Korištenje obleke po ovim super toplim danima

CrispyKevin

Well-known member
Kako se oblacite po ovim super toplim danima? Evo ja na primjer, Krenuo iz DE, preko Dolomita po nekim pasevima, pol Italije i do Hrvatske, sve u kratkoj majici i tenisicama. Sada vec obisao pola Hrvatske (Pula - Dugo selo - Cakovec - Zagreb - Karlovac - Po staroj cesti pola gorskog kotra - Rijeka - Po Plominci do Pule) sve isto tako u kratkoj majici i tenisicama. Ne pada mi na pamet da obucem jaknu, hlace i cizme. Sve imam u koferima, ali nema sanse da bi to obukao. 40 stupnjeva je jbte! Svih koje sretnem, osim u Puli, da se razumijemo, ful obuceni, ono, totalka. Vidio sam neke cak i s potkapama. Jedino u Puli svi voze u kratkima. Opremu navlacim samo ako je hladno, ili ako znam da cu malo brze voziti, inace, po ljeti samo kratke.

Sad kad sam otvorio temu, pohvalio se gdje sam se bio u zadnjih par dana :mrgreen: , ako ima netko da je raspolozen za neko druzenje, ja sam u HR jos par dana, dosadno mi je, i imam slobodnog vremena i motor. E da, tu i tamo stavim steznik, ali niti to mi nije bas napeto, oznoji mi se skemba...

P.S. Htio sam staviti i ono gdje glasas, ono, nosim, ne nosim, ali ne znam kako to ide.
 
ja sam juče zbavil 380 kilometri u kožnoj jakni

i još sam imal par svlačenja/navlačenja na ličkom suncu

nije mi bilo baš zima

jutros sam pokisnul u istoj toj jakni
 
  • Like
Reactions: CrispyKevin
dojdi do paga platit pivu, ja se isto vozim u japankama

u fullu vozim isključivo i samo po stazi
 
Ja vozim skuter i coper. Od mene se ne ocekuje da vozim u opremi. Eventualno kaciga ako mi se da, a i to jetica
:mrgreen:
Uzeo sam nedavno Revit mesh jaknu i moram priznati da je dobro rjesenje, ali to samo ako je temperatura ispod 22-23. Sve iznad toga kratki rukav. Imam brdo opreme doma, ali ne znam da sam ista od toga vise od 5 puta obukao. Osim kozne jakne kad je hladnije, naravno. Cizme ako i nosim, nosim civilne Timberland na coperu, a one moto cizme od kad sam ih kupio stoje u kutiji negdje u podrumu..
 
  • Like
Reactions: CrispyKevin
kek, za po gradu full mesh jakna i ovisno o stanju uma krakte hlace ili trilobite
sve van toga konkretnija oprema, nije mi tesko ponjet ekstra robu do destinacije i presvuc se tamo
 
nikuda bez opreme...uvijek kozna jakna i traperice rukavice minimum.kako je TNT napisao kad zaronis shvatit ces....100m od kuce sam pao i sjebao koljeno,natukao kuk(mj dana me kuk bolio a koljeno i duze) da nisam imao jaknu poderao bi rebra lakat rame a isao sam mozda 20 km/h.... a potkape nose da im unutrasnjost kacige ne bude ljigava od znoja
 
  • Like
Reactions: TNT
Probao sam tamo na onom prvom toplinskom valu voziti bez jakne. Imao sam osjećaj da se vozim po tavici. Pekla me koža kad sam sišao, a morao sam oprati vizir iznutra kolko sam se uznojio. Ostatak ljeta, prilagodba vremena polaska, ili jakna u klimatiziranom prostoru, pa kad je obučeš, bar je 3 sekunde ugodna. Kasnije bar nema onog infracrvenog prženja kože, a vruće mi je kako god okreneš.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Prošao si pola Europe na motoru u kratkoj majici i tenisicama?!? Ja se s tim ne bi hvalio... Bio sam jednom na poligonu sigurne vožnje, a sat vremena prije izlaska na poligon educirali su nas o korištenju zaštitne opreme na motoru i pritom pokazivali fotografije unesrećenih motociklista koji nisu koristili zaštitnu opremu. Ne kužim to ignoriranje nošenja zaštitne opreme...
 
  • Like
Reactions: mr.mee
A zaronio sam i ja više puta, nikad slomio ništa, ali da sam bio oguljen, I ko mumija zamotan hladio kraste ispod klime, to jesam. I to se obično desi na početku ljeta, tako da se mozes pozdraviti s kupanjem dobar dio ljeta. Ali bez obzira, ne mogu se prisiliti da se obučem po ovoj toplini. I ovako se znojim, i bez ičega. Inače sam elegantno PREpunjen :mrgreen:, u zadnje vrijeme i ne toliko, ali ipak. Oprema je uvijek sa mnom kad vozim dalje od 70 - 80km, ali inače ne. Najviše što imam sa sobom je duga majica za na večer ako bude prohladno.
A sto se tiče dolaska na Pag, hvala na pozivu, i možda i dođem. Više sam ciljao na Gorski kotar, bilo mi je tako ugodno voziti na tih par stupnjeva manje, ali neću isključiti ni tu opciju. Nisam nikad bio, pa mi je zanimljivo. Javim se još po tom pitanju.
 
Prošao si pola Europe na motoru u kratkoj majici i tenisicama?!? Ja se s tim ne bi hvalio... Bio sam jednom na poligonu sigurne vožnje, a sat vremena prije izlaska na poligon educirali su nas o korištenju zaštitne opreme na motoru i pritom pokazivali fotografije unesrećenih motociklista koji nisu koristili zaštitnu opremu. Ne kužim to ignoriranje nošenja zaštitne opreme...
A gle, ne mogu se prisiliti. Jbga
 
ko nezna vozit u japankama i havajkama, tom ne pomažu nikakvi poligoni, škole i 8 slojeva zaštitne opreme, taj vozi u konstantnom stresu i polomit će se pri prvom padu i više nikad neće sjesti na motor
 
Kako se oblacite po ovim super toplim danima? Evo ja na primjer, Krenuo iz DE, preko Dolomita po nekim pasevima, pol Italije i do Hrvatske, sve u kratkoj majici i tenisicama. Sada vec obisao pola Hrvatske (Pula - Dugo selo - Cakovec - Zagreb - Karlovac - Po staroj cesti pola gorskog kotra - Rijeka - Po Plominci do Pule) sve isto tako u kratkoj majici i tenisicama. Ne pada mi na pamet da obucem jaknu, hlace i cizme. Sve imam u koferima, ali nema sanse da bi to obukao. 40 stupnjeva je jbte! Svih koje sretnem, osim u Puli, da se razumijemo, ful obuceni, ono, totalka. Vidio sam neke cak i s potkapama. Jedino u Puli svi voze u kratkima. Opremu navlacim samo ako je hladno, ili ako znam da cu malo brze voziti, inace, po ljeti samo kratke.

Sad kad sam otvorio temu, pohvalio se gdje sam se bio u zadnjih par dana :mrgreen: , ako ima netko da je raspolozen za neko druzenje, ja sam u HR jos par dana, dosadno mi je, i imam slobodnog vremena i motor. E da, tu i tamo stavim steznik, ali niti to mi nije bas napeto, oznoji mi se skemba...

Potpis do riječi.

I ako budeš u zoni istoka ZG županije, javi se, kava uvijek može, a i ponešto pored...
 
  • Like
Reactions: CrispyKevin
A sto se tiče dolaska na Pag, hvala na pozivu, i možda i dođem. Više sam ciljao na Gorski kotar, bilo mi je tako ugodno voziti na tih par stupnjeva manje, ali neću isključiti ni tu opciju. Nisam nikad bio, pa mi je zanimljivo. Javim se još po tom pitanju.
do sun-ned sam tamo, onda možda još par dana do poreča, ako budeš negdje usput javi, lako se dogovorimo za pivu
 
do sun-ned sam tamo, onda možda još par dana do poreča, ako budeš negdje usput javi, lako se dogovorimo za pivu
Kako sad stvari stoje, najvjerojatnije ću biti tu i do ponedjeljka - utorka. Tako da ako ne dođem dole, javi se kad si tu pa ćemo na neku pivicu ili klopicu. Evo neki dan sam probao "najbolje ćevape u regiji" i mogu ti reći, uz svo veliko očekivanje, jer je razvikano do bola, dobio sam još puno, puno više. Doveli su jebene ćevape na neki skroz drugi nivo.
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Al nema šanse da bih izložio ruke i noge konstantnom prženju na suncu dok se vozim. Dobra meshasta jakna te štiti od sunca. A štiti i od deranja po asfaltu. Po mogućnosti bijela jakna.
Sve se može u ful opremi kad voziš relativno brže. Jebeno je kad moraš usporit i stat na semafor itd ali bože moj. Zato kad si u šorcu pa staneš na semafor a vrućina iz motora krene derat po jajima i nogama.. druga priča.
 
Nažalost i ja se zajebavam ali već tri godine po ljeti ne nosim jaknu. Prihvaćam rizik iako bi se kajao ako opalim, no vrućina mi užasno smeta i onda to prestane biti uživanje. Jedno ljeto sam vozio sa full opremom i mislio sam da ću pasti u nesvijest na semaforu. Bio je to instant okret i u garažu na hladnu pivu da dođem sebi.

Dalek put kao tvoj ipak ne znam kako bih, ali za mene moto sezona počinje u 9. mjesecu, tada ni jakna nije problem.