KTM 950 sm - štelovanje ventila

Allpine

New member
Pozdrav
Zanima me kada bi trebao štelovati ventile motor je 2006g ima 19800km i vožen je laganini. Da li ima neki serviser bliže osijeku da bi ga preporučili i koliko bi okvirno koštalo.
hvala
Pozdrav
 
Jedino kod ludog Sipa u Slatini. Označiš sve ostale dijelove da te ne pokrade i to je to. :mrgreen:
 
Allpine said:
Pozdrav
Zanima me kada bi trebao štelovati ventile motor je 2006g ima 19800km i vožen je laganini. Da li ima neki serviser bliže osijeku da bi ga preporučili i koliko bi okvirno koštalo.
hvala
Pozdrav
Na toj kilometraži ih već treba podešavati. Po manualu svakih 15000 km. I treba se toga pridržavati.
 
Toga sam se i bojao jer idem na more sa njim. Nadam se da nece biti problema :undecided:
Molim vas broj od sipa u slatini pa da se covjeku javim kada se vratim
 
Kakav je taj 950 motor? Ne mislim na vozne karakteristike, nego mehanicki, koliko moze preci bez nekakvih ozbiljnijih zahvata... Jel ima kakvih mana?
 
950 frgići, 990 ajnšpric. :mrgreen: Mislim da nije baš nešto zahtjevan, klasični dvocilindraš i vozi se lijepo. :jesus:
 
mate said:
950 frgići, 990 ajnšpric. :mrgreen: Mislim da nije baš nešto zahtjevan, klasični dvocilindraš i vozi se lijepo. :jesus:

Vozao sam ga par puta i sto se voznje tice sve mi je jasno. Nisam neki rejser, ali bajk je fakat vozan.
Ovaj kaj ga šnjofkam ima cca 20000 km...jel moze on okrenuti jos toliko bez nekih vecih radova na njemu?
 
mate said:
Sigurno, pitanje je samo kako je održavan. Koji snimaš?

950smr, 2007 godina. Odrzavan je kak se spada, u familiji je, tak da oko toga ne brinem. Malo me jebe godina, ali opet i sa mlađim se mogu sjebat pa...
 
Jel to onaj sa Njuškala? Ako je, dopisivao sam se s likom i provjerio kod servisera, zapravo slučajno smo se dotakli teme jer Žac i meni servisira Husaberga. Motor bi trebao biti u redu. Ja sam tražio/tražim 990 SMR pa mi je i taj nekako zapeo za oko ali sam odustao jer ipak je to 2007 i cijenu ne mogu progutati. Znam da je bilo 990 sa Akrapima na Njuški za 5500-6000, jednog čak gugl izbaci. Velim, ne tvrdim da ne vrijedi ali meni toliko ne vrijedi.
Baš sam jučer ispred Čaline slastičarne sreo kumovog frenda koji ima SMR 950 pa malo pogledao. Ne znam, jako me privlači dok ga ne vidim u živo, onda se vidi da je to stara kanta bez obzira na stanje. Da ne velim da sam krenuo po 990 SMR kod Špice negdje '12, i nisam mogao kupiti koliko mi je bio ružan. :mrgreen: Jednostavno, nije mi suđen. :mrgreen:
 
Je, to je taj, na njuski je i Žac ga servisira...meni je ionak to kombinacija pa cijena nije presudna. A sto se tice ljepote, ne bi se nikad okrenuo za njime, dok ga nisam probao. Bome ima fan faktora. :mrgreen:

Fala svakako... (y)