskuplji na tržištu) sjebao motor, od tada Valvoline nema mjesta u mojim vozilima, radije Ina - dvotaktol, btw. Valvoline i je nešto kao Ina samo u Americi.
Meni je Selenia bila mrak, a i Silkolene ima odlična ulja.

Ja san zbog cijene presao na valvoline jer su svi govorili da je to odlicno ulje ali mi se cini da motor dosta vise dimi i puno se vise grije, sada kad san jos vidija i ovaj post cini mi se da bi treba prominit proizvidaca. Jesu li te price Valvolineu istinite? Koje ulje livat a da nije naravno TTS i da je nesto jeftinije 30-40 kn litra i da nije sintetika jer je ovo dosta star motor, kojih 28 god?
Ma samo stavi Inu, ja sam na cvajerima napravio 30 000 km na dvotaktolu, i onda metnem najskuplji Valvoline i nakon 700 km mi zariba motor, ja ga otvorim i izgledao je kao da sam se vozio bez ikakvog ulja, a stavio sam 3% mješavinu (kao i dvotaktola), iako je bilo deklarirano da ide 1%. A imaš i Seleniu, mislim da je ona jeftinija oko 40-tak kn litra, a imaš i jeftiniji Castrol od TTS-a, neznam koju ima oznaku.
 
Mrki said:
poison said:
Mrki said:
Ja sam s najskupljim Valvolineom (tad je bio najskuplji na tržištu) sjebao motor, od tada Valvoline nema mjesta u mojim vozilima, radije Ina - dvotaktol, btw. Valvoline i je nešto kao Ina samo u Americi.
Meni je Selenia bila mrak, a i Silkolene ima odlična ulja.

Ja san zbog cijene presao na valvoline jer su svi govorili da je to odlicno ulje ali mi se cini da motor dosta vise dimi i puno se vise grije, sada kad san jos vidija i ovaj post cini mi se da bi treba prominit proizvidaca. Jesu li te price Valvolineu istinite? Koje ulje livat a da nije naravno TTS i da je nesto jeftinije 30-40 kn litra i da nije sintetika jer je ovo dosta star motor, kojih 28 god?
Ma samo stavi Inu, ja sam na cvajerima napravio 30 000 km na dvotaktolu, i onda metnem najskuplji Valvoline i nakon 700 km mi zariba motor, ja ga otvorim i izgledao je kao da sam se vozio bez ikakvog ulja, a stavio sam 3% mješavinu (kao i dvotaktola), iako je bilo deklarirano da ide 1%. A imaš i Seleniu, mislim da je ona jeftinija oko 40-tak kn litra, a imaš i jeftiniji Castrol od TTS-a, neznam koju ima oznaku.
jeftinija verzija castrola je castrol stx...no ja u krosera(aprilia 250, 86 godište) stavljam valvoline full outboard, i to već dosta dugo...
 
Da, i ja sam cuo da je Silkolene pri vrhu...malo je skuplji, ali i vrijedi...sto se tice omjera, 3% ti je sasvim u redu...ako metnes previse ulja dimit ce ti, zagusit se, a s vremenom bi se mogle i dizne postopat...
 
Šta TTS stvarno ne valja, još ništa pohvalno na ovom forumu nisam čuo o njemu. Do sada su mi ga svi hvalili, a i skupo je pa sam vjerovao.
Znači 3% Silkolena bi bilo ok?
 
ja sam tocio motul 600 prvih 7000km. litra je 103kn.
onda sam naisao na TTS kojeg je litra 80 kn(u getrou) a okolo isto 100kn...tako da njega tocim vec 10 000km...
oboje su full sintetika
 
Za tvoj motor 2,5% Silkolene Comp 2 premix (cca 80 kn/l) i nema dima,maže kao lud , a i dobro miriše.
Pozdrav M900
 
Ma ako zweitakt ne pusi neznas ni radili mu uljna pumpa :wink: