Kračenje auspuha ili...?

Tomos

New member
  Da li bi se skračivanjem auspuha izgubilo nešto više od 10-15 cma titana,mrežice i vune? Mislim na  performanse,rad mašine, potrošnju i sl.  :misli: Dakle,zbog drukčijeg položaja auspuha od orginala nemogu montirat kofer, fali mu valjda 3 centa da sjedne. Prva opcija je bila grijat, premodelirat kofer i dodat komad alu lima kao toplinsku izolaciju ali postoji mogućnost da se u tom procesu pomakne utor koji bi trebao sjest na nosač. E sad, rezat, topit ili neko ima možda kakvu pametniju ideju?
 
Ja sam kratio topove za nekih 10 cm..i koliko sam uspio promjetit, ništa se nije promijenilo, osim zvuka
 
Probaj skratit/drukčije presavit ulaznu cijev u lonac, pa ga možda nećeš morat skratit.
 
Tomos said:
U kom smislu? Glasnije, reskije dublje?


glasnije u svakom pogledu...    znao i vatru zarigat tu i tamo...    :D      skraćivao Mivv od 636
 
zokx said:
Probaj skratit/drukčije presavit ulaznu cijev u lonac, pa ga možda nećeš morat skratit.

Ili ju probat malo zakretat, mijenjat će se položaj topa sigurno
 
Ja sam skratio nekig 10-ak cm svoj akrap, bio mi poslije preglasan, rastavio ponovo i natrpo vune više i sad je ko bog  :wink:
 
skrati ga 10tak cm i bit će dobro, ako nećeš kratiti onda savij cijev ko što su već rekli
 
Kraćenje topa je (možda) ipak najjednostavnija opcija.

Ako će kratit cijev, to mora napravit na sredini između spoja sa granama i topa, kako se
ne bi morao zafrkavat sa konusima. Ali iz priložene slike vidi se da bi to bilo dosta nezgodno.
A i morao bi kemijat oko nosača topa, odnosno morao bi ga stavit niže.
Okretanje topa je problem zbog toga što je tri-oval, odnosno, opet kemijanje s nosačem.

Možda ipak, 5,6 ili 7 cm skraćenja je najugodnije rješenje.

A na kraju krajeva, veličina nije bitna  :mrgreen:
 
Da ne citiram svakog posebno...        ...savijanje,  kračenje ulazne cijevi ili zakretanje je nezgodno jer osim što se radi o titanu ima za posljedicu i pomicanje jednog djela na samoj cijevi na koju se oslanja centralni nogar pa bi trebao i tu onda nešto izmajmunirat.  Po mojim nekakvim mjerenjima bi trebao cvaknut 13-15 cm lonca, a onda pak ne bi volio da se počne dešavat , kao što je netko napisao, riganje vatre (pogtovo) ili drastično povečanje buke jer je sad, po meni, taman u okviriima neke opće  kurtoazije. Probao sam ga kod nosača na silu navuč par cm-a niže ali jedva i niš se ne bi drastično promijenilo..
 
suvozac-ica a vjerojatno i ti cete smrdit po dimu iz aspuha tako da uzmes i tu opciju
 
Branko-ST said:
suvozac-ica a vjerojatno i ti cete smrdit po dimu iz aspuha tako da uzmes i tu opciju
iovako ce se cut po dimu , skrati ga bez razmisljanja i jos ce ti lipse izgledat kraci ,ako bude malo glasniji uvjek mozes ubacit piksnu na izlazu, ako ga budes kratio ubaci malo staklene vune ako nije nov auspuh.
 
mario045 said:
iovako ce se cut po dimu , skrati ga bez razmisljanja i jos ce ti lipse izgledat kraci ,ako bude malo glasniji uvjek mozes ubacit piksnu na izlazu, ako ga budes kratio ubaci malo staklene vune ako nije nov auspuh.

Ma što se tiče estetike već bi ja njega recnuo, nego nuspojave me muče... sad još i o dimu moram razmišljat! Nov, a od 4. mj. prošle godine, tolko nov. Bar da sam ga zgulio malo pa mi ga nebi bilo tolko žao! :mrgreen:
 
Jel mi se cini ili je to Serdarevic auspuh? Ja sam kod njega kupovao za TDM-a i odmah sam ga trazio da ih skrati za 10cm u odnosu na originale bas radi bocnih kofera.. Najbolje ti je njega nazvati i on to napravi da se nista ne kuzi..

Btw zvuk ce biti dublji!  (y)
 
Baš ovih dana namjeravam skratiti svoj auspuh za 10-tak cm jer mi je predugačak (iz estetskih razloga), pa ako ti nije sila i žurba, pričekaj pa ti javim kako je ispalo! Inače, motor ti postaje glasniji rezanjem i skračivanjem auspuha!
 
tenere said:
Jel mi se cini ili je to Serdarevic auspuh? Ja sam kod njega kupovao za TDM-a i odmah sam ga trazio da ih skrati za 10cm u odnosu na originale bas radi bocnih kofera.. Najbolje ti je njega nazvati i on to napravi da se nista ne kuzi..

Btw zvuk ce biti dublji!  (y)

Cini, Akrap,  i daleko mi Serdarević, a na motoru sam svaki dan tako da skidanje i slanje nije opcija. Ako bude bit će kučna   :chainsaw: !  :mrgreen:
 
kliker-vk said:
Baš ovih dana namjeravam skratiti svoj auspuh za 10-tak cm jer mi je predugačak (iz estetskih razloga), pa ako ti nije sila i žurba, pričekaj pa ti javim kako je ispalo! Inače, motor ti postaje glasniji rezanjem i skračivanjem auspuha!

Ne, nema žurbe.Ajd, pa nabaci sliku, dojmove.... 
BTW, koji spuh?