Korištenje obleke po ovim super toplim danima

E da, za ove vrucine, nabavite funkcionalnu pododjecu za ljeto, pa kad je onak 35-40, stanes u tome pod tus, pa obuces moto opremu, hladi pun kurac

Ja sam picio tak po rumunjskoj na +35 4-5 dana, bilo je ok
 
E da, za ove vrucine, nabavite funkcionalnu pododjecu za ljeto, pa kad je onak 35-40, stanes u tome pod tus, pa obuces moto opremu, hladi pun kurac

Ja sam picio tak po rumunjskoj na +35 4-5 dana, bilo je ok
Ja za pododjelo koristim UA Heatgear po ovim vrucinama i odlicno je za voziti...cjenovno ispadne kao neko pododjelo ali mislim da je definitivno bolje za vrucine...
 
Padao par puta, bio oguljen i polomljen, ali kao i @CrispyKevin se nekad jednostavno ne mogu natjerati na opremu iako znam da je vazna. Jednostavno mi nije gust voziti ako moram voziti na 40 stupnjeva ful obucen, a iskreno ni kad je hladnije mi nije gust imati brdo opreme na sebi. Neki maksimum mi je kozna jakna, moto farmerke, kozne rukavice i naravno kaciga. Ako moram ista preko toga, radije idem sa autom.
 
Ja za pododjelo koristim UA Heatgear po ovim vrucinama i odlicno je za voziti...cjenovno ispadne kao neko pododjelo ali mislim da je definitivno bolje za vrucine...
ah da, mogo sam i podjelit kaj rabim: Oxford Advanced Base Layer, kupio u Viktoru

iako kaze ekipa da se isplati uzet Klim za masne pare, da je miljama ispred drugih za ljeto, to planiram za iducu sezonu
 
Kaj vam nije jace vruce samo u majici i da sunce przi po vama, nego u jakni s ventilacijama pa da vas propuh hladi?
Okej, po gradu kad i tak vise stojim na semaforima nego se vozim, jakna samo smeta. Ali ici van grada bez jakne, po ovakvom suncu, meni fkt nema smisla...em izgorim, em mi vjetar dize majicu konstantno, em me kukci jebu...

Vjerojatno puno igra i to kakva je jakna, ali danasnje touring jakne imaju fakat pametno slozene ventilacije...
 
Al nema šanse da bih izložio ruke i noge konstantnom prženju na suncu dok se vozim. Dobra meshasta jakna te štiti od sunca. A štiti i od deranja po asfaltu. Po mogućnosti bijela jakna.
Sve se može u ful opremi kad voziš relativno brže. Jebeno je kad moraš usporit i stat na semafor itd ali bože moj. Zato kad si u šorcu pa staneš na semafor a vrućina iz motora krene derat po jajima i nogama.. druga priča.
Da, istina. Ja trosim ogromne kolicine kreme za suncanje, s faktorom 50+, i nisam niti bas previse boje dobio, a kamoli izgorio. A grijanje od motora, na africi toga nema. Toplina ide gore ispred mojih nogu kad stojim, a kad vozim rasirim malo noge i dobro je. Narucio sam one rukave protiv UV koji se navuku na ruke, sto koristi vojska, prozirne, ali sam morao otici na put prije nego su stigli. Tako da kad dodem doma cu probati kako je s njima.
 
Prošao si pola Europe na motoru u kratkoj majici i tenisicama?!? Ja se s tim ne bi hvalio... Bio sam jednom na poligonu sigurne vožnje, a sat vremena prije izlaska na poligon educirali su nas o korištenju zaštitne opreme na motoru i pritom pokazivali fotografije unesrećenih motociklista koji nisu koristili zaštitnu opremu. Ne kužim to ignoriranje nošenja zaštitne opreme...

I ja sam prošo cijelu eu u tenisicama i civilnom jeansu.
Voznja motora podrazumijeva rizik i u svakom je slučaju kompromis između zaštite i komfora. Netko ima veći prag tolerancije rizika, netko manji. Jednako tako su ti mogli pokazati slike unesrećenih u full opremi s fatalanim ozljedama.
 
Ili recimo slike onih koji voze bez opreme a nisu pali. Mislim da i takvih ima koliko hoces.
Neka svatko za sebe odluci kako ce voziti, ja cu i dalje voziti ovako kako vozim. Oprema ostaje u ormaru za slucaj da mi se nekada prevrne nesto u glavi, ali cu vjerojatno prije prestati voziti nego se neugodno voziti.
 
  • Like
Reactions: CrispyKevin
Ovisi i o načinu vožnje i vrsti motora. Statistički najmanje pogibaju skuteraši, iza njih su čoperaši, koji u SAD ne moraju ni kacige nositi ili moraju ovisno i stavki na osiguranju. Ako ćeš često voziti 300 kmh, ulaziti u škarice, oprema ionako nema smisla.
 
  • Like
Reactions: CrispyKevin