Kupovina preko neta

Ernest_VG

New member
Jeste kupovali kad dijelove za motor preko neta?

Kak ide to sa porezom i carinom kad djelovi dođu u RH tj koja su davanja.

(cijena x 10%) x 22% ili kak
 
cijena*%carina(iz EU uglavnom 0%-max 5%)=x i x*22%pdv=davanja drzavi prilikom uvoza  +takse+trosak speditera(cca.300kn).

To je to otprilike.......... 8)
 
Kneeslider said:
Ja sam naručio vakuumetre iz Engleske,platija san samo porez 22%(jer je proizvod iz EU)

A spediter? Ko ti je napravia carinsku deklaraciju? :misli:
 
Kneeslider said:
Ja sam naručio vakuumetre iz Engleske,platija san samo porez 22%(jer je proizvod iz EU)
ja bi uzel yoshimuru iz jednog online USA dućana. Piše da je free shiping na naruđbe iznad 500$ i poslal sam im mail da vidim dal to vredi samo za USA ili vredi i za internacionalne pošiljke.

Razlike u cijenama između USA i RH su strava.

Top koji kod Grigića košta 4900Kn u USA košta 1800kn a sa granama 4200kn (kod grigića je oko 11000kn).
 
Skoro svu opremu i dijelove sam kupio online sa www.cruisercustomizing.com. Od desetak paketa samo sam tri puta platio carinu i pdv (veći paketi - bisage, crashbar i dr.), a ostalih sedam ( do veličine cca 20-30 litara) je došlo sa žigom - oslobođeno od carine i podigao na pošti kao običan paket.

Na ovom online shopu poštarina iz USA (California) je 20% na vrijednost robe. Od narudžbe do mojih kućnih vrata - 10-11 dana.
 
Ernest_VG said:
ja bi uzel yoshimuru iz jednog online USA dućana. Piše da je free shiping na naruđbe iznad 500$ i poslal sam im mail da vidim dal to vredi samo za USA ili vredi i za internacionalne pošiljke.

Razlike u cijenama između USA i RH su strava.

Top koji kod Grigića košta 4900Kn u USA košta 1800kn a sa granama 4200kn (kod grigića je oko 11000kn).

Neznam, provjeri dva puta prije nego narucis jer imam iskustva u tome(posao) i ljudi se znaju iznenadit davanjima i troskom prema drzavi.
Ja mislim da je carina oko 17%.

za sve djelove?

 
Ja sam nedavno iz Njemačke naručio vizir i mehanizam, vrijednost je bila 97 €, platio sam pri preuzimanju nekih 270,00 kn carine i nekih troškova poštanske manipulacije.
Paket pri ulasku u RH ( mislim da je to u glavnoj pošti u ZG) ide na carinski pregled, nema špeditera, carina-pošta to sami riješe, tebe čeka samo obavijest o prispjeću pošiljke.
S tim dižeš na pošti paket i tamo platiš, ako nešto treba platiti.
 
Ja sam narucivao auspuh za skuter..
cjena  je bila 363 eura sto je 2650 kuna otprilike
na to sam platio jos troskove uprvane pristojbe i carine 22 posto
dakle oko 600 kuna....
 
Kada sam ja počeo kupovati online iz USA, prije dvije godine, na upit o carini, iz Uprava carinarnica su mi rekli da je prosječna carina u RH oko 1,5%, a najviša 12% i to isključivo za luksuznu robu i onu izvan EU.

Na deklaracijama za pakete za koje sam platio davanja bile su stope od 8%, 10% i 12% - ovisi o cariniku u koji tarfnu grupu stavlja robu koju carini. Ono što poskupljuje pojedinačni paket manje vrijednosti su troškovi carinjenja u pošti, koji su nekakav paušal od 100 - 200kn i zbog njih pošiljke manje vrijednosti sa davanjima postaju preskupe, jer je trošak pošte veći od carine i PDV-a zajedno.

Primjer 1. vrijednost robe sa poštarinom 300 $ = 300*5,8 = 1740 kn
                                                    carina 10%         =   174 kn
                                              UKUPNO bez PDV       =  1914 kn
                                                         PDV 22%       =   421 kn    
                                                 troškovi carinjenja    =  150 kn
                                                            Ukupno       = 2485 kn  

Tako je bar bilo kod mene.
 
gox said:
A spediter? Ko ti je napravia carinsku deklaraciju? :misli:

Špeditera uzimaš kad kupuješ 5 tona robe a ne za par pizdraija koje dolaze poštom.
Tu špediter ne igra nikakvu ulogu.
 
Pivi said:
Špeditera uzimaš kad kupuješ 5 tona robe a ne za par pizdraija koje dolaze poštom.
Tu špediter ne igra nikakvu ulogu.

E pa ne za 5 tona,nego preko 4000kn vrijednosti robe, a nadam se da znas o cemu pricas, jer kad roba dolazi netreba ti spediter ali carina automatski obracunava 8% carine iako je oslobodjeno i ti dodjes platis i to je to.
Negovorimo o salvetama,nego o vecim vrijednostima..... :palacdolje:
Uostalom pokusavam pomoc a ne odmoc :x
najbolje je nazvat direktno carinu i pitat.
 
jel možeš dat adresu di si gledo yoshimure jer mislim preko zime naručivat topove a ne želim imat slovensko smeće na japanskom motoru
 
urarmili said:
jel možeš dat adresu di si gledo yoshimure jer mislim preko zime naručivat topove a ne želim imat slovensko smeće na japanskom motoru
http://www.onlineparts.com/

kolko vidim, za tvoj motor imaju samo akrap i leo vince  :mrgreen:
 
Dakle, ako nekog zanima kupovina na onlineparts, evo odgovora koji sam dobil a vezan je za transport robe.

Ernest,

I am sorry but free shipping only applies to the 48 contiguous states. I have prepared a shipping cost to you in Croatia for a Yoshimura Slip-On to be mounted on your 06GSXR.

USPS Express ETA 7-10 days                            $95 (Tracking and Insurance Included)
USPS Airmail ETA 14-21 days                            $75
USPS Surface ETA 6-8 weeks                            $45

It will cost more ig you are looking into a full system. These prices where based for a 2006 GSXR600/750 Slip-On exhaust. Prices will vary from bike model and if a full system is needed.

David Primicias
OnLineParts.com
955 South Virginia St.
Reno Nv, 89502
[email protected]
1.866.866.2169 (U.S. & Canada)
775.323.1188 (International
 
yama said:
Ja sam nedavno iz Njemačke naručio vizir i mehanizam, vrijednost je bila 97 €, platio sam pri preuzimanju nekih 270,00 kn carine i nekih troškova poštanske manipulacije.
Paket pri ulasku u RH ( mislim da je to u glavnoj pošti u ZG) ide na carinski pregled, nema špeditera, carina-pošta to sami riješe, tebe čeka samo obavijest o prispjeću pošiljke.
S tim dižeš na pošti paket i tamo platiš, ako nešto treba platiti.
Jel si tu carinu trebao platit pri isporuci paketa na pošti?