kreda za poliranje - ST ?

Tutty

New member
Dakle splicani i svi koji bi mozda mogli znat, triba mi ona plava kreda za fino poliranje tj. sjaj

gleda sam u ovim vecim centrima tipa (pevec, solin građa i brodomerkur) al oni imaju samo purol pastu a ja bi tija bas kredu

zna li ko za koju manju spec. trgovinu il sta vec di ima toga


hvala unaprijed  :wink:


 
Pogledaj u Kemilaka u dubrovačkoj  (y)
 
e fala  (y), idem sutra


 
Jedino di je budeš našao je u Inox profil na TTTS-u jerbo san ja isto tako tražija svugdije i jedino je tamo imaju.Kupuje se na grame.  :mrgreen:
 
a koliko triba za polirat rubove na dvi felge

i kolika je cijena
 
treba ti komad veličine kutije cigareta ali nije skupa pa uzmi veči kom.Cijena je oko 40KN
 
najkvalitetnije krede (paste) koje sam uzimao za poliranje ( a potrošio sam ih više kila) bile su kod Dental Centra Marušić  (za zubnu protetiku) i koristio sam ih za poliranje zlata .....  (žuta gruba crvena fina)









Tutty pošto se znamo javi se pa ču ti nači paste da ne kupuješ, ubiti javi se pa ćemo to ispolirati za 20 minuta.... :mrgreen: :misli:
 
preskupe su za te stvari a ako je dobra za zlato ne treba znaciti da je dobra i za aluminij,

Dovoljna je obicna univerzalna bijela kreda a zatim "grubljom" polir pastom
 
corky said:
najkvalitetnije krede (paste) koje sam uzimao za poliranje ( a potrošio sam ih više kila) bile su kod Dental Centra Marušić  (za zubnu protetiku) i koristio sam ih za poliranje zlata .....  (žuta gruba crvena fina)






Tutty pošto se znamo javi se pa ču ti nači paste da ne kupuješ, ubiti javi se pa ćemo to ispolirati za 20 minuta.... :mrgreen: :misli:

e hvala na pomoći al posto sam sad motor rastavija skroz, volija bi sve sam napravit, felge su pobrusene skroz do  najfinijeg vodenog i sad jos fali samo da izvucen sjaj, a to nema bas puno posla

sad su mi poceli praznici pa cu to dovrsit sljedeci tjedan
 
Takodje pogledaj u Hoby-A U Kaštelima(di je emezzeta) pa desno od prkinga onaj dućan "sam svoj majtor):)
ja sam tamo bia naša prošlo lito tu kredu i pasu! za neku "siću" cc30tak kuna ima plava kreda i siva!?
 
:misli: A mene bi interesiralo de u Zg-u ima jer je moja već pri kraju , nesećam se de sam ju davno kupio.... e a trebam i info. ako je netko sreo pastu za poliranje u srebrenoj tubi pod imenom "Langsol" to je njemačka pasta i fakt je fenomenalna, al taj dućan de sam ja  nabavljal više nepostoji, a fakat mi treba ......
 
:cbanana: E evo nabavio sam i slikice, molio bih informacije ako itko išta zna o  ovim dvjema pastama, koje služe za krajnji duboki sjaj, i završni sloj, jer poslije njih dosta dugo netreba ponavljati postupak, i stavarno su do sada najbolje što je kroz naše (uglavnom oldtimerske) radione prošlo.
:starac: Mi to uglavnom koristimo nakon krede i strojnog poliranja.
      :eek:pakoljut: (ako vam je negdje zapela za oko u nekim kemobojama, i sličnim prodavaonama, naime , ja sam to kupovao u jednoj kemoboji koja je bila u zgradi pored igrališta NK Jarun, ali je davno odselila negdje , a nitko nezna gdje...)
 
:misli: Evo još slikica...
:wink: a ako ju nađete i u Splitu ili bilo kojem dijelu lijepe naše, ja odma po to dolazim, a i ni Slovenija mi nije nakraj svijeta, samo da znam gdje da idem, ili eventualno neki broj telefona i sl.,...
 
:misli: Razočarali ste me..... pa kaj nikome netreba duboki sjaj....
 
Pa vjerovatno nikome netreba duboki sjaj.Meni se sviđa visoki sjaj  :mrgreen: .Ja sam uz standardnu kredu i četku za poliranje imao svojevremeno i nekakvu tekućinu za poliranje mesinga neznam kako se zove ali sam siguran da je ima kupiti u brodomaterijala odnosno u prodavaonicama brodskih potrepština,boja i lakova a koristi se za poliranje okova,mesinganih pločica.Provijerim ovo dana pa ti javim ima li kod nas u ST  :mrgreen:
 
silvije said:
Pa vjerovatno nikome netreba duboki sjaj.Meni se sviđa visoki sjaj  :mrgreen: .Ja sam uz standardnu kredu i četku za poliranje imao svojevremeno i nekakvu tekućinu za poliranje mesinga neznam kako se zove ali sam siguran da je ima kupiti u brodomaterijala odnosno u prodavaonicama brodskih potrepština,boja i lakova a koristi se za poliranje okova,mesinganih pločica.Provijerim ovo dana pa ti javim ima li kod nas u ST  :mrgreen:
:naklon: hej, jel se našlo, to nešto, i kako se zove....ima navodno i od 3M-a , al ja neznam  di da to tražim....
 
Ogi said:
:cbanana: E evo nabavio sam i slikice, molio bih informacije ako itko išta zna o  ovim dvjema pastama, koje služe za krajnji duboki sjaj, i završni sloj, jer poslije njih dosta dugo netreba ponavljati postupak, i stavarno su do sada najbolje što je kroz naše (uglavnom oldtimerske) radione prošlo.
:starac: Mi to uglavnom koristimo nakon krede i strojnog poliranja.
      :eek:pakoljut: (ako vam je negdje zapela za oko u nekim kemobojama, i sličnim prodavaonama, naime , ja sam to kupovao u jednoj kemoboji koja je bila u zgradi pored igrališta NK Jarun, ali je davno odselila negdje , a nitko nezna gdje...)
e fakat ste banana, pa kak da ja polioram kad sam sve potrošil, a nigde nema za kupiti, ili samo ja nemrem nać.....  :koka: