Konačno sam složio supermoto

SuzaFan

New member
Eto, da si olakšam dušu negdje, nakon muke na kraju prošle sezone i nemogučnošću nabavka adaptera za kliješta a samim time i nemogučnošću stavljanja supermoto kotača na WR450, danas sam konačno podignuo kotače, gume i taj nestretni adapter kod Bencony moto.
I eto, nakon cijelog dana provedenog u garaži (zbog manjeg promjera kotača stavio sam i manji lančanik iza ali sam smetnuo s uma da će trebat kratit lanac...) napravio sam probni đir po gradu sad i vrlo je zanimljivo!!!! Motor s diskom 320 koči ko blesav, za po kratkiv zavojima je stvoren, za po zadnjem ne moram ni pričat, ma uglavnom, stvoren za pizdarije i radit sranja po gradu!!!
Eto, sad čekam sunčane dane!!! :mrgreen: :p :twisted:

ps Moram priznat nakon svega, stvarno nisam stvoren za motocross, ipak ostajem vjeran asfaltu...previše mi se moja Suza 750 bila uvukla pod kožu...probao sam s ovim WR-om i na cross stazu i po šumi i livadi al nije to to...nema mi do toga kada se sa cestovonom gumom (sada su mi gore Metzeler M1) nagneš u zavoju do jaja, pa kad guza pobjegne...ajme...taj osjećaj...malo me vrati u dobra stara vremena sa mojom Suzom... :cry: :cool:
 
Hmmm, još kad bih znao ubacit sliku.... educirajte me kak
A ti imaš isto wr-a, kolko vidim po slici?
 
Ja imam DT125... 8)
Nisam ja tebi ravan... :cry:
Tvoj je 450...-prava pila

Evo kako mozes stavit sliku...

1. Kliknite na ovaj link -> http://imageshack.us/
2. Kliknite na "browse..."
3. Izaberite sliku koju želite staviti i onda klik na "open"
4. Klik na "Host It!"
5. Kopirajte dio teksta namjenjen za forume i pastajte ga na forum
 
obavezno stavi manji blatobran ne paše ovaj za SM :wink: inace motor je :cool:
 
dečak , ak ga nečeš bum se ja vozil.... pila je zver i ja bi SM. Mi more ko reč kakva je udobnost za suvozača na tom čudu?
 
burnout said:
dečak , ak ga nečeš bum se ja vozil.... pila je zver i ja bi SM. Mi more ko reč kakva je udobnost za suvozača na tom čudu?
suvozac nema gdje stavit noge to je hard enduro(sada SM) tu za suvozaca nema mjesta takav sic služi za uzdužno pomicanje vozaca kad vozi na cross stazi :)
 
Hehe, drago mi je da vam se sviđa motor! Ma znam za taj blatobran, trebam stavit onaj manji, al moram ga nabavit prvo! Al prije estetike moram stvrdnut ovjes malo,premekan mi je sada. Šta se udobnosti za suvozača tiče, kako je burnout napisao, to je nepoznanica haha :p Ja sam kupio neke fuziće za suvozača koji bi se kao mogli smontirat nekak, ali treba se dosta pomučit oko toga, a ne da mi se to ovaj čas. Ako te zanima udobnost vozača, to je koma, ko da sjediš na dasci!!! :roll: :D
Al nije to ni napravljeno za duge pruge, to je ono, provozat se (iako je normalna vožnja na tom nemoguća, jednostavno dosadno je vozit se na obadva kotača ili ravno. Moraš bit na zadnjem il nagnut u nekom zavoju haha) sat vremena i natrag u garažu :mrgreen:
 
super...moj prijedlog ti je da malo promjeniš maskicu napred,blatobran definitivno i špica na kraju....e onda bi bila prava zverka :cool:
i nekaj sa žmigavcima
 
Ja poznam Dejana Opeta (prvaka hrvatske u Supermotu) ima isto tu Yamahu WR450R il F. E motor je nabrijan do jaja , kaj to dere. po našim cestama nema tipa da bi ga s R1 šišnul , e to je neopisivo. Ja bi isto neku Yamahu ili Husquarnu do 4000€ al ne prestaru (SUUPERMOTO samo!!). i da ima fuziće za suvozača , tak kej pem na motorijade s frendom i dalje. Ja obožavam supermoto mada nikad nisam vozil , ja jednostavno uživam u vožnji na zadnjem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
uf, ovo izgleda super! :cool:
samo malo blatobran i prednju masku sredit i to je to :)
daj mi samo reci koje su ti dimenzije guma, di si ih kupio i kolko dodu...
super je motor :)
 
Na gornji post di sam kupio gume...misliš gume ili felge i sve? Felge sam kupio kod Bencony moto u Sesvetama, a gume u Top motu (Metzeler M1). Htio sam stavit Pirelli Diablo al nije bilo dimenzije. Gume su dimenzije 120/70 17 prednja i 150/60 17 stražnja, a felge su prednja 3.5 a stražnja 4.25. Gume dođu 2100 kn obadvije, a komplet - felge(cijele,obruži+žbice+ležajevi), prednji disk, stražnji disk, lančanik i adapter za kliješta košta 9000 kn. Danas sam baš sreo tipa koji si je isto WR-a složio za supermoto al on je promjenio sve živo - stavio kompletna nova kliješta, novi amortizer, preslagivao prednju vilicu i još štošta. Ja to sve ne želim radit jer ću možda htjet kad tad vratit cross kotače, pa da mi posao ne bude toliko složen. Jedino kaj od mehaničkog još moram napravit je stvrdnut kompletan ovjes motora (što i nije neki problem al je dost osjetljivo)