KTM RC125GP od sada u slobodnoj prodaji!

Goran Lepčin_Goc said:
Bogme fejst idu
Jel imaju ti motorčeki kakve veze sa ovima kaj kod nas voze prvenstvo? osim kaj su 125 ccm!


mislim da je kod nas drugačiji pravilnik,pa da to kod nas nemože nastupiti,pa su kod nas puno slabiji motori......

al šokre mislim da zna više o tome,pa pričekajmo njega......
 
svakak said:
Ovaj dio mi nikako nije jasan  :misli: Žele reći da motor ima  136kg skupa sa vozačem  :mrgreen:

Kolko sam ja upoznat nesmije imati manje od 136kg dakle motor + vozač = min 136kg
 
136 kg se odnosi na minimalnu kombiniranu masu vozaca i motora poslje utrke. to je pravilo za svjetsko prvenstvo, dok su za druga prvenstva (CIV, CEV, JGPC,B125) drugacija.

kod nas se vozi klasa 125 Sport Production, znaci na cestovnim motorima slozenim po pravilniku. i mislim da je jasno zasto se vozi SP klasa, a ne GP :mrgreen:
 
zeto said:
mislim da idu oko 240 km/h.....

Segio Gadea u Mugellu, 230.1 km/h, cini mi se da je to najveci top speed ove sezone, nisam siguran..

Dok je za usporedbu, Sergio Gadea u Valenciji imal top speed 222.3, a Alen Gyorfi 211, a to je jako velika razlika


@ Goran Lepčin_Goc --> Sp i Gp motori nemaju veze s vezom, pa čak ni u šarafima :)
 
koliko sam ja čuo ovi najjači imaju po cca 70 ks, gledo sam tipa kad izađe sa staze malo ga prikopča na laptop i opet gas, šta si on to štela? Otprilike znam ali me zanima šta on sve može radit
 
Shokrefumi said:
Najveca brzina ove godine je bila 243.9, Hector Faubel u utrci u Kini.

Svaka čast Shokrefumi.sipaš fakte u svakom postu.Kapa do poda  (y)
 
111R said:
Svaka čast Shokrefumi.sipaš fakte u svakom postu.Kapa do poda  (y)

Kad je riječ o 125-icama Shokre je gazda.... (y).....u stilu "samo pitaj" hehehe.....
 
SM rules said:
koliko sam ja čuo ovi najjači imaju po cca 70 ks, gledo sam tipa kad izađe sa staze malo ga prikopča na laptop i opet gas, šta si on to štela? Otprilike znam ali me zanima šta on sve može radit
najjaci motor u prvenstvu ima oko 55 ks. malo si ipak pretjerao sa 70 :mrgreen:
a sta na laptopu gleda... vjerojatno brojac detonacija i vrijeme otvaranje powerjet-a.


@111R i baxy... a sta ces, ljubav :mrgreen:
 
A jel zna neko kolko odprilike kosta jedan GP motor u najjacoj klasi, primjerice RC211V ili ovi noviji  :misli:
 
burnout said:
A jel zna neko kolko odprilike kosta jedan GP motor u najjacoj klasi, primjerice RC211V ili ovi noviji  :misli:
Gresini je pred par godina placao 2 milijuna € najam za jednu godinu. Kako se danas krecu cifre, ne znam.
 
Prije 5-6 godina dok su jos cvaje vozene Gary Taylor je govorio da za tim treba min 12 mil. $ od cega dosta idje vozacima  :misli:
 
rednyaW said:
a kaj ce ti takav motor... to ak zacvika jetra ti lete do jupitera....
Pa ono mislil sam si jednog nabavit da mi stoji u dnevnom boravku  :LOL:

Pa pitam tak, zanimalo me kolko vrijede takve pile....pa ko bi si to mogel priustit covjece kaj ti je
Zato ne cudi cinjenica da teamovi kao sto je KR tesko opstanu......
a i aprilia je isto odustala od GP-a zbog troskova....
 
http://www.mcnews.com.au/2008_Bikes/Honda/Moriwaki/Gallery_Moriwaki/index.htm

evo vam prilika da pomotate ventile na jako skupom malom motoru :mrgreen:
 
...da sam bar ja malo perspektivnije dijete, i da mi stari ima veeeliki višak novaca ...motor je zakon  :inlove: