Kupovina vxr-a

gogi

New member
Što trebam gledati kod kupovine vxra?
Molio bih vlasnike i one iskusnije za pokoji savjet, posebno me zanima kako da provjerim stanje amortizera
 
sta treba gledati..?! pa ovisno koje stvarcice mozes presutiti..ako te ne brine sto je sa motora padano i izgedbane plastike onda nema smisla da ti kazem ''gledaj da li je padano sa motora i stanje plastika''

sjedi na motor i u voznji pusti volan, motor mora ici ravno kao po spagi. isto kad kocis nesmije vuci u stranu nimalo.
pogledaj da li volan stoji ravno (moguce da usljed pada i udara volana u pod, je spigan trokut vilica i onda volan stoji na krivo)

Pogledaj stanje kocionih plocica. one naprijed mozes vidjeti dok one u zadnjim celjustima malo teze. (potrebno ti je malo ogledalce i onda ga postavis ispod celjusti malo zakrenes i vidis kolko jos ima mesa)

stanje zadjih amortizera mozes vidjeti tako sto ces rukama, svom silom stiskati suvozacev sic. (jednom rukom za suvozacev sic a drugom za rukohvat suvozaca) zadnji kraj motora usljed tvog stiskanja mora ostati tvrd a ne nastaviti amortizirat iako si ti prestao sa tiskanjem. (mozes podesavati tvrdocu amortizera zadnjih tako da pazi da ne pomislis da su premekani a oni su ustvari na najmekem polozaju. iako je vxr sam po sebi na najmekem polozaju jako jako tvrd naspram drugih skutera)

kod vecih brzina cak kad ides ravno pogotovo  mozes osjetit svojevrsno ''plesanje zadnjeg kraja'' ako su amortizeri u kurcu.

Provjeri da li auspuh hrđa..( to su sitnice pomocu kojih mozes vidjeti da li se vlasnik brinuo o vozilu)

ako je motor nije serijske boje moguce da je padano pa farbano ili je samo farban u drugu boju cisto tak bezveze..

neznam koliko se kuzis..treba provozati motor pa onda osjetis u kakvom je stanju remen..(malo ti je teze to ocjeniti ako vec nisi imao vxr-a pa neznas kako izgleda kad mu ode remen)

ako su servisi rađeni u ovlastenom servisu i to redovno onda mislim nebi trebao imati problema nekih prevelikih..jer oni cesto mijenjaju cak ono sto jos nije za promijeniti.




mozes tocnije rec o kom modelu se radi? kilometraza? godiste? cijena?
 
Hvala sven na savjetima, posluzit ce mi neki.
Vozim motore vec 3 godine i vozio sam vxr jedno 50km mozda, snaga motora mi nije bitna jer ce svaki vxr ici ako mu se napravi standardni servis, vaznije su mi druge stvari.
Radi se o runnerima od 180-200ccm, 4t,  02-05godiste (takav namjeravam kupiti). Pogledao sam dosada 4 motora i imam par pitanja.

U voznji pri srednjoj brzini osjetim kao da mi prednji kraj previse bjezi lijevo i desno na mali pomak volana, kao da mi bježi, je li to zato jer je prednja guma u lošem stanju? (vxr180 koji ima navodno 5000km)

Kad palim motor nakon sto pustim dugme jos uvjek se cuje koju sekundu, sekundu i po verglanje, al mislim da je to normalno kod svih vxra, anlaser i to nesto?

Je li moguce da lezaj zadnjeg kotaca otiđe kvragu nakon samo 20 000km? (al smanjuju kilometre)

Dam gas, povuče, i kad pustim gas ne guši se kao što bi trebao 4t skuter, ne usporava, nego jos ide, kao da ima visoku minimalu. No minimala je normalna, i jos smo je kacavidom smanjili i mirno radi, no ipak ne pocne odma nego nakon 3-5 sekundi pocne onako uvlaciti u sebe, usporavati, sta je to? (vxr180 od '5000km')

Koliko motoru treba da se zagrije? I je li normalno da dok je hladan ima 'stucavu' minimalu i zna se ugasit na minimali. Covjek je napravio po ljetnoj vrucini 5km i onda sam ja 1km malo napucavao gas, trebao se zagrijati, a za motor trazi 20000kn (to much) i izgleda kao nov.


Btw, ako tko prodaje vxr ja sam kupac. Ali da je cjena razumna naravno.
 
moze bit da ti zbog lose gume bjezi malo ljevo desno ali to nesmije bit jako izrazeno. pogledaj vilice jos jednom.


ono sto se cuje kad upalis to je bendiks i to je normalno.


da ode lezaj zadnjeg kotaca??! cisto nemoguce..ali reci mi zbog ceg sumnjas na to!? sto si uocio?


ler gas treba nastimati tako da nebude pre nizak, vidis kad se motor gusi na leru onda ga mrvicu povecaj i to je to.  kazes da masina ne koci najbolje kad pustis gas?! hm..neznam kolko km ima..ak su karike u kurcu i kompresija slaba moguce da nemoze masina kociti ali cisto sumnjam da je to problem. vise bi rekao da je ler gas previsok. vozio sam jednog vxr-a ja pustim gas on jos ide , ide ide, ja gledam koji kurac i onda skuzim tek da je ler pervisok.

20 000 kn previse za vxr-a u svakom slucaju. (za 23 prek firme kupis novi model iz 2006. godine)

a ovaj 180vxr da ima 5000km....cisto nevjerovatno iako nije nemoguce. taj motor je vjerovatno 2001 godina i da je u 5 godina napravio samo 5000 km jaako malo vjerojatno iako kazem nije nemoguce.


kolko motoru treba da se zagrije..hm pa gle ja svog prije voznje upalim i radi mi 1-2 minute na mjestu i prvih 3-4 km ga vozim laganini.


kad je malo hladnije..cak nakon 8-10 km se ne zagrije kak treba (voznja je 60-70kmh) dakle nema stiskanja dok je hladan, a laganini voznjom se jako tesko zagrije. to je ono u jesen kad je ispod 10 celzijevaca a ispod nule da ne govorim..

po ljeti bi on nakon 5 km trebao vec bit fino ugrijan...slobodno ga onda mozes stisnuti.
 
Kako se naštimava ler gas?

A zadnji lezaj mi je i sam kupac rekao da je otisao, i kotač melje ko blesav i rukom ga tesko pomices, a vjerujem da je vozen puno vise nego sto pise 20000na satovima.

Dosad sam naiso samo na jednog tip top vxra ali ga siptar 'prodaje'.
Trebam jos tražiti

slatka_zg said:
Ma ne valja smeče :D
Čuti bre ženo
 
Pitanjce, jer ide onaj drzac za suvozaca na zadnjem repu od starog vxr180 i SPa na novog vxra?
Tak mi je sexy taj stari
 
gogi said:
Pitanjce, jer ide onaj drzac za suvozaca na zadnjem repu od starog vxr180 i SPa na novog vxra?
Tak mi je sexy taj stari

Normalno da može!
 
gogi said:
Kako se naštimava ler gas?

A zadnji lezaj mi je i sam kupac rekao da je otisao, i kotač melje ko blesav i rukom ga tesko pomices, a vjerujem da je vozen puno vise nego sto pise 20000na satovima.

Dosad sam naiso samo na jednog tip top vxra ali ga siptar 'prodaje'.
Trebam jos tražiti
Čuti bre ženo


evo ovdije se stima ler gas  (y)

Doleti do mene, mozda ti se svidi moj VXR  :D

 
Caesar Commodus said:
Normalno da može!

Too! Baš sam sretan!  :mrgreen:

A sven nije mi zagreb usput..
Btw, sta na slici nije ono minimala? Jer to sam smanjivao kad sam isprobavao onog vxra

Meni je vxr od Gena preljep! Tako nesto cu isfurat samo bez topa, u drugoj boji i spiglama!
Htio bi umjesto one ruzne velke kutije (air filter) staviti sexy gljivu, ali da mi ne utjece na preformanse, potrosnju i trajnot motora, jer bi masinu sacuvao original, samo šminka.
 
gogi said:
Too! Baš sam sretan!  :mrgreen:

A sven nije mi zagreb usput..
Btw, sta na slici nije ono minimala? Jer to sam smanjivao kad sam isprobavao onog vxra

Meni je vxr od Gena preljep! Tako nesto cu isfurat samo bez topa, u drugoj boji i spiglama!
Htio bi umjesto one ruzne velke kutije (air filter) staviti sexy gljivu, ali da mi ne utjece na preformanse, potrosnju i trajnot motora, jer bi masinu sacuvao original, samo šminka.

Oš kupit?
dam ti još i krom f1 retrovizore uz njega, zapakirani stoje :)
 
gogi said:
Too! Baš sam sretan!  :mrgreen:

A sven nije mi zagreb usput..
Btw, sta na slici nije ono minimala? Jer to sam smanjivao kad sam isprobavao onog vxra

Meni je vxr od Gena preljep! Tako nesto cu isfurat samo bez topa, u drugoj boji i spiglama!
Htio bi umjesto one ruzne velke kutije (air filter) staviti sexy gljivu, ali da mi ne utjece na preformanse, potrosnju i trajnot motora, jer bi masinu sacuvao original, samo šminka.


neke stvari jednostavno nemozes uskladiti  :wink:


btw-dolazim u pulu s motorom tako da me mozda vidis  (y)
 
gogi said:
A da? Za kolko para prodajete makine i sta ste im sve uradili?
Moze i pm

ima na svijetskutera, al je trenutno off... neda mi se sad pisat sta je sve na motoru :)
 
http://www.svijetskutera.com/index.php?f=52&a=526

evo ti sta je sve na motoru, pa procijeni kolko vridi
 
Ah geno to je previse za mene, ja bi se zadovoljio totalno serijskim vxrom, i sigurnije bih isao na relaciji pula-rijeka.
Jel mi moze tko reci kolka je razlika između vxr-a 180 i 200? Snaga i potrosnja
 
gogi said:
Ah geno to je previse za mene, ja bi se zadovoljio totalno serijskim vxrom, i sigurnije bih isao na relaciji pula-rijeka.
Jel mi moze tko reci kolka je razlika između vxr-a 180 i 200? Snaga i potrosnja

3x vec šibenik-grobnik i natrag bez ikakvih problema
 
GeN0 said:
http://www.svijetskutera.com/index.php?f=52&a=526

evo ti sta je sve na motoru, pa procijeni kolko vridi
Stvarno odlično sređen runner, al ona cifra kaj je na svijetskutera je dosta velika, mislim tebi nije kad znaš kaj je na njemu i kolko para si u njega uložio, al kad prodaješ to ti ne cijeni baš puno ljudi.
 
Tommek said:
Stvarno odlično sređen runner, al ona cifra kaj je na svijetskutera je dosta velika, mislim tebi nije kad znaš kaj je na njemu i kolko para si u njega uložio, al kad prodaješ to ti ne cijeni baš puno ljudi.

ja i da prodam to za tu cifru ja sam u gubitku...
ne cijeni puno ljudi, al od onih 5% sta cijeni mozda neko dade nikad se nezna :)
ja taj motor ne moram prodat i to mi nije od glavu :)
 
Nisam ni pogledao cjenu al znam da je za mene prevelika, vrijedi sve to ali ne trazim takav motor, i istina je da ljudi ne cjene upgradeove, najbolje da sve skines i prodas za manju cjenu pa onda djelove posebno!

Koja je razlika izmezu vxr 180 i 200?

btw geno imamo istu zurlu  :mrgreen: samo se meni neda brijati