KTM 790 Adventure S

Mozes dati par dojmova?
Cini mi se kao perfect middle size adventure bike. I za tu cijenu daje najvise od cijele konkurencije. Sad ne znam koje tocno motore usporediti s njim. 700ccm klasa je dosta slabija od njega. Koristis li ga za putovanja u dvoje? Kakav je za touring, pouzdanost itd?
 
Mozes dati par dojmova?
Cini mi se kao perfect middle size adventure bike. I za tu cijenu daje najvise od cijele konkurencije. Sad ne znam koje tocno motore usporediti s njim. 700ccm klasa je dosta slabija od njega. Koristis li ga za putovanja u dvoje? Kakav je za touring, pouzdanost itd?
Koristim ga za sve,off road ne volim,ponekad prođem koju bilu cestu.Ženu povezem ponekad (nije više od volje) ali na putovanja idem sam ako su duža.Lani bio do Gruzije i nije problem i po 700-800 km u danu.Jako je vo0zan,malo troši,lagan ma super!Ne mijenjam klasu, naručija sam novi model a starog prodajem :
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/ktm-790-adventure-oglas-39992036
 
  • Like
Reactions: diesel power
Meni je 790 Adv najljepši od cijele travel ponude KTM, no sve sam bliži Nordenu 901, jer ne mogu vjerovati da za 16k eura dobiješ i tempomat, tc, grijani sic i ručke, tubeless žbicane kotače, savršene kočnice, easy shift (quickshifer), ABS se može ugasiti, infotaiment...

čekam da stigne u lokalni ktm/husq shop da ga probam
 
  • Like
Reactions: triumf
Koristim ga za sve,off road ne volim,ponekad prođem koju bilu cestu.Ženu povezem ponekad (nije više od volje) ali na putovanja idem sam ako su duža.Lani bio do Gruzije i nije problem i po 700-800 km u danu.Jako je vo0zan,malo troši,lagan ma super!Ne mijenjam klasu, naručija sam novi model a starog prodajem :
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/ktm-790-adventure-oglas-39992036
Hvala.
Cini mi se on najpovoljniji u toj klasi. Novi je 90k kn. Klasa 650 mi je preslaba. Razmisljam se izmedju njega i tracera 900. Kod tracera mi smeta sto nije uopće za bilo kakav offroad. Ne planiram vozit offroad, ali si ne zelim iskljucit mogucnost nekih losijih/planinskih cesta na putovanju. Za vijenu polovnog tracera(doduse novijeg >2020) mogu uzeti novog ktma. Sad me zanima zasto je tako slabo zastupljen kod nas i kakav se pokazuje za održavanje i dugotrajnost
 
Da ne otvaram novu temu....
Propišao mi je amortizer na 790S ,a neda se reparirati (tako kažu)
Zna li netko za neku alternativu ili da paše od nekog drugog modela
Hvala

PS. znam i ja da mi paše ohlins od 1500eura, ali ih nemam
 
km je na 38k
ne vozim se puno, ne koliko bi htio i to samo cesta i solo, tako da nije nešto opterećen...
navodno im je to boljka jer su ,kao, iznad katalizatora
da WP je
 
Izgleda da wp u zadnje vrijeme koristi neke loše brtve.
Na moja dva ktm adv su prednje vilice propišale na dosta maloj kilometraži, znam još neke kojima se to desilo na sličnim kilometrima.
Frend ima superduke 2011 isto wp ovjes cca 70tkm i nikad nisu vilice otvarane.
 
Možda poslati neki mail direkt na KTM i ljubazno pitati zašto prodaju takav krameraj.
38tkm je smiješna kilometraža, pogotovo solo po cesti i da se to događa.
 
A to sta ih perete mini vosem i polivate svakakvim pizdarijama da bi mirisali isprid kafica nema.nikakve veze.
Dobro si im rekao. KTM ne voli njeznosti. Ja svoj KTM nikada ne perem, ako se desi onda iskljucivo kisnica. Brtve na prednjoj vilici osle tak sad na 104000 km.
 
Da ne otvaram novu temu....
Propišao mi je amortizer na 790S ,a neda se reparirati (tako kažu)
Zna li netko za neku alternativu ili da paše od nekog drugog modela
Hvala

PS. znam i ja da mi paše ohlins od 1500eura, ali ih nemam
Jesi pitao za drugo mišljenje? Prilično sam siguran da se može reparirati. Možda tu gdje si pitao ne znaju, nemaju alata ili im se neda/ne isplati zafrakavati s tim?
 
  • Like
Reactions: Branko-ST and vule
Jesi pitao za drugo mišljenje? Prilično sam siguran da se može reparirati. Možda tu gdje si pitao ne znaju, nemaju alata ili im se neda/ne isplati zafrakavati s tim?
ponudili su se ljudi s foruma već da to odrade,tj. bace oko (hvala im (y) ), nego sam se kontao, kad već moram dat neke pare, dam malo više pa upgradeam taj zadnji "montić" na neki malo bolji...
tipa ona sa 890 S ima preload "manicu" ,ne žuri mi se ,još, pa malo ispipavam teren