Kotač cvili

veliki

New member
Stavio sam nove pirelli gume na beverly i sad kad krenem cvili prednji kotač ko lud. Kad pritisnem prednju kočnicu moralo bi prestati ako su pločice na kočnici,,,ali i dalje cvili. Malo me strah da nisu nešto zahebali kad su mjenjali gume. Ako ima neko iskustvo s takvim kvarom,,,molim,,,za pomoć.
 
moj bi prvi odgovor bio da su plocice od kocnica. ali i sam kazes da kad stisnes kocnicu, cviljenje ne prestane. mozda su ti dok su stavljali kozac nazad na mijesto zeznuli lezajeve, a to ti moze bit opasno ako vozis brze, a kotac blokira... pogledaj to dobro, nije za igrat se!!!
 
Pa kak mi mogu zeznut ležaj ako su samo gumu mjenjali???? :misli:
Nije mi to jasno. Kad se mjenja guma onda se vadi osovina iz kotača ili što. Ako je to tako onda vrlo moguče da su nešto zahebali (mislim da bude mrtvih ako je to istina).
Pošto su ležajevi?? da se pripremim ako je to, :(
 
pa moras skinut kotac da bi promjenio gumu. meni su na skuteru otisli lezajevi i platio sam svaki oko 30 kn. znaci oba 60. neznam koliko ce doc za beverly, ali nebi trebali bit starasno skupi.... moguce je da kad su vracali kotac na mijesto da su pogodili lezaj sa onom, ajmo rec "osovinom" koja prolazi kroz njega.
 
Probao sam zavrtiti prednji kotač i ne čuje se nikakvo struganje ili cviljenje.
Ako su fakat nekaj oni krivi onda me se moraju paziti. :x
 
pa jel prestalo zvilit?

skini kotac i rastavi celjusti i ocisti ih.da ti pakne nisu stisle disk dok si vracao nazad kotac?sve rastavi i sastavi,oprezno.i pazi kocnice da stisnes par pura rucicu kocnice nakon kaj rastavis pakne zato jel kada skidas pake one nakon toga imaju prazan hod.ja sam skidao zadnji kotac i nosio da mi skinu gumu s felge i stave nogu gumu,i kad sam vratio kotac nazad,cvilio je ko lud.i nakon toga sam rastavio celjusti i ocistio celjusti i kad sam slozio nije vise cvililo.problem je bio da pakne i kaliperi nisu sjeli do kraja pa su cijelo vrijeme ukrivio gulile pakne po disku i cvilile.
 
jeli cvili kao da stiropolom vučeš po staklu, ili je drugačiji zvuk?

ako je ovaj stiropolski podmaži predio između puža km/sata i kotača. ako cviljenje prestane, onda rastavi kotač i nabij masti u taj puž na strani prema kotaču
 
Nije bitno ko je montiral, nego da je zajebo. Bil sam jučer kod prijatelja koji ima servis i zamislite,,,uzel je dole kotač okrenul jednu pločicu sastvail i sve je ok. Pa nemogu vjerovati da su naopak nekaj okrenuli, a kao super majstori...koma. :palacdolje:
 
veliki said:
Nije bitno ko je montiral, nego da je zajebo. Bil sam jučer kod prijatelja koji ima servis i zamislite,,,uzel je dole kotač okrenul jednu pločicu sastvail i sve je ok. Pa nemogu vjerovati da su naopak nekaj okrenuli, a kao super majstori...koma. :palacdolje:

Ne misliš valjda na disk pločicu, jer one su različite i nemogu se okretat
 
Kupiš gume, montaža besplatna. Oni sve rastavljaju jer su specijalizirani servis za motore.
Okrenuli su naopačke neku drugu pločicu koja se okretala i cvilila ko luda, a inače se zaglavi i ne okreče se. Kad se to složilo ---majka---
 
rednyaW said:
ček samo malo... ti si dao nekome da ti namontira kotač??

kaj si rođen bez ruku il kaj?

aj zeleni ne jebi pa nisu svi za prvi ročkas dobili var aparat i set gedora ko ti :jesus:
 
Pa daj mi reci zakaj da nekaj radim sam akomi to neko napravi badava, a to kaj su nesposobni,,,,kaj ja tu mogu. Drugi put sam uzimam kotač dole. :misli:
 
veliki said:
Pa daj mi reci zakaj da nekaj radim sam akomi to neko napravi badava, a to kaj su nesposobni,,,,kaj ja tu mogu. Drugi put sam uzimam kotač dole. :misli:

pa baš zato jer ti to radi neka budala i onda ti kotač cvili...  :jesus:
 
Ti ne samo kaj si se rodil sa svečicama i gedorama u rukama, nego i sa jako velikom galvom. Pa treba strpati tu svu pamet negdje :jesus:
 
veliki said:
Ti ne samo kaj si se rodil sa svečicama i gedorama u rukama, nego i sa jako velikom galvom. Pa treba strpati tu svu pamet negdje :jesus:


but hey... ja bar nisam ograničen samo na skuter  :jesus:
 
veliki said:
Nije bitno ko je montiral, nego da je zajebo. Bil sam jučer kod prijatelja koji ima servis i zamislite,,,uzel je dole kotač okrenul jednu pločicu sastvail i sve je ok. Pa nemogu vjerovati da su naopak nekaj okrenuli, a kao super majstori...koma. :palacdolje:
Bitno je bitno...ja se prvo raspitam pa onda tek napravim (y)
 
Pa kaj vi fakat ne kužite da ja tu nisam doma, po takvome bi se svi u sve morali kužiti. Treba vjerovati drugima, ali vidim da je to malo teže. :misli: