Kredit-Leasing

sutra mi kolega donosi neku ponudu gotovinskog kredit pbz-a

malo mi je nerealno ali ajd kad donese da pogledam , daju kredit do 40 000 kn na osnovnu placu , i to neka jako mala kamata,

on dize 25000 kn  a za 4 godine vraca 27650 sutra provjeravam to tocno pa javim dalje .
 
Aureus said:
sutra mi kolega donosi neku ponudu gotovinskog kredit pbz-a

malo mi je nerealno ali ajd kad donese da pogledam , daju kredit do 40 000 kn na osnovnu placu , i to neka jako mala kamata,

on dize 25000 kn  a za 4 godine vraca 27650 sutra provjeravam to tocno pa javim dalje .

Ako su ovi brzi gotovinski koje nudi pbz bjezi od toga kako znas, kamate i uvjeti su neljudski...jedino je papirologije nepostojeca i to je plus...
 
veliki said:
Ako je neko upoznat sa americanom,,imam tu karticu samo se bojim kolika bi mi bila kamata.
Nije loša ideja,,, (y)
samo neznam ko bi dao 60000kn na karticu :misli:

Pa ako imas karticu imas i ugovor u kojem sve pise, a mozes i na besplatni br nazvat i pitat apsolutno sve sto te zanima...

Sto su ljudi danas tako inertni :misli: Pa tocnije ce ti rec tete u sluzbi za korisnike nego mi na forumu....

Jos jednom kazem, nije isto ak uzmes revolving kredit prek kartice ili ak prek kartice kupis na rate....
 
Mislim da ti je max broj rata 36 na kreditne kartice i iznos nemre biti veći od 48000 kn.  To sam poprilično siguran. Kamate su enormne na k.k. bolje ti je odjuriti u neku banku, imati mali polog za učešće i gledaj gde daju 3 prema 1 na plaču je je tvoja mala na papiru. Zagrebača kad sam ja gledao za kredu traži 1900 kn slobodnih sredstava od tvoje plače da ti ostane nakon podmirenja ugovorene rate. To znači da nemreš ni primirisati Zagrebačkoj.
 
tako gledajuci mi se cini da tesko moze primirisat bilo kojoj jer vecina gleda kolika ti je kreditna sposobnost na papiru, a to je placa - 2000,00 kn = toliko mos placati ratu...
 
kak to računaš, 7 godina ti je 84 mj. samo ako mu je rata već 1000 kn to je 84 000 kn oduzmi kamatu za 7 godina i može si kupiti novu R6 ili sl. Ok on nema za ratu 1000 kn jer mu je trečina od 1800  svega 600 kn, a bože moj neka malo da pologa i da ne zaboravi lovu za regu, o da 12mj. na k.k. može regat.
 
kufner said:
kak to računaš, 7 godina ti je 84 mj. samo ako mu je rata već 1000 kn ......

ne racunam ja jer mi nije ni trebalo, nego ekipa u banci. stvar se zove kreditna sposobnost i boli njih dupe sta ti za to mos kupit. ako je placa 2300 znaci da ti je kreditna sposobnost 300 kuna i amen.  :mrgreen: mozda postoji neka banka koja je lezernija ali meni referent iz zagrebacke kaze tako...  :wink:
 
pa zato i kažem zahebi zagrebačku imaju previsok prag osiguranja plasiranja svojih kredita, u pbz je stvar puno bolja. Već na gornjem mojem primjeru imaš  kalkulaciju gdje mu rata može biti 600kn na 1800kn prihoda a u zagrebačkoj i sam veliš na 2300 svega 300, makar ja mislim da je 400kn.
 
gle, meni ne treba i nije me briga. kom treba nek hoda okolo po bankama i zica koliko moze dobiti. nama kao firmi radi jedan referent u zabi pa sam ga uput pitala dok sam nesto cekala. kao i u svemu, i u tome zavidi koga znas i ko tebe zna, pa kasnije vise ni ne bude vazna "kreditne sposobnost". zivile veze.
 
STobulj said:
1. nemaš ti dovoljno za održavanje r1 tako da spustiš prvo kriterije  8)

2. ona je ti je spora nakon 50ccm tako da rađu uzmi r6 zbog više kubika(6000ccm)  8)

3. UOZBILJI SE  8)


Aureus...... Nazalost, moram se sloziti sa covjekom. ako sam dobro shvatio tebi je ukupna placa 3 300 kn. Koliko god brutalno zvucalo to ti nije neka para da bi te drzala u mogucnosti odrzavanja motora.
kreni samo sa jednostvanom matematikom......

registracija - cca 3000 kn
kasko        - cca 7000 kn (i to ako imas dobre veze i poznanstva i puno puno srece)
gume        - cca 1800 kn  (bar jednom godisnje)
+ na sve to gorivo ako se mislis voziti a ne gledati motor na dvoristu

.... recimo jos i da svu opremu imas od ovog prijasnjeg motorica.

servis ti dodje cca 100 eura (mene je na 12tkm dosao 1600kn)

--------------
sta se kredita tice....evo ti konkretnih brojeva..... cbr 600 rr 2006. - 84000kn na 7 godina rata kredita 1300kn.......... dakle tebi je to skoro pola place. Ja nebi nikad ulazio u tako nesta. 
s druge strane...... znam sto je zelja i ljubav prema tome, tako da ti ne zelim suditi. jedino jedan mali savjetic...... ako nisi nikad prije nista jace vozio, mozda bi ozbiljno trebao razmisliti o tome da za pocetak uzmes 600 kubika. to isto ide ko ludo, a i u max brzini ne zaostaje puno.

eto.... u svakom slucaju sretno ti bilo u kupovini nove pile.  (y)
 
2fast4you said:
gle, meni ne treba i nije me briga. kom treba nek hoda okolo po bankama i zica koliko moze dobiti. nama kao firmi radi jedan referent u zabi pa sam ga uput pitala dok sam nesto cekala. kao i u svemu, i u tome zavidi koga znas i ko tebe zna, pa kasnije vise ni ne bude vazna "kreditne sposobnost". zivile veze.


Samo bez ljutnje! :D
 
al ima jos bolja fora.... i ako mozes pokrivat ratu od 10k mjesecno.... nemres dobit tak veliki kredit za motorno vozilo , a jos manje nenamjenski  :LOL:
 
SvenRR said:
registracija - cca 3000 kn
kasko        - cca 7000 kn (i to ako imas dobre veze i poznanstva i puno puno srece)
gume        - cca 1800 kn  (bar jednom godisnje)
+ na sve to gorivo ako se mislis voziti a ne gledati motor na dvoristu

.... recimo jos i da svu opremu imas od ovog prijasnjeg motorica.

servis ti dodje cca 100 eura (mene je na 12tkm dosao 1600kn)

Mislim da je kasko cca 30% cijene vozila .. barem su meni tako racunali u Allianzu pa sam odustao  :mrgreen:

servisi na 6000 ce mu biti cca 100 ojra
na 12000 cca 200 ojra
a na 24 vjerojatno i vise

govorim o servisu u ovlastemom servisu