kupovina motocikla na lising?

blackbird24

Member
budući namjeravam kupiti novi motocikl malo sam se interesirao po bankama vezano za dobivanje kredita za kupovinu novog motocikla,a kako nemam dovoljno keša za nov,treba mi kredit,bla bla bla,zanima ma kakvo je stanje s lizingom?

frend me uvjerava da sam lud ako kupim motor na kredu a ne na lizng
nisam baš upućen u te stvari,zanima me mišljenje
ne namjeravam kupit motor za jednu sezonu,ako kupim,kupujem za razdoblje od najmanje 5 godina,barem se nadam
 
Lizing ti zapravo ispadne pušing ako se nedaj Bože totalizira motor. Vlasnik tj. davatelj lizinga se naplati od obaveznog kaska, a ti dobiješ samo natrag svojih 20% (ako imaš sreće u cijelosti) ućešća koje si dao.

Po meni je najbolja solucija je kredit s jamcem. Nikave fiducije, lizing ovo ono......svi su papiri kod tebe i ako zagusti prodaš ga bez dodatnih komplikacija da izvučeš knjižicu vozila iz banke....bla bla.
 
Ne treba ti cak ni jamac.Motor registriran na tebe a polozis knjizicu vozila u banku dok god placas kredit,to je to.
 
NiksaRR said:
Ne treba ti cak ni jamac.Motor registriran na tebe a polozis knjizicu vozila u banku dok god placas kredit,to je to.

Je al je sranje ako ga hoćeš prodat prije nego ga otplatiš. Ako nemaš keša moraš prvo naći čovjeka koji će ti na povjerenje sklopit ugovor i dat ti novce da možeš prvo banci platit pa tek onda izvući knjižicu. Imal je prijatelj takve peripetije oko toga da je to strašno :palacdolje:
 
Medic said:
Je al je sranje ako ga hoćeš prodat prije nego ga otplatiš. Ako nemaš keša moraš prvo naći čovjeka koji će ti na povjerenje sklopit ugovor i dat ti novce da možeš prvo banci platit pa tek onda izvući knjižicu. Imal je prijatelj takve peripetije oko toga da je to strašno :palacdolje:

Ja sam imao motor kupljen na leasing i kod prodaje nisan ima nikakvih problema. Kupcu san rekao da mi je knjižica vozila u banci i da će je dobit u roku od 7 dana od ptpisa kupoprodajnog ugovora. Tako je i bilo i nikakvih peripetija nije bilo.
 
Charlie said:
Ja sam imao motor kupljen na leasing i kod prodaje nisan ima nikakvih problema. Kupcu san rekao da mi je knjižica vozila u banci i da će je dobit u roku od 7 dana od ptpisa kupoprodajnog ugovora. Tako je i bilo i nikakvih peripetija nije bilo.

Nije riječ o lizingu nego  o kreditu  kad su papiri u banci iliti fiducijarno vlasništvo.

P.S. Imao si sreće :mrgreen:
 
Imao je sreće zato što je iplatia lizing do kraja! i onda je moga uzet knjižicu vozila?!  :misli:

:)
 
gloginjaR said:
Imao je sreće zato što je iplatia lizing do kraja! i onda je moga uzet knjižicu vozila?!  :misli:

:)
Gloginja je expert za takve stvari :wink: :mrgreen:
 
ja na žalost nemam dovoljno gotovine za novi motor,u situaciji sam da imam gotovine u određenom iznosu od 70% cijene novog motora

da imam firmu,riješio bi to bez beda,registrirao bi motor na firmu i riješena stvar

ne poznajem baš previše bankarski sustav, i sve te načine kreditiranja,ali kako me frend uvjerava po njegovoj priči,najbolje je uzet motor na lizing, u banci se ostavi knjižica vozila, mjesečna rata lizinga je puno manja od rate običnog kredita,po njegovj priči do 300 kuna na 5 godina
pa kad to čovjek malo zbroji i oduzme,nije to baš mala svota
 
blackbird24 said:
ja na žalost nemam dovoljno gotovine za novi motor,u situaciji sam da imam gotovine u određenom iznosu od 70% cijene novog motora

da imam firmu,riješio bi to bez beda,registrirao bi motor na firmu i riješena stvar

ne poznajem baš previše bankarski sustav, i sve te načine kreditiranja,ali kako me frend uvjerava po njegovoj priči,najbolje je uzet motor na lizing, u banci se ostavi knjižica vozila, mjesečna rata lizinga je puno manja od rate običnog kredita,po njegovj priči do 300 kuna na 5 godina
pa kad to čovjek malo zbroji i oduzme,nije to baš mala svota

Operativni ili financijski leasing? Postoji velika razlika između njih, najviše u uvjetima kraja ugovora. Malo proguglaj, ima dosta korisnih savjeta za fizičke osobe, nažalost za svakog ispada drukčije pa ti vidi.
 
Medic said:
Lizing ti zapravo ispadne pušing ako se nedaj Bože totalizira motor. Vlasnik tj. davatelj lizinga se naplati od obaveznog kaska, a ti dobiješ samo natrag svojih 20% (ako imaš sreće u cijelosti) ućešća koje si dao.

Pišeš gluposti što i ne bi bio problem kad to ne bi bio savjet nekome.

Operativni leasing: Vlasnik motora je banka do konačne otplate. 20% nije učešće nego jamčevina odnosno procijenjena vrijednost motora nakon isteka leasinga. Motor možeš kad god hoćeš otkupiti u cjelosti odmah i nema nikakvog pušinga, kombinacija kod totalke sa bankom i osiguranjem koliko hoćeš.

Financijski leasing: Vlasnik motora je odmah kupac kao kod klasičnog kredita.

Razlika između operativnog i financijskog leasinga je bitna za pravne osobe. Kod operativnog je najam, a rata ide u troškove. Kod financijskog je upisan kao vlasnik kupac, vodi se kao osnovno sredstvo i amortizira se kao bilo koje drugo osnovno sredstvo.

Za privatnu kupovinu je najbitnije to da se na leasing koji daju leasing kuće PDV obračunava i na kamate što uvećava ratu. Mislim da kod kredita koje daju banke ne ali to se raspitaj kod nekog kome je to posao.
Uzmi predračun za motor, zatraži ponude od više davatelja kredita i dobit ćeš točno iznos rate i koliko ti je u kojem mjesecu zaračunato kamata i vidi kaj ti se više isplati.
 
Važni su ti i troškovi sklapanja ugovra koji su obično 2% vrijednosti leasinga ali ako imaš više ponuda možeš se sa leasing kućama cjenkati ko na placu i eventualno samnjiti to na 1%. I ne samo to.  (y)
 
Druže Damire, ovo ja zovem suvislim odgovorima! (y)


Zašto ja ne znam nešto tako mudro napisat? :cry:
 
Hrvoje said:
Druže Damire, ovo ja zovem suvislim odgovorima! (y)


Zašto ja ne znam nešto tako mudro napisat? :cry:

Lako je meni srati kad imam podršku murje na forumu  (y)
A nije zanemarivo ni to da su moderatori na godišnjem  :mrgreen:
 
Opet govorim iz iskustva.Ne lizing,kredit u Hypo ili Raffeisen banci i to u Svicarskoj valuti ne u Eurima.Raspitao sam se na x mjesta,ovo je najpovoljnije.Ne treba jamac,knjizica vozila ostaje kao polog u banci a motor glasi na tebe.Sigurno najbolje rjesenje.Dva prijatelja su kupili nove aute na istu foru nedavno.To je to.
 
DamirK said:
Lako je meni srati kad imam podršku murje na forumu  (y)
A nije zanemarivo ni to da su moderatori na godišnjem  :mrgreen:
Paklene li kombinacije, a?
:LOL:
 
gloginjaR said:
Imao je sreće zato što je iplatia lizing do kraja! i onda je moga uzet knjižicu vozila?!  :misli:

:)

Ma ne to!!! Ja govorim u slučaju da ne isplatiš do kraja a hoćeš prodat motor!!!!
 
DamirK said:
Pišeš gluposti što i ne bi bio problem kad to ne bi bio savjet nekome.

Jesi osjetio na svojoj koži?
Ja jesam i zato to pišem i stojim iza toga što sam napisao.
Nisi u pravu da si ti vlasnik kod financijskog lizinga jer sam ga ja imao tj. moja firma i vlasnik je bio "porsche leasing" jedino ako neki imaju drugačije uvjete u što čisto sumnjam te je poslije totalke lizing sebe naplatio od kaska a ja osto pušing tj. dobio nazad jamo JAMČEVINU i to ne u cijelosti. Sva sreća pa nisam bio kriv.
S druge strane....frend je imao auto na operativni i nije ga mogao na sebe prenijeti po isteku nego na drugu osobu.
Tako da lizing nikad više!

Da nibi ispalo krivo evo sa stranice hypo npr


Operativni leasing motornih vozila
Operativni leasing se odobrava na rok od 2 do 5 godina
(vlasnik predmeta leasinga je Hypo-Leasing Kroatien d.o.o.)

Obvezno je:

jamčevina se računa od neto vrijednosti predmeta leasinga (visina jamčevine ovisi o roku trajanja leasinga)
puno kasko osiguranje (uz posebne popuste ugovorene s brojnim osiguravajućim društvima)
deponiranje original knjižice vozila i police punog kaska u Hypo-Leasing Kroatien d.o.o.
Osiguranje plaćanja:

mjenice
zadužnice
sudužnik ili jamac (kod fizičkih osoba, ovisi o kreditnoj sposobnosti)
Općenito o operativnom leasingu:
Neto vrijednost vozila - Jamčevina = Osnovica za izračun leasing rate

Registraciju i osiguranje obavlja korisnik leasinga na ime Hypo-Leasing Kroatien d.o.o. (za svoj račun)


PDV se obračunava na ukupnu leasing ratu
(pravne osobe koje su u sustavu PDV-a mogu isti odbiti kao pretporez)

Po isteku ugovora moguće je:

daljnji najam predmeta leasinga
povrat predmeta leasinga
otkup predmeta leasinga



Financijski leasing B
Financijski leasing se odobrava na rok od 2 do 5 godina
(pravni vlasnik predmeta leasinga je Hypo-Leasing Kroatien d.o.o., ekonomski vlasnik predmeta leasinga je korisnik leasinga)

Obvezno je:

akontacija od 20% od bruto vrijednosti predmeta leasinga
puno kasko osiguranje (uz posebne popuste ugovorene s brojnim osiguravajućim društvima)
deponiranje original knjižice vozila i police punog kaska kod Hypo-leasing kroatien d.o.o.
Osiguranje plaćanja:

mjenice
zadužnice
sudužnik ili jamac (kod fizičkih osoba, ovisi o kreditnoj sposobnosti)


Općenito o financijskom leasingu:
Bruto vrijednost vozila - Akontacija = Osnovica za izračun leasing rate

Registraciju i osiguranje obavlja korisnik leasinga na ime Hypo-Leasing Kroatien d.o.o. (za svoj račun)

PDV se obračunava:

na početku ugovora - na neto vrijednost predmeta leasinga
kroz mjesečne leasing rate - na kamatu
(stoga ga poduzetnici koji su u sustavu PDV-a mogu odbiti kao pretporez)
Nakon uplate svih obveza po ugovoru o financijskom leasingu pravo vlasništva nad predmetom leasinga prenosi se na primatelja leasinga