KROZ GROSSGLOCKNER DO BERCHTESGADENA-MJESTA GDJE SU ŽIVJELI NAJVAŽNIJI NACISTI

Vrijeme 3.00 ujutro.Nakon godinu dana istraživanja i poučen iskustvom Lole,dobro pripremljen krećem na put u Berchtesgaden.Moram priznati da sam dosta razmišljao kad da krenem al sam odlučio oko 3 ujutro jer od uzbuđenja nisam ni spavao pa ko bi čekal 5,6 ili 7 sati.Nisam ni sam znal kak da osmislim rutu-dvoumil sam se jel kroz Grossglckner ili ne, al obzirom da je vremenska prognoza bila super odluka pada idem kroz Gross.Vožnja kroz Alpe je ok al ipak svrha mog putovanja je mjesto gde su živjeli najvažniji nacisti jer nisu oni bedasti da se bilo gde nasele.Dane i dane provel sam čitajući o tom mjestu tak da sam već manje više sve znal,jedino sam moral se tam nacrtati da to doživim.Ne znam zakaj me zanima povijest drugog svjetskog rata jer mi nije niko bil niti nastradal od dedi i baki i rodbine od strane bilo partizana,ustaša,švaba i drugih,jednostavno sam fasciniran švabima,njihovim naoružanjem disciplinom i svemu.Još ko mali kad sam gledal ratne filmove nekak sam uvek bil na njihovoj strani.Ajde onda idemo.I tak u 3.00 polazak iz Velike gorice i fotka prva pada.Odsjaj kišnjaka blešči ko da bum poletel,iako kiša nije bila najavljena dobro da sam si ga ponesel jer je on ipak imal i grijaču svrhu.Plan je bil VG-Ljubljana-Villach-pa uz Lienz prema Grossu pa autoputem do Berchtesgadena.Onak na oko činilo mi se da mi budu 2 dana dosta.Krečemo.
 
Moram vam reči da sam se iznenadil sa Slovencima.Iako sam gps kupil ove godine i imam karte od ove zime ova strelica kaže da idem po ničemu ili po polju al ja idem po autoputu.Slovenci su ipak bili vredni u izgradnji autocesta tak da kad se uđe u Sloveniju pa sve do Kravanki svega ima par kilometara da nema autoceste.Ne volim ih baš al za ovo svaka čast i mislim da ja cijena vinjete od 50 kn sasvim opravdana.
 
Neznam kaj je ovo al je fakat visoko i pada prva fotka planina makar i u oko 5 i nekaj vjutro al nek se zna.
 
Nakon dva sata i 47 minuta vožnje vreme je za prvo tankanje,njemu eurosuper a meni kavica.Uh kak paše.
 
Da vam budem iskren nisam ni znal da u 47 litri stane i klopa i cuga i roba i katre i stalak za fotić bez kojeg bi stalno moral nekog žicati da me slika te roba,šampon i još svakakvih gluposti.
 
Inače ja radim u Velikoj Gorci u ribljem restoranu ko konobar već 10 godina,makar nemam poduzetničkih ambicija jer to iziskuje mnogo vremena pa ne stigneš črčkati ovakve bedastoče ko ja sad,nek moraš arbajtati fest pa onda ne stigneš ni na motor,al da sam vlasnik ovakve ugostiteljske kuće koja izgleda ko iz bajke a 90 posto gostiju su ti bajkeri to bi bil posel mojeg života.