Kosovo - iskustva

mojzzr1400

New member
Pozdrav svima,

S obzirom da draga i ja krećemo za Istanbul, preko Beograda, Sofije u Tursku a na povratku kroz Grčku namjeravamo proći Kosovo....

Neko mi to djeluje prilično nemirno.....kakva su Vaša iskustva?
 
Prošle godine napravio sa polovicom isti đir, vračali smo se preko kosova i sve 5 ,nema nikakvih problema ,jedino na ulazu plačaš 15 € osiguranje za motor  (y)
 
balegar said:
Prošle godine napravio sa polovicom isti đir, vračali smo se preko kosova i sve 5 ,nema nikakvih problema ,jedino na ulazu plačaš 15 € osiguranje za motor  (y)

ista stvar i prije 3 godine...

jedino ako misliš na novonastalu situaciju sa srbijom, to ne znam...

ali ako ideš kroz makedoniju-kosovo-crna gora-hr, opet bi trebalo biti sve ok, mada ne znam ni da li bi uopće imao ikakvih problema da ideš i direkt na srbiju iz kosova...

da, znam, napisal sam ustvari sve ono kaj si i sam znao... :mrgreen:
 
Sve 5! Izbjegavaj Mitrovicu i taj dio, a ostalo je ok. Prizren posebno preporučam i Dokufest. Ove godine je od 7.-15. srpnja pa ako ste tad potrefite, onda je grad posebno živ. Jedino je malo problem naći smještaj u to vrijeme, al može se. Ne znam s koje strane prolazite i kuda dalje idete, al ima puno opcija kako do tamo i kuda dalje. Najbrža veza s CG i našim primorjem je od Prizrena prema Skadru. Dobar dio je nova albanska autocesta. Ako hoćete upoznat Kosovo onda od Prizrena idete prema Peći. Dosta toga se ima vidjet putem, a Pećka klisura i tamošnje pastrve preporučam. Od Peći idete na Rožaje pa onda dalje uz Taru pa ili prema primorju ili preko Durmitora za BiH. Uglavnom, ako ne idete na sjever, drugo je sve 5 i ako se i odlučite provesti koji dan na Kosovu, nećete se pokajati.
 
Ma nista ne brini, samo nemoj nositi majicu Kosovo je Srbija :mrgreen:
 
drabotic said:
ista stvar i prije 3 godine...

jedino ako misliš na novonastalu situaciju sa srbijom, to ne znam...

ali ako ideš kroz makedoniju-kosovo-crna gora-hr, opet bi trebalo biti sve ok, mada ne znam ni da li bi uopće imao ikakvih problema da ideš i direkt na srbiju iz kosova...

da, znam, napisal sam ustvari sve ono kaj si i sam znao... :mrgreen:


Prošle godine u 8. mjesecu nas nisu pustili iz Raške prema Mitrovici, iako smo to i znali! Tamo se u to vrijeme situacija prilično zakuhala! Nastavili prema Makedoniji preko Kopaonika i nismo požalili!
 
pozzz,
dal je netko išao cestom

Berane (CG) Andrijevica - Rugovska klisura - Peć


logičnije je Berane - Rožaje - Peć ali trebalo bi proći Rugovsku klisuru
 
mali_bandit said:
pozzz,
dal je netko išao cestom

Berane (CG) Andrijevica - Rugovska klisura - Peć


logičnije je Berane - Rožaje - Peć ali trebalo bi proći Rugovsku klisuru

Bio sam tamo sa kosovske strane. Nema graničnog prijelaza, tj. cesta je prekinuta. Nekakve stijene, vjerojatno namjerno obrušene da se blokira prolaz. Čak i da se može proći, vjerujem da se radi o težem prekršaju pošto se radi o granici, a nema prijelaza. Inače, klisura je interesantna. Lijepa je priroda i ima par dobrih restorana gdje nude svježu pastrvu. Jedan ima uz restoran i bungalove. Jedini prijelaz s te strane (koliko je meni poznato) je preko Rožaja.
 
Čudno jer na kartama postoji cesta no nemože se znati za prijelaz  :misli:
koliko je ta klisura dugačka s obzirom da bi ju onda trebalo obići iz Peći odnosno po njoj se i vratiti?
 
mali_bandit said:
Čudno jer na kartama postoji cesta no nemože se znati za prijelaz  :misli:
koliko je ta klisura dugačka s obzirom da bi ju onda trebalo obići iz Peći odnosno po njoj se i vratiti?

cesta je baš blokirana, osim stijena mislim da je čak raskopano bagerima. dok sam ja bio tamo činilo mi se da nema nikog u blizini, al pretpostavljam da su do sada uspostavili nekakav nadzor.
nije daleko od peći. možda je do same granice 20ak km. al dovoljno je proći 10ak km da se stekne dojam klisure. nema nekih posebnih sadržaja za provesti cijeli dan. odveze se tom zavojitom cestom koja ide uz stijene i kroz tunele. putem se može na prikladnom mjestu spustit do rijeke, okupat se, pojest ribu u nekom od restorana i nazad. u vrh glave 2-3 sata. računaj tamo i nazad 20-30 km :) jedino ako potrefiš vikend zna bit gužva jer im je to popularno izletište. ja sam bio džipom i bio je vikend. više sam vremena proveo u mimoilaženju nego u vožnji. cesta je dosta uska.
 
Da li ti je bitno da ides preko Kosova? Mozes proci preko Albanije i Crne Gore i zaobici taj dio.
 
Tananda said:
Da li ti je bitno da ides preko Kosova? Mozes proci preko Albanije i Crne Gore i zaobici taj dio.

2Mali-r
mislio sam ubost sa crnogorske strane onaj prijevojčić na 1840 m i proć klisuru no izgleda da bu to ipak skretanje iz Peći nije puno km

2Tanada
Nije bitno ali već mi dosadilo prek Tirane ...Elbasana... ili Dracha a moglo bi biti neugodno uć na Kosovo sa sjeverne strane, mislim da u Mitrovici i Prištini nemam kaj tražiti
vraćat ću se preko južnog dijela Albanije dakle od Sarande na Vloru
 
kroz srbiju,u Kosovo presao na granicnom prelazu "merdare" 15tak kilometara prije granice(srpska strana,mjesto mislim da je podojevo),je toliko losa cesta da je to strasno,van mjesta odroni stjenja,nisu veliki,no nisu ni malil,rupe u asfaltu od 10tak cm dubine...blagi uzas...
preporucujem da pogledate "turbe" sultana ...nekog  :mrgreen: nisam zapamtio,mjesto "Mazget" juzno od Pristine,malo povjesti:
poslije kosovske bitke gdje hrabra srpska vojska gubi rat s turcima :mrgreen: u tom mazgetu,postavljaju zasjedu,docekaju i krknu sultana,sultanovo tjelo se nosi u tursku,no tu gdje je sultan iskrvario njegova je zemlja tkz "turbe" e da...sultan se zvao MURAT  8)
ugl. treba pogledati,cuti pricu cjelu...zanimljivo  (y)
Specijalitet e sad ga jebi...albanski kosovski...kako god zove se "FLI" nesto ao slojevita palacinka,s vrhnjem i sirom i ..mmmmmm  :0648: :mrgreen:
 
balegar said:
Prošle godine napravio sa polovicom isti đir, vračali smo se preko kosova i sve 5 ,nema nikakvih problema ,jedino na ulazu plačaš 15 € osiguranje za motor  (y)
i ove...cijena je ostala ista  (y)
 
Pozdrav. Da sada ne otvaram drugu temu samo da vas pitam treba li mi međunarodna vozačka za otići u Srbiju???
Imam obavezu tj pir u Vojvodini a neću imati vremena za napraviti tu međunarodnu a ne ide mi se busom gore  :sad:
 
Ja sam jednom radio tu vozačku za zapad, al mi ni dan danas nije jasno čemu sam dao 170 kuna il koliko je već bila...za Srbiju, šta će ti bre tamo vozačka uopće?  :mrgreen:
Ne treba.
 
singlica said:
Pozdrav. Da sada ne otvaram drugu temu samo da vas pitam treba li mi međunarodna vozačka za otići u Srbiju???
Imam obavezu tj pir u Vojvodini a neću imati vremena za napraviti tu međunarodnu a ne ide mi se busom gore  :sad:
netreba ti medjunarodna vozacka dozvola,cak ti netreba vise ni zeleni karton  (y)
 
da,mislim od 4. mjeseca  (y)
no i dalje je potrebna naljepnica zemlje iz koje dolazite...inace kazna je 3000 dinara(cca280kn)  :LOL: