Krov

Limeni krov, a ima i neka plastika cini mi se, ne trebaju jaku konstrukciju a mozes radit stogod pozelis........
 
mate said:
Nije problem u težini crijepa nego konstrukcije, odnosno nije problem nego želim što lakši krov. Probat ću još jednom razgovarati za Ytong, ako ne ide onda radim klasičnu drvenu konstrukciju. I crijep. :mrgreen:
imaš za lagani krov nekakvu švedsku imitaciju crijepa, jebeno izgleda, dosta boja , ima svoju izolaciju.Gledal sam to u Buzinu ,koliko se sječam oko 150kn m2 ali mi je to bilo previše za moju brvnaru :mrgreen:
 
mi radili adaptaciju, drveni krov izgleda 5put bolje neg klasični . rogovi 16x12 na razmak od 75 cm, preko toga daske 20mm, stirodur, daske 20mm, izolacija i crijep
 
paneli s izolacijom u obliki crijepa  :misli:
 
Ne radim vikendicu u planini pa da stavljam kanadske i švedske pizdarije. :mrgreen: Pitanje je bilo o konstrukciji, pokrov je riješen. :mrgreen:
 
na Ambienti se uglavnom nema baš niš za vidjet  :wink:

unazad 5 godina sve gore i gore, ovu godinu im škvadra javno podnosi pritužbe za kaj su platili 30,00kn za ulaznicu  :LOL:
 
Alisa said:
na Ambienti se uglavnom nema baš niš za vidjet  :wink:

unazad 5 godina sve gore i gore, ovu godinu im škvadra javno podnosi pritužbe za kaj su platili 30,00kn za ulaznicu  :LOL:

Tako je to kada ne znaju preskakati ogradu :LOL:
 
Alu konstrukcija, i sendvic limovi/paneli
Lagani i jednostavno, ali cijena,....

Drvena konstrukcija i sendvic limovi,...???
 
Yebote te tvoj krov samo 2 stranice do sada ko da pravis krov na kokosinjcu  :mrgreen:
 
jolly the roger said:
mi radili adaptaciju, drveni krov izgleda 5put bolje neg klasični . rogovi 16x12 na razmak od 75 cm, preko toga daske 20mm, stirodur, daske 20mm, izolacija i crijep
  a kakav t i je to klasican krov? A kakav ti je drveni? Kaj si stavljal drvenu sindru ?
 
Shvati to kao zajebanciju iz koje može slučajno ispasti i neki dobar savjet :mrgreen: dok savjetodavce mogu lako okarakterizirati prema načinu ophođenja prema moto svijetu izražavanom na forumu. :jesus: :mrgreen:
 
ADAM said:
  a kakav t i je to klasican krov? A kakav ti je drveni? Kaj si stavljal drvenu sindru ?
govorio sam o podkonstrukciji. pod klasičan, mislio sam na onaj s gredicama, ispunama itd. drveni je s drvenim rogovima, gredama, daskama itd. u oba slučaja, prekriveno kanalicom
 
Elias said:
Limeni krov, a ima i neka plastika cini mi se, ne trebaju jaku konstrukciju a mozes radit stogod pozelis........

ajde jedno pitanje za tebe ak vec dajes preporuku ;)

lim se šarafi šarafima koji imaju gumenu brtvu. Po ljeti se taj lim (ovisno o boji) može ugrijat na tako veliku temperaturu da ti se doslovno tope đonovi na patikama, a ako dodirneš golom kožom, eto ti opekline. Po noči se ohladi i više nego duplo.

Šta misliš kako to djeluje na ranije spomenute brtve šarafa? Ak neznaš ja ti velim. Brtve popucaju, voda lagano ulazi na mjesto spoja šarafa i drvene konstrukcije i dalje se zna. Kad imamo neko nevrijeme, najviše raskritih krovava su (vidi čuda) škole i hale sa limenim pokrovima.

Kaj se tiče šindre. Postoje 2 vrste. Na papiru (toga sranja više ni nema za kupiti) i na staklenom voalu. Ovo sranje na papiru kaj je kod nas poznatije kao kanadska šindra su uvaljivali trgovci po finoj tarifi, a oni su ubiti uvozili šindru za privremene objekte. Papir je istruno i odande dolazi do onog vitoperenja i ljuštenja. Ove šindre danas koje su na staklenom volalu su puno bolje i negdje gdje nisu takve temperaturne razlike kao kod nas ta šindra traje doslovno dugo kao i crijep. Šindra je najbolji pokrov u hladnijim predjelima, a ne kod nas gdje imamo -10 po zimi (ovu zimu ne racunam), i +50°C (ne pricamo o temperaturi u hladu) po ljeti. Mi doma na kuci imali "kanadsku" i ta otišla u vjetar, a na garaži na staklenim vlaknima. Ova na garaži još i danas izgleda kao i prvog dana, a na kuci je engobirani balance.

Onda malo o crijepu.
vidim da se spominje kako balance puca pod 100 kilašom. Pa normalno da pukne ako krkan stane na sredinu crijepa. Puca tako bilo koji crijep (imao stari jednog radnika koji je polomio pola crijepa na krovu, odkad ne radi, nema pucanja xD). Cinjenica je da je Creaton jedan od najkvalitetnijih (ako i ne najbolji) crijep na našem tržištu. Hint: probajte flexom rezati jedan tondach ili nexe i nakon toga režite creaton. Ili drugi primjer. Stavite neengobirani creaton, nexe i tondach na kišu, il uronite u vodu. Pogledajte koji ce najviše vode upiti. A ovo kaj se radi Creaton u mađarskoj to nek vas ne obezhrabruje. To je jedna od najmodernijih tvornica u europi (bio na otvorenju). Bila je opcija i gradnje tvornice u hrv, al nigdje nisu našli zadovoljavajucu kvalitetu zemlje za sirovinu ;). Ove naše tvornice u hrvatskoj ni nemaju love za poštene kalupe. Nije ni cudno da im crijepovi izgledaju kak izgledaju.

ako koga još zanima šta o ravnim krovovima, mogu i tu dati doprinos, to mi je bila tema diplomskog  :0648:

eto, iskustva covjeka od struke, koji se prije zavrsetka faksa narintao ko budala na krovovima  :LOL:
 
jebem ti limeni krov :palacdolje: susjed ima na kući, kad pada jaka kiša ili tuća nemreš spati
 
Aj jos malo o ravnom krovu,... Cak me zanima nekakv dio po kojem se moze cesto gaziti, neka kao korvna taraca/terasa,... Radio bi zeleni krov, kombinacija sljunak, zelenilo, itd,... Cca 90m2
 
I moj susjed ima limeni krov, zapravo bakreni, uključujući i dimnjak i sve što se vidi. Meni se baš ne sviđa, iako je skroz novi a kažu da će se se s vremenom uhvatiti patina. To mi se sviđa još manje. :mrgreen: