Kredit-Leasing

Aureus

New member
Pozdrav dugo me nije bilo , a otkako sam prodao tzr-a jos vise me pukla zelja za motorom .

Imam par pitanja a mozda se netko i na forumu nadje da pomogne ,

ovako , planiram kupiti motor (veliki  :LOL: ) i sad dolazi do glavnog problema - lova. love se mozda i ima ali za neke druge slucajeve .

E sad konacno pitanjce jel ima netko sa foruma trgovinu ili netko zna neku trgovinu koja prodaje polovne/nove motore na leasing i slicno ... Opcija je ova placu  koju primam preko ugovora je ona osnovna cca 1800 kn , uglavnom to sjeda na karticu Hypo - Slavonske banke i to je manje od pola moje place tako da do nekih 1500 kn ratu bi mogao placati sa kartice.

Znaci koja trgovina ima neke ugovore sa bankama da ja mogu uredno dobiti lovu za motor , postoji i mogucnost da motor glasi na vlasnika dok ga ne otplatim skroz ,..

I da najbolje bi bila neka R1 -ca  (y)

Uglavnom ako imate bilo kakvu informaciju zahvaljujem .
 
leasing mozes imat samo kao firma. ti si mislio na kredit ili sto?  :misli:

btw - svaki ducan daje i na kredit i na leasing  :wink:
 
na kredit i kartice - TF i Dzambo trade

kod njih sam ja uzimala.
 
Imam i ja jedno pitanje.
Honorarac sam več pet godina i nikako da me zaposle a otkaz neču dobiti.
Sad me zanima kako do novog motora, rata nije upitna.
znači kako čovjek koji je samo honorarac može dobit kredu.
Bio bi zahvalan ako neko zna.
 
u principu nikako...  :( bez platne liste - nema kredita. pa cak i ako tio je racun radnjih godina bio bez negativnog salda... no, nisam bankar pa mozda netko bude imao tocniji odgovor.  :?
 
Evo pošto radim sa autima ( makar više volim motore ) mislim da sam kompetentan za ovaj topic...

Leasing se može odraditi i za fizičku osobu, omjer plaće i rate mora biti 1:3 ( plaća tri puta veća od rate !!! ) i jedan isto tako kreditno sposoban jamac - ali za fizičku osobu se ne isplati leasing zbog obaveznog učešća od 20% + kasko osiguranje svih 5 - 7 godina + troškovi obrade ....

Kredit se može riješiti na 7 godina, odnosno trnutno se nude krediti sa ostatkom vrijednosti do 25% tako da rata ispada dosta povoljnija ali na kraju ostane taj ostatak koji se može opet uzeti na kredu do 5 godina.

Postoji Vam jedna varijanta za Vas honorarce ili one koji ne primaju cijelu plaću na žiro... Ima šema preko Zagreb osiguranja, mora se napraviti polica životnog osiguranja pa je najbolje da se raspitate kod njih za detalje.
Ako se radi u d.o.o. firmi onda sve ovisi o poslodavcu, ne trebaju banci isplatne liste tak da Vam poslodavac može napisati u zahtjevu plaću koja vam odgovara za ratu kredita !!!

Evo ukratko to je to !!!

P.S. Po meni je sada pametnije uzimati kredit u kunama ... CHF ide gore  :x
 
neke su banke davale kredite nezaposlenima naravno uz jamce, baš zbog neprijavljivanja,honoraraca.....
Ne sjecam se o kojoj je banci rijec ali mislim da je od ovih manjih

Google i tel. radi cuda


Inace moj prvi kredit na 3 god. mi je digla mater na svoje ime jer sam ja bio neprijavljen

Ako želiš dici  kredit preko kartice kojoj su kamate 15% odustani jer za to nisi dovoljno bogat,pricekaj bolja vremena i kupi kasicu prasicu  8)


Što se tice ovog u svezi CHF nisi u pravu jer ako dignu po najgorim predviđanjima još mi je manje nego da sam digao u € ili KN
Novinarske glupe price u nedostatku požara i piromana  8)
 
:misli:

u biti mi je sve jasno ali opet u svim trgovinama daju na 7 godina ali na osnovicu place,

tako da ja kako sam prijavljen na osnovnu placu 1800 kn mogu na 7 godina dobiti kredu do 38 000 kn , a to mi bas i nije dovoljno ...
 
1. nemaš ti dovoljno za održavanje r1 tako da spustiš prvo kriterije  8)

2. ona je ti je spora nakon 50ccm tako da rađu uzmi r6 zbog više kubika(6000ccm)  8)

3. UOZBILJI SE  8)

 
Stvarno, kud odma na r1, ne vidim niti jedan razlog zasto te r6 ne bi nakon ovog sto si vozio zadovoljila..mozda cak i polovna...
 
Aureus said:
E sad konacno pitanjce jel ima netko sa foruma trgovinu ili netko zna neku trgovinu koja prodaje polovne/nove motore na leasing i slicno ...

necu ulaziti u to sto bi a sto ne bi trebao kupiti, a covjek ipak razmislja i o kupnji polovnog...

iako, sve se skupa cini kao nemoguca misija jer je i zaposlenima tesko dobiti kredu (bar tako cujem) a kamoli kad si honorarc...  :misli: a nista - javi kad saznas jel ide ili ne ide...  :wink:
 
Jedan od nacina je da dodes do kreditne kartice i onda si miran, mozes kupiti motor na rata koiko oces (dobro ne bas koliko oces)..
Ja sam nezaposlen, student sam, a dali su mi kreditnu karticu, od tad mi se zivot promijenio :mrgreen:
 
a kolika je kamata na karticu? jer sigurno nije ista kao kredit direktno?  :misli: ja ne znam, jer mi do sad nije trebalo da znam, ali eto - bilo bi dobro saznati - zlu ne trebalo....
 
2fast4you said:
a kolika je kamata na karticu? jer sigurno nije ista kao kredit direktno?  :misli: ja ne znam, jer mi do sad nije trebalo da znam, ali eto - bilo bi dobro saznati - zlu ne trebalo....

Na puno akcija ti je beskamatno, a troskova obrade nema....ovisi o dogovoru auto kuce i karticne kuce...
 
dobro , nije ni bitan toliko motor mislim model mozda radje nesto drugo odaberem no r6 nikako ne neke pojedinosti mi se ne svidjaju ...


Opet kazem za 38000 kn sta mozes kupiti ... blago receno jako tezak izbor. naravno ni ne pomisljam o necemu starom nebi volio 50 %  vremena gurati motor...

2 fast koja kartica/banka koliko rata ?
 
2fast4you said:
a kolika je kamata na karticu? jer sigurno nije ista kao kredit direktno?  :misli: ja ne znam, jer mi do sad nije trebalo da znam, ali eto - bilo bi dobro saznati - zlu ne trebalo....

Aha, mozda smo se krivo skuzili, ja ne mislim na revolving kredit preko kartica, tu ima ta kamata od desetak posto i te sheme...ovo sto ja koristim je jednostavno kupovina na rate...
 
E tommee pitanje o karticama je trebalo biti tebi upuceno  :mrgreen:


znaci koliko rata max ? koja kartica/banka s kojom kucom imaju sporazume (ako znas)

koliko iznos place utice na kredit i tako to ,


ako ti se da malo poblize objasniti please :) 
 
Mmmm, nemam ja place tak da me cudi kak su mi ponudili karticu...ovako vecinom sto se nudi, a mozes vidjeti i po reklamama u moto pulsu npr... su kupovina na rate i uvjek su navedeni american diners i master card..a varira rok otplate do 5 godina...
Ovo koja kuca s kim ima sporazum se nas ne tice, ti ako dobijes karticu dodes u trgovinu i ako oni prodaju na rate na karticu koju ti imas to je to, dalje je sve njihov posao...uglavnom cilj bi bio doci do nekih od navedenih kartica a onda bi sve bilo lakse....
A sto se tice banaka, trebao bi ih obilaziti i objasniti kako tebi stizu pare i neka od njih bi ti mogla ponuditi karticu....
 
Aureus said:
Opet kazem za 38000 kn sta mozes kupiti ... blago receno jako tezak izbor. naravno ni ne pomisljam o necemu starom nebi volio 50 %  vremena gurati motor...

Za te pare možeš kupiti odlican motor koji nece biti puno star, ako potražiš možeš kawu naci i par mjeseci staru jer nova 600ccm vec pocimlje od 48 000
Zeca također koju god starog


Ti motori uz normlno održavanje i normalnog vlasnika zasigurno nece gurati nitko još ovih 4-5god min.


 
Ako je neko upoznat sa americanom,,imam tu karticu samo se bojim kolika bi mi bila kamata.
Nije loša ideja,,, (y)
samo neznam ko bi dao 60000kn na karticu :misli: