Krov

mate

Administrator
Ajmo sad malo o krovovima :mrgreen:, imao sam ideju Ytonga ali zbog komplicirane konstrukcije nije izvediv. Jedna varijanta je metalna konstrukcija, onda fert, pa klasika...
 
Si razmisljal o zelenom krovu?
Gore se posadi zelenilo i kazu da ti uopce ne treba klima kak je hladno ljeti a ak je ravan, imas oazu na krovu.

Web%20911%20Walnut%20Green%20Roof.jpg


green-roof-detail.jpg


azotea-verde-3.jpg
 
Ima još zelenih opcija  :mrgreen:
 
Šišaš krov, mene zanimaju parketi :mrgreen:
Gledao sam neki maslinov parket (talijanska firma), ali 250€ m2 :shock:

A krov, betonski i onda na to klasika .... izolacija, jedna-druga i crijep.
 
Bili krov je zakon, liti ga napuniš vodom i imaš penthouse bazen za čilanje.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Mislim da je beton najbolja solucija, zauvijek si miran, a sad cjenovno zbog oblačenja iznutra i izvana, a krov je i meni trn u oko,nakon 18 godina procurila mi šindra na tri mjesta  :x
 
kalimero said:
Šišaš krov, mene zanimaju parketi :mrgreen:
Gledao sam neki maslinov parket (talijanska firma), ali 250€ m2 :shock:

Kod tebe su za poticaje pikali maslinove grane u zemlju, zamisli koliko ces ti dobiti za parket :rofl:
 
DamirK said:
Kod tebe su za poticaje pikali maslinove grane u zemlju, zamisli koliko ces ti dobiti za parket :rofl:

Dobiti ću qc .... kako kaže trgovac treba 300 godina da stablo masline bude upotrebljivo za parket.... budući da je trgovac, smanjimo malo godine i dobijemo da treba 50 godina, opet ja 2m ispod zemlje ... jedino ako onaj ludi znanstvenik Radman ne produži životni vijek na 150 godina ..... a onda u penziju sa 130 :?
 
kalimero said:
Šišaš krov, mene zanimaju parketi :mrgreen:
Gledao sam neki maslinov parket (talijanska firma), ali 250€ m2 :shock:

A krov, betonski i onda na to klasika .... izolacija, jedna-druga i crijep.
imas bambus ... povoljno  :mrgreen:
 
O parketima detaljnije kad dođem do toga ali mislim da će biti hrast. :mrgreen:

Betonski krov, ili fert, djeluje sjebano zbog težine u slučaju potresa. Inače da.
 
mate said:
O parketima detaljnije kad dođem do toga ali mislim da će biti hrast. :mrgreen:

Betonski krov, ili fert, djeluje sjebano zbog težine u slučaju potresa. Inače da.

U slučaju potresa misliš da ti oni zidovi budu preživjeli  :LOL:
 
mate said:
:LOL: Ma budu, jaki su ko bik a i tektonski su već odradili stotku. :mrgreen:

Ako betonske deke budeš radio bez stupova (ukopanih u zidove), sve ti je đabe. A ako deke budu povezane armaturom sa stupovima, onda je i betonski krov povezan i nema frke.
 
bregovljan said:
Ti si sretan čovjek. Inače se to događa 5,6 godina ranije :mrgreen:
Malo prije rata na novu kucu starci stavili Kikinda crijep...koji kompletno upijal kisu i onda curil, gotovo da zljebova nije trebalo...prodali taj crijep za sitnu lovu jer pocel rat...postala aktualna kanadska sindra..izdrzala 15-tak godina..zabili kontra letve-letve i stavili crijep..i mislili da se krov vise nikad ne dira...qrac, sad sam pol krovista sa svake strane rasturil i napravil kucice u na pol duzine krova...jbga, zelim strop 2,60m.

Inace, kaj se tice sindre, predvidjen rok trajanja je 50-60godina ali svakih 10godina ide novi sloj sindre...i to onda ispada relativno jeftino...ak racunas da novo kroviste kosta 60-70000kn(ruke, materijal, limar) konkretno na mojem primjeru govorim, a sindra nekih 12.000,00...za slijedecih 10/12 godina za prosvercati se je OK
Nazalost, mi smo predugo cekali i sva se izvitoperila, vjetar, sunce i led odradili svoje pogotovo na zapadnoj strani kuce
 
Ta kanadska prvo nabubri, a onda poslije zime sa smrzavicom počinje curenje.
Talijanska pak ima druge simptome. Nakon 12- 13 god popušta ljepilo, vjetar ju počinje odizati i trga pera. Rezultat je isti. Ja sam čak radio i ventilirane krovove sa dvostrukom oplatom, ali južna strana krovišta izdrži tek godinu, dvije duže nego bez ventilacije. Nijedna se nije baš pokazala kao trajno rješenje.
 
Pa bas z tog razloga sindru svakih 10-tak godina bi trebalo prekucati s novom, prije neg pocne se odizati i vjetar trgati komade. Maltene to si covjek ak se ne boji neke visine napravi sam u par dana, ne trebas ni limara ni majstora, eventualno ako imas nekakve kerefeke po krovu ga pozoves