Koža, gore tex ili... ?

alien

New member
Dakle, zanimaju me hlače, recimo tako, touring verzija...
U zadnjih par godina obzirom da je bio chopper u pitanju imao rebe sa štitnicima, podstavom i onim nekim dodacima, uglavnom very lovely obzirom na motorin i način vožnje... Sad je drugačiji motorin pa se mislin nabavit neke druge hlače (ajme, polomim se dok napišem hlače jer mi automatski ide gaće...  :D) koje neće bit sa milion protektora kao sportske al da imaju pravu funkciju u slučaju ne daj bože nečega...
Jaketa je inače kožna Shoeijeva pa nekako automatski idu i kožne hlače/gače al san zaboravija šta je s njima liti...davno ih imao prije 10-ak godina...sad su se smanjile... :mrgreen:
Ili možda gore tex al njih stvarno nisam nikad imao pa ne znam primjerice kakve su "po asfaltu" ...itd...
Neki drugi materijal?
Ajte neki smisleni prijedlog da se odlučim jer sam neodlučan.

P.S. ima li šta jeftinije u Sloveniji?  :mrgreen:
 
pa dobra ti je i koza i gore tex,zavisi sta ti se vise sviđa.ja nosim kozu i po ljeti mi nije bas ugodno,znojim se pa moram otvoriti sve patente da me hladi vjetar pa je onda ok.mislim da gore tex radi ra principu da propusta zrak iznutra vani ,a ne obratno :misli: pa mozes biti kompletno zakopcan a opet ti nije vruce.
 
Ja sam na Corduri/gorotexu.
dobro uglavnom se vozim po gradu i ne bas brzo, tako da mi je daleko zgodnije nego kuhati se u kozi.
e sad ako si pretezno u gradu mislim da ti je tkanina bolji izbor, a za put, ne znam, nisam probao kozu (ajd dobro imam jaknu ali se stisnula od godina) tako da ????  :misli:
 
Za put/putovanje mi sve to triba, dakle ne za grad...
 
Jbg, mozda bi koza bila bolja (makar osobno dajem prednost umjetnim matrijalima) veli frend da kad je opal da se koza samo nabrusila  a tkanina raspala. Ali nakon pada ja bi svejedno kupio novu opremu, tako da  :misli:
Mislim da tijelo u corduri/goroteksu, lakse dise.
 
Ja se baš nebi složio s tom tezom da je u textilu manje vruće.Nedavno sam bio na proputovanju do Hvara, imal sam ixs-ove textilne hlaće i mogu reć da sam se totalno skuhal(tak sam bil mokar da mi se sve smežurala koža) a gore sam imal kožnu jaknu i tu nije bilo nekih velikih problema, naravno malo se uznojiš ali ništa pre strašno.
 
Mozda da su ti cilindri na instrument ploci bi ti bilo toplije za gornji dio, ali bi ti zato za noge bilo cist ok.
Ma ja dole imam traperice a gore crnu Uvexicu od cordure, pa me za noge bas lijepo grije topli zrak od motora koji je oklopom lijepo usmjeren ka nogama  :mrgreen:
 
kad je vruće znojiš se i bez opreme.
ja preferiram corduru iako nebi ima ni protiv jednog kožnog odijela 8)
 
Dok sam sebi gledao koje hlace da uzmem i od kojeg materijala naletio sam na stranom forumu post od lika koji ima jedno i drugo komplet odijelo te je bas na slicnu temu odgovorio da je on ljeti zadovoljniji sa kožom a zimi,kad je kiša..... gorotex

Koža se napuni ipak malo vodom i tesko se suši,oteža.... a gorotex ipak se brže suši,topliji je pri nizim temp itd....

Uglavnom rekao je da na putovanja gdje ne zna kakva ce temp i vrijeme  biti uvjek nosi gorotex

PS. samo sam znaci ukratko prenio ono što sam zapamtio bez iskustva sa gorotexom

Što se tice vrucine meni u kožnoj jaketi i na najvecoj temp nije vruce dok brzina ne padne ispod 30-40kmh, otvorim si patent od rukava i nastane promaja ispod jakete  :mrgreen:
 
A znate sta mene stalno kopa (već godinama). Odijela naših pandura motorista .
Dečki su po cijele dane u njima i uvijek su zakopčani  :shock: :misli:.
Baš me zanima dali su im ta odijela tako dobra da se da izdržati ili su im propisi tako strogi da moraju biti zakopčani (što znam da moraju ali ipak) ..
Ajde znam da vas ima na forumu pa mi riješite tu enigmu  (y)
 
Ajd pitiat cu decke kad ih vidim.
 
Dakle,  sve mi miriše na kožu...naime ja isto iman kožnu jaketu i liti iman ispod nje samo kratku majicu i neman nikakvih problema osim ako ću stat na mistu 20 min na srid sunca...Al da san i u samoj majici mislim da bi tada bilo isto...
A šta se tiče kiše iman kišno odijelo iako u slučaju kiše više volim opciju stat u prvom restoranu... :mrgreen:
Jel to onda dosadašnja priča baca na kožu????  :misli:
 
alien said:
Dakle,  sve mi miriše na kožu...naime ja isto iman kožnu jaketu i liti iman ispod nje samo kratku majicu i neman nikakvih problema osim ako ću stat na mistu 20 min na srid sunca...Al da san i u samoj majici mislim da bi tada bilo isto...
A šta se tiče kiše iman kišno odijelo iako u slučaju kiše više volim opciju stat u prvom restoranu... :mrgreen:
Jel to onda dosadašnja priča baca na kožu????  :misli:

Pa ja svakako glasam za kožu  (y)
 
Imam i kožu i Corduru. Koža za ljeto i toplo vrijeme te za grad i kraće vožnje. Cordura za temperature do 24-25 stupnjeva i duže ture.

U koži mi tijelo puno bolje diše, pa je za toplije vrijeme zakon, ali je Cordura za promjenjivije vrijeme puno bolja, osim za konstantne temperature iznad 25 stupnjeva (npr 6., 7. i 8 mjesec).
 
ja sam na kraju doso do kombinacije kozna jakna i tex hlače. U kozi mi je nekako manje vruće po ljeti, bolji mi je osjećaj u voznji a kad negdje sjednem ili dodjem na susret tex hlace su mi udobnije za stajat/sjedit
 
Jel ko pita policiju? Koliko znam on su svi u kožnim odijelima! Di je Sledge?  :misli:


:mrgreen:
 
Pito sam ja jucer drota, ali je bio u onom platnenom i uredno raskopcan, veli da je vruce, ali on je svaki dan x sati na motoru, kaze da se ne cuva, ne bi dugo radio.
 
mislim da je ova kombinacija najbolja (po mom mišlenju) i to: zimi isključivo goretex/cordura-gornji i donji dio, a ljeti odijelo od perforirane kože (koža s rupicama). e sad da li ima dvodijelno odijelo s rupicama, neznam. :misli:eek:va kombinacija je kad se ide na put. a za po gradu postoje jaketice od mrežastog umj. materijala. :wink:
 
Sinna said:
mislim da je ova kombinacija najbolja (po mom mišlenju) i to: zimi isključivo goretex/cordura-gornji i donji dio, a ljeti odijelo od perforirane kože (koža s rupicama). e sad da li ima dvodijelno odijelo s rupicama, neznam. :misli:eek:va kombinacija je kad se ide na put. a za po gradu postoje jaketice od mrežastog umj. materijala. :wink:

e sad ga ti o rupicama, mrežicama...ko da slušam Will i Grace!  :mrgreen: