Kupnja supermoto motora savjeti?

Soundslave

Member
Pozdrav svima, eto bio sam poduže vrijem odsutan sa foruma radi posla i svega ostaloga.
Eto kao što naslov kaže odlučio sam se kupiti još jedan motor za (divljanje) po bijelom putu, pisti, ukratko svugdje.
Preferirao bih nešto 450 4t ala Honda crf, ktm, husqvarna itd.
Pošto nemam nekog iskustva sa tim motorima molio bih vas vaše mišljenje i savjet, na što obratiti pažnju, što odlazi na tim motorima itd, itd.
 
Imas po istri i kvarneru dosta supermota na prodaju. Decki su prije bili brojni u PH a sad vise niko ne vozi pa ima svega.. uglavnom ili vec slozenog japanca ili ktm smr koji je tvornicki pripremljen za sm. Mijenjas ulje svakih 5-10 sati ovisi o voznji. Ustvari dosta toga ovisi sta i kako se mislis vozit. Ako kupis uredan motor u principu najskuplja stavka su gume ako ces bit dosta aktivan.
 
Da, da znam da ih ima pogotovo po istri.
Ne bih se toliko puno vozio pošto plovim pa vozim kad stignem, ali kad bih ga se docepao nebih ga milovao baš. heheh
Reci mi što sve treba na tim motorima ako kupim i set felgi za cros? Dali moram mjenjat i zupčanike radi odnosa? Ne kužim se baš u cros i sm pa zato bi mi svaki savijet dobro došao.
 
Šta je po tebi dobro za uzet?
Što misliš o Hondi crf 450? Kaže mi frend iz Italije koji vozi cros da su malo zahtjevniji za održavanje, jeli to istina?
 
Za sm treba ovjes, kocnice i kotaci. Sto se tice honde kolega ima i nisam primjetio neko zahtjevnije odrzavanje od mog ktma. Zasad. Gledaj i na dobavljivost dijelova. Ali obzirom da si na brodu i vozis rekreativno mislim da ni s jednim urednim nebi trebao imati problema (y)
 
Znaci po tebi radije kupiti pripremljeni sm a ne cros pa dodatno kupiti felge i veci disk?
Sorry sto postavljam milion pitanja ali ne poznajem baš nekoga koji se kuži u to a ne želim se zajebat.
 
Izbor je tvoj ali ne radi se o felgama i vecem disku vec o komplet kocionom sistemu (pumpa i celjusti) pa onda i ovjes cija modifikacija nije bas jeftina. Da ne kazem i mostovi sa supermoto offsetom, kraca straznja vilica , antihopping kvacilo itd..
imas dobru hondu u matuljima za male pare, cca 3400 eur 2011 god. Ima sve potrebno (i vise).