Kupovina tracera 7 u Sloveniji

fecko

New member
Pozdrav, pitanje, kupio bi tracera 7 , međutim svi crni u Hrvatskoj su prodani, novi 2024 se ceka do 5 mj, jel može neko reć koliko bi me izašo da ga uzmem u Sloveniji , razlika poreza, ppmv i koje sve stvari treba napraviti , i koliko bi me taj sport koštao, s obzirom da je cijena tracera 7 2023 sada u Sloveniji 8999e, hvala
 
Pozdrav, pitanje, kupio bi tracera 7 , međutim svi crni u Hrvatskoj su prodani, novi 2024 se ceka do 5 mj, jel može neko reć koliko bi me izašo da ga uzmem u Sloveniji , razlika poreza, ppmv i koje sve stvari treba napraviti , i koliko bi me taj sport koštao, s obzirom da je cijena tracera 7 2023 sada u Sloveniji 8999e, hvala
pa ako je ovaj kalkutor tocan (barem je meni bio za 2 rabljena motora) onda ca 640 €

 
  • Like
Reactions: fecko
Nekad (davno) nisi mogao kupit novo vozilo od zastupnika van HR ako bi postojalo i zastupstvo u HR. Nemam pojma jel to i dalje tako, ali provjerio bi.
 
  • Like
Reactions: fecko
Nekad (davno) nisi mogao kupit novo vozilo od zastupnika van HR ako bi postojalo i zastupstvo u HR. Nemam pojma jel to i dalje tako, ali provjerio bi.
Točno to je meni rekao slovenac u Hondi da mi nemogu prodat transalp jer imam zastupnika u svojoj zemlji.
To je informacija iz 2023.
 
Eto, znaci to i dalje vrijedi

Priijatelj nekidan kupija Gas-Gas bez problema u Sloveniji.
Ko ti moze zabranit kupit motor vani po jeftinijoj cijeni?
 
  • Like
Reactions: Feis123
EU - sloboda trgovine i fluktuacije robe među članicama :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: prpa
Inace, nikad nisam bio zainteresirana stranka u tom smislu, ali sjecam se da sam citao u novinama o tome jos prije nego smo usli u EU. dakle, prije dobrih 10-15 godina. Samo sam naveo da bi prije kupovine bilo uputno provjerit u ducanu prije nego se ode po vozilo. A i sto se tice EU i clanstva, vozila, cigarete, alkohol itd je ionako drugacije tretirano od ostalih roba.
Uostalom, rijetko vise ima i internet kupnje iz EU gdje nas PDV nebi bio obracunat, a ne od drzave u kojoj kupujes i to je razlog zasto su cijene drugacije iskazane prije nego se regas na trgovinu ili odredis HR kao zemlju gdje treba dostavit ako je u toj drzavi iznos PDV-a drugaciji.
 
Last edited:
PPMV je koliko mi je poznato, je autohtona hrvatska izmišljotina, progurana od lobija auto-kuća kako bi zaštili svoj biznis.
Znam da se u nekim drugim državama plaća samo PDV - u slučaju novog vozila, za polovna vozila ništa (osim sitnog troška administracije).
Tako da me ne bi čudilo da i je i ovdje riječ o nekom dogovoru.
U principu domaće firme na svaki mogući način pokušavaju lobirat kad osjete da im je EU tržište prijetnja.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Sta cu citat kad iz prve ruke znam par ljudi sta kupuju motore u Sloveniji.
Evo nekidan prijatelj uzea GAS-GAS EC 250 za 6140e nov motor
Pogledaj cijenu u HR

A onda nemoj citat, al ljudi napisali osobno iskustvo
 
Dali gas gas ima uopće kod nas ovlaštenovg uvoznika ili samo dilera?
Možda je do toga.
ma zlovenac te trola, mora ti prodat bez njihovog ddv. To mu je valjda tlaka, znam osobno lika uzeo 2022 novu Afriku 1100, nije bilo kod nas, ni zloveniji, našo u de, uzeo kombi i gas po nju....
 
ma zlovenac te trola, mora ti prodat bez njihovog ddv. To mu je valjda tlaka, znam osobno lika uzeo 2022 novu Afriku 1100, nije bilo kod nas, ni zloveniji, našo u de, uzeo kombi i gas po nju....
Možda je slovenac nebojša🤔
 
  • Like
Reactions: fecko