Kupio bih Ducati SS

arllen

New member
Inače sam vlasnik jednog Harleya, Pmogu vam reč da ga vozim sa "osmjehom", dal je to isto i kod ducatia??
Želja mi je imat dvije Legende u garaži.....
Voli bih čuti iskustva, nekog tko je vlasnik, dal taj motor stvarno ima dušu,
po čemu je tak poseban,...
ono drugo, kakva mu je mehanika(spominju se desmotronika, ventili, bregasta, dal je to stvarno takav problem), dal se kvari(mislim da su motori isti kao u meonstera), što je za očekivat, na što obratit pažnju kod kupnje??,  i ono najbitnije cijena održavanja(nitko točno ne precizira oko kolko novaca pričamo), ok, kupi dukati pa plati, ne vozi ga svaki, to košta, koliko??

Gledajuči malo na internetu, rabljene, imaju po dost kilometara, iznad 20000, do 40000, pa kak su ih napravili, dal su ti kilometri koštali vlasnike čitavo bogatstvo???
Ej, narode, Thanks..


 
Moga bi se prvo i predstavit da ljudi znaju s kim ''tipkaju'' 8)
Evo da prvi upozorim. ionako bi svi odma skočili
 
arllen said:
Inače sam vlasnik jednog Harleya, Pmogu vam reč da ga vozim sa "osmjehom", dal je to isto i kod ducatia??
Želja mi je imat dvije Legende u garaži.....
Voli bih čuti iskustva, nekog tko je vlasnik, dal taj motor stvarno ima dušu,
po čemu je tak poseban,...
ono drugo, kakva mu je mehanika(spominju se desmotronika, ventili, bregasta, dal je to stvarno takav problem), dal se kvari(mislim da su motori isti kao u meonstera), što je za očekivat, na što obratit pažnju kod kupnje??,  i ono najbitnije cijena održavanja(nitko točno ne precizira oko kolko novaca pričamo), ok, kupi dukati pa plati, ne vozi ga svaki, to košta, koliko??

Gledajuči malo na internetu, rabljene, imaju po dost kilometara, iznad 20000, do 40000, pa kak su ih napravili, dal su ti kilometri koštali vlasnike čitavo bogatstvo???
Ej, narode, Thanks..
da ne dužim jer je kasno. Vozio sam 750ss. ima samo 64 konja ali IDE!!!!! Nikad ne bi rekao da je to samo 64. Dosta je neudoban, ali kad probaš voziti shvatit ćeš mnogošto od onoga što se priča o duši i ostalim stvarima. To treba doživjeti, naravno, ne po jednom bloku preprometne ulice, treba se malo provozati.
Održavanje košta. Na cijene servisa imaš cijenu održavanja ducatija. potraži malo.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

prednost kod ss-a je da nema problema s klackalicama kao sportska serija prije testrastreta glave.
il da te utješim...lanac i lančanici, koja sitna brtva, kvačilo -lamele i korpa, pregled ventila plus rad - 10.000 kuna :mrgreen:

bi li volio voziti ducati?  :D
 
miro said:
bi li volio voziti ducati?  :D
...kakvo pitanje! ne znam tko ne bi htio bar sjest na njega...
harley i ducati - nebo i zemlja (može i obratno - dapače!)...  8)
 
perepero said:
...kakvo pitanje! ne znam tko ne bi htio bar sjest na njega...
harley i ducati - nebo i zemlja (može i obratno - dapače!)...  8)
Ja !!! Naravno!
 
Ako se hočeš vozit ne kupuj Ducati nikakav. Ako hočeš motor do birtije i natrag, a da te svi gledaju Ducati je baš za tebe.
 
arllen said:
Inače sam vlasnik jednog Harleya, Pmogu vam reč da ga vozim sa "osmjehom", dal je to isto i kod ducatia??
Želja mi je imat dvije Legende u garaži.....
Voli bih čuti iskustva, nekog tko je vlasnik, dal taj motor stvarno ima dušu,
po čemu je tak poseban,...
ono drugo, kakva mu je mehanika(spominju se desmotronika, ventili, bregasta, dal je to stvarno takav problem), dal se kvari(mislim da su motori isti kao u meonstera), što je za očekivat, na što obratit pažnju kod kupnje??,  i ono najbitnije cijena održavanja(nitko točno ne precizira oko kolko novaca pričamo), ok, kupi dukati pa plati, ne vozi ga svaki, to košta, koliko??

Gledajuči malo na internetu, rabljene, imaju po dost kilometara, iznad 20000, do 40000, pa kak su ih napravili, dal su ti kilometri koštali vlasnike čitavo bogatstvo???
Ej, narode, Thanks..

Ducati je stvarno do jaja, istina je  da se malo više kvari, da je sve skuplje za njega, i da su japanci u mnogo čemu bolji ali kak je neko već na forumu rekao da je Ducati kao žena,što ju više maziš/servisiraš to ti je bolja,i ko si to može priuštit ok.A ovi biseri koji stalno seru po Ducatiju, i ko fore da ga nebi željeli ni pod razno,pričaju gluposti.
Ak si možeš priuštit Ducati i njegovo održavanje, a vjerojatno možeš ako već imaš jednog Harley-a kupi ga i uživaj.
 
Ja ne znam o cemu vi pricate, neki kvarovi, servisi itd. Vozim monstera 750 vec tri godine. Kupio sam ga polovnog i tada je imao 38000 km. Na njemu ništa nisam radio osim mjenjao ulje, filtere i lijevao benzin. Ovaj ponedjeljak, znaci prije 6 dana otpeljao sam ga u Ilirsku Bistricu na malo veci servis. Promjenio sam sve filtere, sva ulja ( kuplung, kocnice i masina ), promjenio mi je semering cilindra sklopke, svječice, remen distribucije, poštelao paljenje, ulaštio ga kao pasija jaja, tako čist nije bio ni u salonu, i sve mi to napaltio 280 €. Ja ne znam, koliko koštaju servisi drugih motora ali mislim da ovo nije prepuhana cijena. Priče kako otpadaju dijelovi to su gluposti, na bilo kojem motoru nemoj zašarafiti dobro vidu pa će ti ispasti. Mislim da ako motor održavaš redovito, ne kolješ ga na mjestu ( pucaš iz auspuha, pališ gume itd. )  trajati će vječno. Ali to vrijedi za sve, od motora, auta, elektronike itd.
 
Priče kako otpadaju dijelovi to su gluposti,...

A nitko ne veli ništa kad jednu R6 ili K... nesmiješ malo jače naslonit na zid da ne pune rama, što nisam čuo nikad da se desilo na jednom ducati-u.
 
mislim da će svaki iole osvješten čovjek vrlo lako uočiti da se na forumu provlače najraznovrsniji problemi na najraznovrsnijim motorima, uglavnom japanske proizvodnje. Odlazi im sve i sva. Kad se jedan duc pokvari svi kažu  - krama. Malo mi je falilo da povjerujem u te babske priče i kupim nešto drugo, ali odlučih poslušati srce i sad vidim i da su sve priče neutemeljene. Jedino se ne može osporiti skup servis. Što se ostalog tiče mogu reći samo najbolje. 
 
skala said:
Ako se hočeš vozit ne kupuj Ducati nikakav. Ako hočeš motor do birtije i natrag, a da te svi gledaju Ducati je baš za tebe.

Jesoi ti ikad imao ili uopće vozio Ducati?
 
Tuono 06 said:
...pa šalji čovjeku predračun...dok još motor pali... :LOL: :LOL:

upalit cu ga ja,pa makar benzinom  :mrgreen:


miro said:
2002, drugi vlasnik, mislim preko 20 000km. Ide ko sat, terminjoni rules.

aaa,satovi idu jaaako sporo,barem moji  :misli:  :misli:  :mrgreen:
 
bole said:
upalit cu ga ja,pa makar benzinom  :mrgreen:


aaa,satovi idu jaaako sporo,barem moji  :misli:  :misli:  :mrgreen:
rekao sam ti na pp što znam ali evo pitat ću čovjeka.